Menu

Recenze a srovnání Apache Wakan 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

  • Dobrá výbava
  • Dlouhý dojezd
  • Vyšší cena
29 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Wakan 2018 značky Apache je vhodné pro pohyb ve městě nebo jeho blízkém okolí. Díky kapacitě baterie 468 kWh můžete na kole ujet až 120 kilometrů, průměrný dojezd je přitom 60 kilometrů. Maximální dojezd záleží ale ještě na dalších aspektech, jako je teplota, terén a hmotnost cyklisty. Maximální výkon motoru 250 W splňuje legislativní požadavky pro provoz na komunikacích. Na trhu však najdete i modely s vyšším výkonem, záleží na tom, k čemu chcete kolo využívat. 

Baterie umístěná na sedlové tyči a nenarušuje tak těžiště a tím pádem stabilitu. Pohání jej elektromotor umístěný na zadním kole. Díky tomu je předek kola lehký a snadno ovladatelný. Klasická nosnost 120 kilogramů umožňuje využití i pro hmotnější cyklisty. Kolo lze pořídit ve třech velikostech rámu. Pro osoby s výškou kolem 165 cm je vhodný rám 17″, 19″ je určen pro cyklisty vysoké asi 175 cm a vyšší osoby budou potřebovat rám vysoký 21″. Ten je vyrobený z duralu, což je odolná slitina hliníku a běžně se používá právě pro výrobu rámů bicyklů. Kola umístěna na odpružené vidlici mají průměr 28″. Pohodlné zastavení zajišťují klasické ráfkové v-brzdy, se kterými se u městských kol setkáme nejčastěji.  

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 17", 19", 21"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 60
Maximální dojezd (km) 110
Odpružená vidlice Ano
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 468
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Obvyklá je také další výbava. Vybrat si můžete z 5 režimů asistence podle vašich požadavků. Některé modely mají režimy pouze 3. Nechybí ani režim WALK pro pohodlné vedení kola při chůzi. Volit můžete také ze 7 rychlostních převodů. Bezpečnost i za snížené viditelnosti zajišťuje osvětlení nabíjené přímo z baterie. Funkce je možné ovládat na LCD displeji umístěném na řidítkách. Pokud budete na kole jezdit na nákup či budete potřebovat převést drobnější zavazadlo, oceníte nosič. Díky blatníkům se nebudete muset strachovat o čistotu svého oblečení ani za deště. Stojánek, který je také automaticky ve výbavě, usnadní parkování bez nutnosti hledat stojan na kola. Hmotnost 22,5 kilogramu je pro tento typ obvyklá a neměla by být pro manipulaci obtěžující. 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ne
Převody 1x7
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22,4

Závěr

Elektrokolo Apache Walkan 2018 je určené do města a jeho blízkého okolí. Svou výbavou uspokojí i náročnější požadavky uživatelů. Díky dlouhému dojezdu až 120 km na jedno nabití je vhodný i na delší výlety, poslouží také při cestě do práce, školy nebo na nákup. Na přehledném LCD displeji lze navolit jeden z 5 režimů asistence či režim WALK, který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Díky třem dostupným velikostem rámu si vybere každý podle potřeby. Obdobně vybavené je také elektrokolo Crussis e-City 1.7 2018.

29 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Wakan 2018

Apache Wakan 2018

29 000 Kč Orientační cena