Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, protože produkt již není v prodeji, pro aktuální recenze přejděte na nový test domácích pekáren.

Recenze a test Zelmer 43Z011

10. místo

(hodnocení roku 2016, produkt se již neprodává)

Obrázek pekárny Zelmer 43Z011

Celkové hodnocení: 

2 / 5

Klady:

Tichá, skladná, snadné ovládání

Zápory:

Odlepuje se popis tlačítek, málo programů

1 300 Kč
orientační cena

Základní parametry

Domácí pekárna Zelmer 43Z011 je přístroj pro nenáročné uživatele. Její výhodou je nízká váha, která je z testu nejnižší, váží 2,8 kg, pro srovnání - průměrná váha pekárny v testu je 6,07 kg. Pekárna peče v jedné pečící nádobě s nepřilnavých povrchem, má jeden hnětací hák. Pekárny, které mají pouze jeden hák hůře zpracovávají těsto. Domácí pekárna upeče chléb ve třech velikostech 500 g, 750 g a 1000 g. Chléb připraví pomocí 8 automatických programů pečení. Jistou nevýhodou je absence programu pro bezlepkové pečení, kvůli kterému si někteří uživatelé domácí pekárny pořizují. Spotřeba elektrické energie se pohybuje v průměru, na pečící cyklus spotřebuje 715 W, průměrná hodnota spotřeby energie je 719 W. Rozměrově je pekárna opět velmi podobná ostatním pekárnám, měří 29 cm na šířku, 29 cm do hloubky a 30 cm na výšku. Co musíme vyzdvihnout, je váha domácí pekárny. Tato váží pouze 2,8 kg, což je s přehledem nejnižší hodnota v testu, přičemž průměrná hodnota hmotností všech pekáren v testu se pohybuje kolem 6 kg.

Srovnávací tabulka souhrnných údajů

Údaj

Tato pekárna

Průměr všech 10 pekáren v testu
pro porovnání

Počet pečících nádob

1

2 pekárny mají dvě nádoby, 8 pekáren má jednu

Počet hnětacích háků

1

6 pekáren má dva háky, 4 mají jeden

Počet programů

8

Průměrně mají pekárny 11,2 programů

Odložený start (hod)

13

Průměrně je odložený start 12,8 hodin

Max. hmotnost chlebu (g)

1000

Průměrná max. hmotnost upečeného chlebu je
1271 g

Příkon (W)

715

Průměrný příkon je 719 W

Šířka (cm)

29

Průměrná šířka je 35,2 cm

Hloubka (cm)

29

Průměrná hloubka je 29,3 cm

Výška (cm)

30

Průměrná výška je 30,6 cm

Hmotnost (kg)

2,8

Průměrná hmotnost je 6,1 kg

Funkce a ovládání

V čem je tato pekárna nejslabší, jsou její funkce. Oproti ostatní pekárnám jí totiž chybí dvě funkce. Má 8 pečících programů, což už samo o sobě je podprůměrné číslo, ale ještě k tomu jí chybí program na bezlepkové pečení. Disponuje odměrkou pro lepší přípravu těsta. Její nevýhodou je absence speciálního háku na vyjmutí hnětacího háku z chlebu, když zůstane v chlebu a těžko se z něj dostává a k tomu je právě určený speciální hák. Při pečení si můžeme nastavit zbarvení kůrky ve třech stupních (světlý, střední, tmavý). Pekárna má modře podsvícený LCD displej. Funkci odloženého startu pekárna má, a tak si můžete pečení nastavit až na 13 hodin dopředu.

Srovnávací tabulka funkcí a příslušenství

Funkce

Tato pekárna

Průměr všech 10 pekáren v testu
pro porovnání

LCD displej

ano

Všechny pekárny ano

Odměrka

ano

Všechny pekárny ano​

Hák na vyjmutí hnětacích háků

ne

9 ano, 1 ne

Recepty

ano

Všechny pekárny ano

Program na bezlepkové pečení

ne

7 ano, 3 ne

Nastavení zbarvení kůrky

ano

9 ano, 1 ne

Názory uživatelů a dostupnost

K domácí pekárně Zelmer 43Z011 se vyjádřilo přes sto šedesát uživatelů, po dlouhodobém i krátkodobém užívání. Převážná většina zákazníků doporučuje tento produkt a pouze necelá desítka tuto pekárnu nedoporučuje. Jako hlavní klad této pekárny uvádí poměr cena/výkon. Jako velkou výhodou uživatelé hodnotí to, že zabírá méně místa, a její nízkou hmotnost. Líbí se tvar bochníku, který je oblejší. V návodu se píše, že tento model domácí pekárny nemá zvukovou signalizaci, ale dle uživatelů ji má. Má jednoduchou obsluhu a pochvalují si i tichý chod pekárny. Jako negativní hodnotí odlepování štítku, nepříjemné výrazné svícení displeje, málo pečících programů, menší hmotnost upečeného chleba a fakt, že hnětací hák většinou zůstává v chlebu. S dostupností této pekárny to není žádná sláva, seženete ji pouze v přibližně 10 internetových obchodech.

Naše hodnocení a závěr

Domácí pekárna Zelmer 43Z011 se umístila v našem testu na desáté příčce z vybraných TOP 10 pekáren. Získala 2 body z 5. Tato pekárna je spíše pro nenáročné uživatele. Je menší, tím pádem upeče menší chléb, má pouze jeden hnětací hák, kterým nezvládne zpracovat těsto, jako pekárny s dvěma hnětacími háky. Na druhou stranu oproti konkurenci je tichá, úspornější a také skladná. S ohledem na funkce jí chybí dvě z testovaných funkcí, a to bezlepkový program pečení a speciální háček na vyjmutí hnětacího háku z chleba. Jedním hlavním lákadlem tohoto výrobku je bezpochyby cena. Pokud tedy hledáte obstojnou domácí pekárnu za lidovou cenu, je toto výrobek přesně pro vás. Jestliže čekáte od domácí pekárny více, není problém prohlédnout si další, lépe umístěné výrobky, které se lépe vypořádali s našimi kritérii.

Datum:
Produkt: Zelmer 43Z011
Hodnocení: 2