Menu

Recenze a srovnání Apache Matto Bosch Active Plus 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

91,0 % Celkové hodnocení
  • Dojezd až 160 km
  • Nízká hmotnost
  • Středové umístění motoru a baterie
  • Vyšší cena
  • Nelze navýšit výkon
51 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské krosové kolo Apache Matto Bosch Active Plus 2018 se vyznačuje zejména dlouhým dojezdem. Ten maximální dosahuje až 160 kilometrů. Nosnost je standardních 120 kilogramů. S vyšší nosností se u elektrokol téměř nesetkáte. Velikost odolného duralového rámu si můžete zvolit v závislosti na výšce postavy buď 19″ nebo 21″, velikost ráfků je 28″. Jak jsme již psali výše, maximální dojezd tohoto kola je 160 kilometrů a to díky rámové baterii s kapacitou 482 Wh. Model lze zakoupit také s vyšší kapacitou baterie a dojezdem až 190 km, což je jedna z nejvyšších hodnot na současném trhu (v únoru 2019). Jízdu v terénu zpříjemňuje odpružená vidlice, díky které neucítíte každou nerovnost terénu. Brzdy jsou v tomto případě kotoučové, což je obvyklá varianta u krosových i horských kol. Samotný elektromotor je umístěný ve středu kola, což zajišťuje dobré vyvážení. Jeho výkon je 250 wattů, což je zároveň maximální povolený výkon na silnicích.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 19",21"
Materiál rámu Dural
Maximální dojezd (km) 160
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 482
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Výkon není možné mimo silnici navýšit. Při pohybu v terénu oceníte přehazovačku s 9 rychlostními stupni. Elektromotor poskytuje 5 režimů asistence a také režim Walk. Ten využijete při vedení kola, které doslova pojede samo a vy se o něj můžete opřít. Jak je zvykem u krosových kol, ani tento model neoplývá bohatou výbavou. V základu nabízí pouze ovládací panel s tachometrem. Světla, nosič ani blatníky u něj nenajdete. Při jízdě bez motoru i při ukládání oceníte relativně nízkou hmotnost 20 kg.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ne
Převody 1x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Hmotnost (kg) 20

Závěr

Apache Matto Bosch Active Plus 2018 je pánské krosové elektrokolo s dlouhým dojezdem až 160 km vyznačující se také nízkou hmotností. Tu oceníte při přepravě i ukládání kola, pocítíte ji také při jízdě bez motoru. Středový motor s výkonem 250 W poskytuje 5 režimů motorové asistence a k tomu navíc režim Walk. Nevýhodou pro někoho může být slabá výbava a vysoká pořizovací cena. Pokud hledáte cenově dostupnější krosové elektrokolo, doporučujeme Crussis e-Cross 1.4 2019.

51 300 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Apache Matto Bosch Active Plus 2018 | Hodnocení: 91,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Matto Bosch Active Plus 2018

Apache Matto Bosch Active Plus 2018

51 300 Kč Orientační cena