Menu

Recenze a srovnání Apache Matto Bosch Active Plus 2018

91,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Dojezd až 160 km
  • Nízká hmotnost
  • Středové umístění motoru a baterie

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nelze navýšit výkon
51 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské krosové kolo Apache Matto Bosch Active Plus 2018 se vyznačuje zejména dlouhým dojezdem. Ten maximální dosahuje až 160 kilometrů. Nosnost je standardních 120 kilogramů. S vyšší nosností se u elektrokol téměř nesetkáte. Velikost odolného duralového rámu si můžete zvolit v závislosti na výšce postavy buď 19″ nebo 21″, velikost ráfků je 28″. Jak jsme již psali výše, maximální dojezd tohoto kola je 160 kilometrů a to díky rámové baterii s kapacitou 482 Wh. Model lze zakoupit také s vyšší kapacitou baterie a dojezdem až 190 km, což je jedna z nejvyšších hodnot na současném trhu (v únoru 2019). Jízdu v terénu zpříjemňuje odpružená vidlice, díky které neucítíte každou nerovnost terénu. Brzdy jsou v tomto případě kotoučové, což je obvyklá varianta u krosových i horských kol. Samotný elektromotor je umístěný ve středu kola, což zajišťuje dobré vyvážení. Jeho výkon je 250 wattů, což je zároveň maximální povolený výkon na silnicích.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

19",21"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

160

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

482

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Kotoučové

Vybavení a hmotnost

Výkon není možné mimo silnici navýšit. Při pohybu v terénu oceníte přehazovačku s 9 rychlostními stupni. Elektromotor poskytuje 5 režimů asistence a také režim Walk. Ten využijete při vedení kola, které doslova pojede samo a vy se o něj můžete opřít. Jak je zvykem u krosových kol, ani tento model neoplývá bohatou výbavou. V základu nabízí pouze ovládací panel s tachometrem. Světla, nosič ani blatníky u něj nenajdete. Při jízdě bez motoru i při ukládání oceníte relativně nízkou hmotnost 20 kg.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

20

Závěr

Apache Matto Bosch Active Plus 2018 je pánské krosové elektrokolo s dlouhým dojezdem až 160 km vyznačující se také nízkou hmotností. Tu oceníte při přepravě i ukládání kola, pocítíte ji také při jízdě bez motoru. Středový motor s výkonem 250 W poskytuje 5 režimů motorové asistence a k tomu navíc režim Walk. Nevýhodou pro někoho může být slabá výbava a vysoká pořizovací cena. Pokud hledáte cenově dostupnější krosové elektrokolo, doporučujeme Crussis e-Cross 1.4 2019.

51 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Matto Bosch Active Plus 2018 | Hodnocení: 91,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Matto Bosch Active Plus 2018

Apache Matto Bosch Active Plus 2018

51 300 Kč Orientační cena