Recenze a srovnání Agogs LowStep 2017

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Skládací elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

Klady:

Výkon

Zápory:

Vyšší hmotnost

30 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Skládací kolo značky Agogs překvapí netypicky vysokým výkonem a dojezdem. Motor tohoto kola, umístěný v zadní části, má maximální výkon 500 W, čímž předčí i řadu krosových nebo horských kol. Baterie elektrokola, která je rámová, má zase kapacitu 600 Wh, opět tedy jednu z nejvyšších hodnot v našem výběru. Díky tomu má kolo průměrný dojezd 60 km a maximální dojezd až 120 km. Výhodou je také dlouhá záruka, výrobce za tento model ručí čtyři roky, standardní záruční lhůta bývá poloviční.

Rám kola LowStep je duralový, a tedy velmi odolný. Modelu nechybí odpružená vidlice a neobejde se samozřejmě ani bez brzd, v tomto případě klasických v-brakes, které jsou ale v lehčím terénu plně dostačující. Nosnost kola ovšem nepatří k nejvyšším, unese maximálně 110 kg, relativním stadnardem bývá nosnost 120 kg.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Agogs
Určení  Dámské
Nosnost (kg)  110
Materiál rámu  Dural
Průměrný dojezd (km)  60
Maximální dojezd (km)  120
Odpružená vidlice  Ano
Brzdy  V-brzdy
Umístění baterie  Rámová
Kapacita baterie (Wh)  600
Umístění pohonu  Zadní
Maximální výkon (W)  500

Vybavení a hmotnost

Model LowStep není vybavený LCD displejem, který u elektrokol často najdete, ale jednoduchým LED displejem s několika tlačítky. Ovládání je tak velmi jednoduché a bude vyhovovat třeba i seniorům. Přehazovačka je součástí řidítek a nabídne vám sedm převodů, což je u skládacích kol standardní počet. Základu se tento model drží i v počtu režimů asistence, vybírat můžete z pěti. Co se týče výbavy, najdete zde světla, nosič i blatníky, tedy nezbytné prvky pro pohyb ve městě. Elektrokolo váží 23,5 kg, což je zhruba střední až vyšší hodnota a ne každému musí vyhovovat. Ve složeném stavu má tento model 90x75x50 cm.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu  Ano
Převody  1x7
Režimy asistence  5
WALK režim  Neuvedeno
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg)  23,4

Závěr

Silnou stránkou modelu Agogs LowStep 2017 je jeho výkon a dojezd, kterými se může rovnat i řadě krosových nebo terénních modelů. Kolo má dobrou výbavu, v počtu převodů a režimů asistence se drží základu. Nevýhodou by mohla být trochu menší nosnost a lehce vyšší hmotnost. Specifickým prvkem je potom velmi jednoduché ovládání s LED displejem. Toto kolo využijete jak na cesty po městě, tak na výlety. Nepatří ovšem k nejlevnějším modelům, pokud by vás zajímala nějaká cenově dostupnější varianta, doporučujeme pročíst také recenzi skládacího elektrokola Apache Tocho 2017.

Další recenze

Kompletní porovnání