Menu

Recenze a srovnání Apache Chitto 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii skládacích elektrokol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Nosnost
  • Hmotnost
  • Kratší dojezd
24 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládačka Chitto od značky Apache v první řadě potěší dlouhou záruční lhůtou, výrobce za tento model ručí 5 let. Výhodou je také nosnost 120 kg, která nebývá u skládacích elektrokol vždy samozřejmostí. Dojezd tohoto modelu je průměrně 50 km, maximálně 80 km, což vám bez problémů vystačí na cesty do práce nebo kratší výlet. Nedoporučujeme ovšem jízdu v náročnějším terénu, kolo nemá odpruženou vidlici. O vaše bezpečí se postarají klasické v-brzdy. Výška rámu modelu Chitto je 18″ a je vyrobený z Duralu, což znamená, že je hlavně pevný a odolný. Rámová baterie má kapacitu 375 Wh, motor, který je uložený v zadní části kola, má výkon 250 W. Obojí jsou spíše slabší hodnoty, pro skládací elektrokola ale mohou být zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) Neuvedeno
Výška rámu (palce) 18"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 50
Maximální dojezd (km) 80
Odpružená vidlice Ne
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 375
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Skládací kolo nejčastěji využijete ve městě a elektrokolo Apache Chitto je pro tyto případy také náležitě vybavené. To znamená, že u něj najdete světla, blatníky, nosič i stojánek, tedy vše, co pro jízdu po městě potřebujete. Ovládání má přehledný LCD displej a můžete s jeho pomocí vybírat mezi pěti režimy asistence, nechybí ani funkce WALK pro chůzi s kolem do kopce. Přehazovačka 1×7 je pro skládací kola obvyklá a do města a lehčího terénu dostatečná. Hmotnost 20,7 kg patří k nejnižším v našem porovnání, což je u skládacího kola samozřejmě výhoda.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ne
Převody 1x7
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 20,7

Závěr

Kolo na jízdu po městě i za město, tak můžeme popsat skládací elektrokolo Apache Chitto 2016. Tento model nemá nijak výjimečný výkon ani dojezd, jako pohodlný dopravní prostředek ale poslouží výborně. Jeho výhodou je dlouhá záruční lhůta, nízká hmotnost a také nosnost 120 kg, která není u skládacích kol vždy samozřejmostí. Pokud hledáte lehký model na krtatší trasy, můžeme vám tuto variantu doporučit. Kdyby vás zajímalo kolo píše na delší výlety, doporučujeme zvážit také model Leader Fox Tifton 2018.

24 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Chitto 2016

Apache Chitto 2016

24 000 Kč Orientační cena