Menu

Recenze a srovnání Apache Chitto 2016

Klady a zápory

  • Nosnost
  • Hmotnost
  • Kratší dojezd
24 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládačka Chitto od značky Apache v první řadě potěší dlouhou záruční lhůtou, výrobce za tento model ručí 5 let. Výhodou je také nosnost 120 kg, která nebývá u skládacích elektrokol vždy samozřejmostí. Dojezd tohoto modelu je průměrně 50 km, maximálně 80 km, což vám bez problémů vystačí na cesty do práce nebo kratší výlet. Nedoporučujeme ovšem jízdu v náročnějším terénu, kolo nemá odpruženou vidlici. O vaše bezpečí se postarají klasické v-brzdy. Výška rámu modelu Chitto je 18″ a je vyrobený z Duralu, což znamená, že je hlavně pevný a odolný. Rámová baterie má kapacitu 375 Wh, motor, který je uložený v zadní části kola, má výkon 250 W. Obojí jsou spíše slabší hodnoty, pro skládací elektrokola ale mohou být zcela dostačující.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška rámu (palce)

18"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

80

Průměrný dojezd (km)

50

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

375

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Skládací kolo nejčastěji využijete ve městě a elektrokolo Apache Chitto je pro tyto případy také náležitě vybavené. To znamená, že u něj najdete světla, blatníky, nosič i stojánek, tedy vše, co pro jízdu po městě potřebujete. Ovládání má přehledný LCD displej a můžete s jeho pomocí vybírat mezi pěti režimy asistence, nechybí ani funkce WALK pro chůzi s kolem do kopce. Přehazovačka 1×7 je pro skládací kola obvyklá a do města a lehčího terénu dostatečná. Hmotnost 20,7 kg patří k nejnižším v našem porovnání, což je u skládacího kola samozřejmě výhoda.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

20,7

Závěr

Kolo na jízdu po městě i za město, tak můžeme popsat skládací elektrokolo Apache Chitto 2016. Tento model nemá nijak výjimečný výkon ani dojezd, jako pohodlný dopravní prostředek ale poslouží výborně. Jeho výhodou je dlouhá záruční lhůta, nízká hmotnost a také nosnost 120 kg, která není u skládacích kol vždy samozřejmostí. Pokud hledáte lehký model na krtatší trasy, můžeme vám tuto variantu doporučit. Kdyby vás zajímalo kolo píše na delší výlety, doporučujeme zvážit také model Leader Fox Tifton 2018.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Chitto 2016
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Chitto 2016

Apache Chitto 2016

24 000 Kč Orientační cena