Recenze a porovnání Apache Gaagii 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Gaagii 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Srpen 2020

80,7 % Celkové hodnocení
  • Dostupná cena
  • Dobrá výbava
  • Displej
  • Nelze navýšit výkon
  • Nemá odpruženou vidlici
  • Zadní umístění pohonu
27 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stylové pánské elektrokolo Apache Gaangii 2020 je vyrobené v retro designu. Kvalitní černý duralový rám tak doplňuje klasicky vypadající kožené sedlo. Hnědou kůži pak najdete i gripech na konci řidítek. Kolo má univerzální velikost rámu 19 palců a průměr kol je 26 palců. Jedná se o poměrně běžné rozměry pro průměrně vysoké jedince. Výška sedánku se dá v případě potřeby samozřejmě nastavit. Baterie s kapacitou 468 Wh je umístěná na rámu a na jedno nabití s ní dojedete až 110 kilometrů, což je spíše nižší hodnota, některé modely zvládají i 120 – 160 km. Celková dojezdová vzdálenost se nakonec bude ale odvíjet od hmotnosti jezdce a celkového jízdního stylu. Nechybí ani chytrý systém řízení chránící baterii před přehřátím.

O brzdění kola se postarají klasické v-brzdy. Pokud zmáčknete brzdové páčky, motor se automaticky okamžitě vypne, aby šetřil energii a prodloužila se výdrž baterie. Model je vybavený tichým nábojovým motorem Apache Power Silent 250 W. Jeho maximální výkon nepatří ani zdaleka mezi ty nejvyšší na trhu, ale i tak se jedná o zákonem maximálně povolený výkon pro elektrokola v silničním provozu. Jediná nevýhoda spočívá v tom, že si výkon mimo dopravní cesty nemůžete navýšit. Jelikož ale chybí odpružená vidlice, kolo v terénu stejně moc nevyužijete.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Výška ráfku kol (palce)

26"

Výška rámu (palce)

19"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

110

Odpružená vidlice

Ne

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Vybavení a hmotnost

Velkou předností tohoto modelu je jeho bohatá výbava. Stejně jako většina ostatních městských elektrokol nabízí sedm převodů a až pět různých režimů asistence. Na LCD displeji si tak můžete vybrat, jak moc velkou pomoc při šlapání zrovna potřebujete. Při chůzi vám přijde vhod i takzvaný walk režim, díky kterému nebudete muset těžké kolo táhnout vedle sebe. S hmotností 22,5 kilogramů se sice řadí k lehčím modelům, ale ani tak to není žádné pírko, takže tuhle funkci určitě oceníte.

Za šera nebo ve tmě využijete přední světlo. To společně s černými blatníky krásně dokresluje celý retro design. Nákupní tašku nebo jiný menší náklad umístíte do zadního nosiče a k postavení kola lze použít stojánek.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,5

Závěr

Svým vzhledem i výbavou se Apache Gaangii 2020 řadí mezi typicky městská elektrokola. V terénu byste si s ním určitě nevystačili, protože nemá odpruženou vidlici. Pokud ale hledáte spolehlivé kolo na cesty do práce a po městě, určitě vám tento model můžeme s klidným svědomím doporučit. Za poměrně přijatelnou cenu dostanete kvalitní kousek se skvělou výbavou. Nechybí mu walk režim, světla nebo například stojánek. Pokud bychom měli najít nějaké jeho slabší stránky, patřil by sem určitě motor s průměrným výkonem, který nelze zvýšit. Do silničního provozu vám ale zcela postačí.

Pokud vám nevadí si připlatit za model s delším dojezdem a oceníte například i odpruženou vidlici, podívejte se také na recenzi modelu Kellys E-Carson 50 2020.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Apache Gaagii 2020 | Hodnocení: 80,7 %
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apache Gaagii 2020

Apache Gaagii 2020

27 000 Kč Orientační cena