Menu

Recenze a srovnání Agogs LowStep 2017

Klady a zápory

  • Výkon
  • Vyšší hmotnost
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací kolo značky Agogs překvapí netypicky vysokým výkonem a dojezdem. Motor tohoto kola, umístěný v zadní části, má maximální výkon 500 W, čímž předčí i řadu krosových nebo horských kol. Baterie elektrokola, která je rámová, má zase kapacitu 600 Wh, opět tedy jednu z nejvyšších hodnot v našem výběru. Díky tomu má kolo průměrný dojezd 60 km a maximální dojezd až 120 km. Výhodou je také dlouhá záruka, výrobce za tento model ručí čtyři roky, standardní záruční lhůta bývá poloviční.

Rám kola LowStep je duralový, a tedy velmi odolný. Modelu nechybí odpružená vidlice a neobejde se samozřejmě ani bez brzd, v tomto případě klasických v-brakes, které jsou ale v lehčím terénu plně dostačující. Nosnost kola ovšem nepatří k nejvyšším, unese maximálně 110 kg, relativním stadnardem bývá nosnost 120 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Agogs

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

110

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

60

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

600

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Model LowStep není vybavený LCD displejem, který u elektrokol často najdete, ale jednoduchým LED displejem s několika tlačítky. Ovládání je tak velmi jednoduché a bude vyhovovat třeba i seniorům. Přehazovačka je součástí řidítek a nabídne vám sedm převodů, což je u skládacích kol standardní počet. Základu se tento model drží i v počtu režimů asistence, vybírat můžete z pěti. Co se týče výbavy, najdete zde světla, nosič i blatníky, tedy nezbytné prvky pro pohyb ve městě. Elektrokolo váží 23,5 kg, což je zhruba střední až vyšší hodnota a ne každému musí vyhovovat. Ve složeném stavu má tento model 90x75x50 cm.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Hmotnost (kg)

23,4

Závěr

Silnou stránkou modelu Agogs LowStep 2017 je jeho výkon a dojezd, kterými se může rovnat i řadě krosových nebo terénních modelů. Kolo má dobrou výbavu, v počtu převodů a režimů asistence se drží základu. Nevýhodou by mohla být trochu menší nosnost a lehce vyšší hmotnost. Specifickým prvkem je potom velmi jednoduché ovládání s LED displejem. Toto kolo využijete jak na cesty po městě, tak na výlety. Nepatří ovšem k nejlevnějším modelům, pokud by vás zajímala nějaká cenově dostupnější varianta, doporučujeme pročíst také recenzi skládacího elektrokola Apache Tocho 2017.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Agogs LowStep 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Agogs LowStep 2017

Agogs LowStep 2017

30 000 Kč Orientační cena