Recenze a porovnání Apache Yamka E3 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Apache Yamka E3 2019

Klady a zápory

  • Nízká hmotnost
  • Kratší dojezd
32 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Na dámské horské elektrokolo Apache Yamka E3 2019 můžete v obchodech narazit ve dvou velikostech rámu 16″ nebo 18″. Rám je vyrobený z duralu, což je odolný materiál a řadí se dnes mezi ty nejlepší k výrobě rámu kol. Jeho nosnost je 120 kilogramů, což je obvyklá hodnota, s vyšší nosností se setkáte jen zřídka. Typickým prvkem horských kol, který nechybí ani u tohoto modelu, je odpružená vidlice, která tlumí nerovnosti terénu, a také hydraulické kotoučové brzdy. Baterie umístěná v rámu má kapacitu 468 Wh a dokáže napájet kolo pro jízdu až 100 km na jedno nabití. Někteří prodejci nabízí kolo také s 600 Wh baterií, ta zajišťuje dojezd až 120 km. Motor je umístěný v zadním kole, což je varianta vhodná pro ideální přenos točivého momentu. Způsobuje ale mírné nevyvážení a tím i nerovnoměrné opotřebovávání kol.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška rámu (palce)

16",18"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

100

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

Předností modelu Apache Yamka E3 2019 je přehazovačka. Ta nabízí 3×9 převodů, což je i u horských kol jedna z nejvyšších hodnot. Počet režimů asistence je u tohoto kola standardní, v nabídce je jich 5 a navíc režim Walk. Ten umožňuje pohodlné vedení kola, dnes se s ním už setkáte běžně. Obvyklá je také výbava tohoto modelu. Ta čítá pouze LCD panel s tlačítky, který přináší informace o stavu baterie, počtu ujetých kilometrů a umožňuje volbu asistenčního režimu. Doplňkové příslušenství jako jsou světla či nosič byste hledali marně. Hmotnost 21,2 kg je pro tento typ kol běžná.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

3x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,2

Závěr

Apache Yamka E3 2019 je dámské horské kolo s dojezdem až 100 km. Můžete s ním tedy bez obav vyrazit i na delší výlet. Motor má umístěný v zadním kole, což je ideální varianta pro pohyb v terénu. Jedinou nevýhodou může být nerovnoměrné zatížení bicyklu. Pohodlnou jízdu terénem zajišťuje také odpružená vidlice a v neposlední řadě hydraulické kotoučové brzdy. Vhod přijde také přehazovačka s 3×9 převody. Výbava a režimy asistence nevybočují z obvyklých hodnot. Pokud byste však zatoužili po kole s delším dojezdem, doporučujeme Lectron Montana MDX 2019.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Apache Yamka E3 2019
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Yamka E3 2019

Apache Yamka E3 2019

32 000 Kč Orientační cena