Menu

Recenze a srovnání Apache Hawk E3 2018

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

  • Výkon
  • Kratší dojezd
31 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Horské elektrokolo Apache Hawk E3 2018 je určené zejména pro muže. Seženete ho ve dvou různě velkých variantách. Duralový rám je vysoký buď 19“ nebo 21“, ráfky jsou vysoké 29“. Rám je vyrobený z duralu, což je odolná slitina hliníku. Baterie s kapacitou 468 Wh je umístěna na rámu a dodává energii pro jízdu až 100 km. Maximální dojezd ale záleží na mnoha okolnostech – například na terénu, povětrnostních podmínkách ale i způsobu jízdy. Odpružená vidlice a hydraulické kotoučové brdy jsou pro pohyb v terénu důležité vlastnosti a proto se s nimi setkáte téměř u všech horských kol. Pohon je umístěný v zadním kole, což značí dobrý přenos točivého momentu pro pohodlnou jízdu terénem, ale zároveň přináší mírné nevyvážení kola a s tím spojené nerovnoměrné opotřebení.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení Pánské
Nosnost (kg) Neuvedeno
Výška ráfku kol (palce) 29"
Výška rámu (palce) 19", 21"
Materiál rámu Dural
Maximální dojezd (km) 100
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 468
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Maximální výkon motoru je 350 W, využijete ho ale jen v terénu. Na silnici si budete muset vystačit s 250 W, víc zákon nepovoluje. Výhodou je variabilní přehazovačka s 3×9 převody. U režimů asistence tento model nijak z řady nevybočuje a nabízí jich 5. Samozřejmostí je také režim Walk, který zajišťuje pohodlné vedení kola při chůzi. Výbavou vás ale neoslní. Stejně jako další horská kola nemá žádné příslušenství, kromě ovládacího panelu. Hmotnost 21,5 kg je také naprosto běžná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 3x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg) 21,5

Závěr

Apache Hawk E3 2018 je pánské horské kolo se slušným dojezdem 100 km a výkonným motorem umístěným v zadním kole. Ten naplno využijete při jízdě v terénu. Právě k té je kolo určeno a vybaveno odpruženou vidlicí a hydraulickými kotoučovými brzdami. Silnou stránkou je variabilní přehazovačka s 3×9 převody. V ostatních parametrech kolo nijak nevystupuje ze standardu pro danou kategorii. Pokud hledáte kolo s delším dojezdem, které bude navíc lépe vyváženo díky středovému motoru, prohlédněte si Crussis e-Largo 7.4-S 2019.

31 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Apache Hawk E3 2018

Apache Hawk E3 2018

31 000 Kč Orientační cena