Menu

Recenze a srovnání Apache Tocho 2017

Klady a zápory

  • Výbava
  • Kratší dojezd
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skladáací elektrokolo Apache Tocho 2017 na první pohled zaujme líbivým retro deisgnem. Tento model unese až 120 kg. Průměr kol je 20″ nebo 26″, rám je vysoký 16″ a vyrobený z odolného Duralu. Vidlice kola není odpružená, nepůjde proto o nejvhodnější model do horšího terénu, na asfaltu by ale měl být dostatečně komfortní. Brzdy modelu jsou klasické, v-brzdy. Dojezd elektrokola Tocho je v průměru 50 km, maximálně 80 km. To bohatě stačí na cestování do práce nebo do školy, pro zapáleně sportovce ale toto kolo nebude úplně ideální. Baterie je umístěná na rámu kola a má kapacitu 374 Wh, což je jedna z nižších hodnot v našem výběru. Motor potom najdeme v zadní části elektrokola a má výkon 250 W. Ten také nepatří k nejvyšším v našem testu, ve městě si s ním ale vystačíte.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20", 26"

Výška rámu (palce)

16"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

80

Průměrný dojezd (km)

50

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

374

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Stejně jako některá další skládací elektrokola, ani model Tocho nemá velký LCD displej, jeho ovládání probíhá pomocí panelu s LED diodami. To bude vyhovovat uživatelům, kteří preferují jednodušší ovládací systémy. Přehazovačka 1×7 vám bez problémů vystačí ve městě i lehčím terénu a kolo je na tyto podmínky také náležitě vybavené. Najdeme u něj světla, blatníky, nosič i stojánek. Hmotnost 22,3 kg je zhruba zlatý střed. Nebude vás nijak dramaticky zatěžovat, ale najdete i o něco málo lehčí modely.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,3

Závěr

Skládací elektrokolo Apache Tocho 2017 je ideální model pro pohyb ve městě a lehčím terénu. Nemá odpruženou vidlici a do horších podmínek proto nebude ideální. Patří spíše ke kolům s kratším dojezdem a menším výkonem, potěší ale dobrou výbavou a přívětivou cenou. Nejen díky snadnému ovládání tak bude dobrou volbou pro méně náročné uživatele a seniory, kteří spíše než sportovní náčiní hledají jednoduchý a cenově dostupný dopravní prostředek. Pokud hledáte skládací kolo na delší trasy, můžete zvážit také model Agogs LowStep 2017.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Tocho 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Tocho 2017

Apache Tocho 2017

20 000 Kč Orientační cena