Recenze a porovnání Apache Tanka 2017 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Tanka 2017

Klady a zápory

Klady

  • Dobrá výbava
  • Příznivá cena

Zápory

  • Kratší dojezd
  • Nižší výkon
17 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Velkou výhodou kol značky Apache je jejich dlouhá záruka. To platí i pro model Tanka 2017, který potěší záruční lhůtou pět let. Toto dámské elektrokolo je určené primárně do města a vhodné bude spíše na kratší cesty. Kapacita jeho baterie je totiž jen 374 Wh a průměrně tak na jedno nabití ujedete 40 km, maximáně potom 70 km. Některé konkurenční modely přitom nabízejí dojezd až o polovinu delší. Výkon motoru odpovídá nejvyšší povolené hodnotě pro pohyb na komunikacích, tedy 250 W, v našem výběru ale najdete i řadu výkonnějších kol.

Baterie je umístěná na rámu za sedlem kola, motor potom najdete v jeho zadní části. Rám je vyrobený z Duralu a na výšku má 18″, průměr kol tohoto modelu je 26″. Nosnost kola je 120 kg, tedy nejběžnější na trhu. Vyšší nosnost už se poměrně obtížně shání. Odpružené vidlice se, narozdíl od jiných modelů, u tohoto kola nedočkáte. Drncání při jízdě tak může být znatelnější. Součástí kola jsou klasické v-brzdy, které jsou pro městské modely typické.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

26"

Výška rámu (palce)

18"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

70

Průměrný dojezd (km)

40

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

374

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

U tohoto modelu nenajadete LCD displej, jako tomu bývá u jiných elektrokol, ale pouze jednoduchý ovládací LED panel. Díky tomu by elektrokolo Tanka mohlo vyhovovat například i seniorům, pro které je složitější ovládání nepříjemné. Model Tanka vám nabídne pět asistenčních režimů a sedm převodů, obojí je víceméně standard, v našem výběru najdete i modely s lepšími hodnotami. Můžete využít také režim WALK, který usnadňuje vedení kola při chůzi. Elektrokolu nechybí světla, blatníky, nosič ani stojánek a můžeme tak mluvit o plné výbavě. Nevýhodou může být trochu vyšší hmotnost, necelých 25 kg nepatří zrovna k nejmenším.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

24,7

Závěr

Městské elektrokolo Apache Tanka 2017 je určené spíše pro ženy, u městských modelů ale toto rozdělování nebývá tak striktní. Tento model má oproti konkurencí spíše kratší dojezd a menší výkon. Nemá LCD displej, jeho ovládání probíhá pomocí LED panelu. Co do počtu převodů a asistenčních režimů se drží standardu, potěší ale výbavou, nic důležitého mu nechybí. Můžeme jej proto doporučit hlavně pro kratší cesty po městě, vyhovovat by mohl také seniorům. Jeho slabinou může být vyšší hmotnost, která by starším lidem mohla naopak působit potíže. Pokud by vás přece jen zajímal nějaký výkonnější model, doporučujeme zvážit například elektrokolo Leader Fox Vivalo 2016.

17 500 Kč Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Apache Tanka 2017
Nikola Engelmann se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Tanka 2017

Apache Tanka 2017

17 500 Kč Orientační cena