Recenze a porovnání Apache Tocho Nexus 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Tocho Nexus 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii skládacích elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

  • Plná výbava
  • Pouze 3 převody
  • Vyšší hmotnost
25 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Apache Tocho Nexus 2019 je skládací elektrokolo s maximálním dojezdem 80 kilometrů. Na velké výlety ho nejspíš nevyužijete, pro pohyb cestu do práce či na nákup je ale dostatečný. Velikost ráfků kol je pro skládačky běžných 20″, rám je vysoký 17″ a je vyrobený z duralu. Jedná se o odolný materiál, který je k výrobě kol často používán. Baterie s kapacitou 374 Wh je umístěna na sedlové tyči, což je u skládacích kol poměrně často využívané řešení. V kombinaci s motorem umístěným v přední části je zajištěno vyrovnání kola. Právě přední pohon ale přináší mírnou nevýhodu ve zvýšené hmotnosti předního kola, které se tak hůře ovládá. Tento druh pohonu se také příliš nehodí do terénu, pro jízdu ve městě si s ním ale pohodlně vystačíte.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Unisex

Výška ráfku kol (palce)

20"

Výška rámu (palce)

17"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

80

Odpružená vidlice

Ne

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Na sedlové tyči

Kapacita baterie (Wh)

374

Umístění pohonu

Přední

Maximální výkon (W)

250

Vybavení a hmotnost

Funkce kola se nastavují pomocí LED panelu na řidítkách. Vybrat můžete Walk režim, který usnadňuje vedení kola při chůzi, nebo jeden z 5 režimů asistence. To je u elektrokol standardní počet. Slabinou je ale přehazovačka nabízející pouze 1×3 převody, což je poměrně málo i na skládací kolo. Silnou stránkou je ale výbava. Ta je kompletní – čítá světla, nosič, blatníky i stojánek. Tedy vše, co pro pohodlný pohyb po městě budete potřebovat. Hmotnost 22,5 kilogramu není nijak nestandardní.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x3

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,5

Závěr

Apache Tocho Nexus 2019 je skládací elektorkolo vhodné pro pohyb ve městě. Odpovídá tomu jak konstrukce, tak i výbava. Na jedno nabití ujede maximálně 80 kilometrů. Jeho výhodou je plná výbava – blatníky, stojánek, nosič i světla. Slabinou je přehazovačka pouze se 3 převody. Svůj účel ale splní dostatečně. Pokud hledáte výkonnější skládací kolo s delším dojezdem, doporučujeme Leader fox Tifton 2018.

25 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Apache Tocho Nexus 2019
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Tocho Nexus 2019

Apache Tocho Nexus 2019

25 000 Kč Orientační cena