Menu

Recenze a srovnání Apache Yamka E3 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

  • Nízká hmotnost
  • Kratší dojezd
32 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Na dámské horské elektrokolo Apache Yamka E3 2019 můžete v obchodech narazit ve dvou velikostech rámu 16″ nebo 18″. Rám je vyrobený z duralu, což je odolný materiál a řadí se dnes mezi ty nejlepší k výrobě rámu kol. Jeho nosnost je 120 kilogramů, což je obvyklá hodnota, s vyšší nosností se setkáte jen zřídka. Typickým prvkem horských kol, který nechybí ani u tohoto modelu, je odpružená vidlice, která tlumí nerovnosti terénu, a také hydraulické kotoučové brzdy. Baterie umístěná v rámu má kapacitu 468 Wh a dokáže napájet kolo pro jízdu až 100 km na jedno nabití. Někteří prodejci nabízí kolo také s 600 Wh baterií, ta zajišťuje dojezd až 120 km. Motor je umístěný v zadním kole, což je varianta vhodná pro ideální přenos točivého momentu. Způsobuje ale mírné nevyvážení a tím i nerovnoměrné opotřebovávání kol.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Apache
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška rámu (palce) 16",18"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) Neuvedeno
Maximální dojezd (km) 100
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 468
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Předností modelu Apache Yamka E3 2019 je přehazovačka. Ta nabízí 3×9 převodů, což je i u horských kol jedna z nejvyšších hodnot. Počet režimů asistence je u tohoto kola standardní, v nabídce je jich 5 a navíc režim Walk. Ten umožňuje pohodlné vedení kola, dnes se s ním už setkáte běžně. Obvyklá je také výbava tohoto modelu. Ta čítá pouze LCD panel s tlačítky, který přináší informace o stavu baterie, počtu ujetých kilometrů a umožňuje volbu asistenčního režimu. Doplňkové příslušenství jako jsou světla či nosič byste hledali marně. Hmotnost 21,2 kg je pro tento typ kol běžná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 3x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg) 21,2

Závěr

Apache Yamka E3 2019 je dámské horské kolo s dojezdem až 100 km. Můžete s ním tedy bez obav vyrazit i na delší výlet. Motor má umístěný v zadním kole, což je ideální varianta pro pohyb v terénu. Jedinou nevýhodou může být nerovnoměrné zatížení bicyklu. Pohodlnou jízdu terénem zajišťuje také odpružená vidlice a v neposlední řadě hydraulické kotoučové brzdy. Vhod přijde také přehazovačka s 3×9 převody. Výbava a režimy asistence nevybočují z obvyklých hodnot. Pokud byste však zatoužili po kole s delším dojezdem, doporučujeme Lectron Montana MDX 2019.

32 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Apache Yamka E3 2019

Apache Yamka E3 2019

32 000 Kč Orientační cena