Recenze a srovnání Apache Tocho Nexus 2019

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Skládací elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Plná výbava

Zápory:

Pouze 3 převody

Vyšší hmotnost

25 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Apache Tocho Nexus 2019 je skládací elektrokolo s maximálním dojezdem 80 kilometrů. Na velké výlety ho nejspíš nevyužijete, pro pohyb cestu do práce či na nákup je ale dostatečný. Velikost ráfků kol je pro skládačky běžných 20″, rám je vysoký 17″ a je vyrobený z duralu. Jedná se o odolný materiál, který je k výrobě kol často používán. Baterie s kapacitou 374 Wh je umístěna na sedlové tyči, což je u skládacích kol poměrně často využívané řešení. V kombinaci s motorem umístěným v přední části je zajištěno vyrovnání kola. Právě přední pohon ale přináší mírnou nevýhodu ve zvýšené hmotnosti předního kola, které se tak hůře ovládá. Tento druh pohonu se také příliš nehodí do terénu, pro jízdu ve městě si s ním ale pohodlně vystačíte. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení  Unisex
Výška ráfku kol (palce)  20"
Výška rámu (palce)  17"
Materiál rámu  Dural
Maximální dojezd (km)  80
Odpružená vidlice  Ne
Brzdy  V-brzdy
Umístění baterie  Na sedlové tyči
Kapacita baterie (Wh)  374
Umístění pohonu  Přední
Maximální výkon (W)  250

Vybavení a hmotnost

Funkce kola se nastavují pomocí LED panelu na řidítkách. Vybrat můžete Walk režim, který usnadňuje vedení kola při chůzi, nebo jeden z 5 režimů asistence. To je u elektrokol standardní počet. Slabinou je ale přehazovačka nabízející pouze 1×3 převody, což je poměrně málo i na skládací kolo. Silnou stránkou je ale výbava. Ta je kompletní – čítá světla, nosič, blatníky i stojánek. Tedy vše, co pro pohodlný pohyb po městě budete potřebovat. Hmotnost 22,5 kilogramu není nijak nestandardní. 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu  Ne
Převody  1x3
Režimy asistence  5
WALK režim  Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg)  22,5

Závěr

Apache Tocho Nexus 2019 je skládací elektorkolo vhodné pro pohyb ve městě. Odpovídá tomu jak konstrukce, tak i výbava. Na jedno nabití ujede maximálně 80 kilometrů. Jeho výhodou je plná výbava – blatníky, stojánek, nosič i světla. Slabinou je přehazovačka pouze se 3 převody. Svůj účel ale splní dostatečně. Pokud hledáte výkonnější skládací kolo s delším dojezdem, doporučujeme Leader fox Tifton 2018.

Další recenze

Kompletní porovnání