Recenze a porovnání Apache Hawk E3 2018 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Hawk E3 2018

Klady a zápory

  • Výkon
  • Kratší dojezd
31 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Horské elektrokolo Apache Hawk E3 2018 je určené zejména pro muže. Seženete ho ve dvou různě velkých variantách. Duralový rám je vysoký buď 19“ nebo 21“, ráfky jsou vysoké 29“. Rám je vyrobený z duralu, což je odolná slitina hliníku. Baterie s kapacitou 468 Wh je umístěna na rámu a dodává energii pro jízdu až 100 km. Maximální dojezd ale záleží na mnoha okolnostech – například na terénu, povětrnostních podmínkách ale i způsobu jízdy. Odpružená vidlice a hydraulické kotoučové brdy jsou pro pohyb v terénu důležité vlastnosti a proto se s nimi setkáte téměř u všech horských kol. Pohon je umístěný v zadním kole, což značí dobrý přenos točivého momentu pro pohodlnou jízdu terénem, ale zároveň přináší mírné nevyvážení kola a s tím spojené nerovnoměrné opotřebení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Výška ráfku kol (palce)

29"

Výška rámu (palce)

19", 21"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

100

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

Maximální výkon motoru je 350 W, využijete ho ale jen v terénu. Na silnici si budete muset vystačit s 250 W, víc zákon nepovoluje. Výhodou je variabilní přehazovačka s 3×9 převody. U režimů asistence tento model nijak z řady nevybočuje a nabízí jich 5. Samozřejmostí je také režim Walk, který zajišťuje pohodlné vedení kola při chůzi. Výbavou vás ale neoslní. Stejně jako další horská kola nemá žádné příslušenství, kromě ovládacího panelu. Hmotnost 21,5 kg je také naprosto běžná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

3x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Apache Hawk E3 2018 je pánské horské kolo se slušným dojezdem 100 km a výkonným motorem umístěným v zadním kole. Ten naplno využijete při jízdě v terénu. Právě k té je kolo určeno a vybaveno odpruženou vidlicí a hydraulickými kotoučovými brzdami. Silnou stránkou je variabilní přehazovačka s 3×9 převody. V ostatních parametrech kolo nijak nevystupuje ze standardu pro danou kategorii. Pokud hledáte kolo s delším dojezdem, které bude navíc lépe vyváženo díky středovému motoru, prohlédněte si Crussis e-Largo 7.4-S 2019.

31 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Apache Hawk E3 2018
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Hawk E3 2018

Apache Hawk E3 2018

31 000 Kč Orientační cena