Menu

Recenze a srovnání Apache Yamka MX 2017

Klady a zápory

  • Výkon a výdrž
  • Nízká hmotnost
  • Vyšší cena
38 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské horské elektrokolo Yamka od značky Apache seženete s výškou rámu 16″ nebo 18″ a výškou ráfku kol 27,5″. Nosnost kola je 120 kg, tedy nejběžnější možnost na trhu, kola s vyšší nosnsotí už se shánějí obtížněji. Rám kola je vyrobený z Duralu, což je v dnešní době jeden z nejlepších materiálů, na které můžeme u kol narazit. Tento model zaujme zejména velmi výkonným motorem a velkou kapacitou baterie. Motor má nominální výkon 250 W, je ale možné zvýšit jej až na 500 W, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem výběru. Kapacita baterie je 612 Wh, tedy opět jedna z nejvyšších hodnot ve výběru, a nebude tak velkým překvapením, že se tento model může pochlubit také dlouhým dojezdem. Průměrný dojezd elektrokola Yamka je 85 km, maximální 160 km na jedno nabití.

Motor kola je středový a baterie rámová, výhodou tohoto modelu je proto i dobrá vyváženost. Správnému horskému kolu samozřejmě nesmí chybět ani odpružená vidlice, výhodou jsou také hydraulické brzdy, které jsou pro horská kola typické. Oproti konkurenčním modelům se kola značky Apache vyznačují ještě jedním plusem navíc, výrobce na ně totiž poskytuje pětiletou záruku.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Apache

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

16",18"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

160

Průměrný dojezd (km)

85

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

612

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Počtem rychlostí model Yamka nijak nenadchne, má totiž 1×9 převodů, což je v kategorii horských kol jedna z nejnižších hodnot. Ovšem režimů asistence už nabízí devět, což je v našem výběru naopak jedna z nejvyšších hodnot. Nastavit je můžete pomocí ovládacího panelu s LCD displejem, který vám nabízí také režim WALK, vhodný třeba při tlačení kola do kopce. Z displeje navíc vyčtete informace o vaší rychlosti, momentální spotřebě, stavu nabití akumulátoru, počtu ujetých kilometrů a denní teplotě. Co do výbavy je toto kolo chudší, jak už to u horských modelů bývá. Nenajdete u něj nosič, světla ani blatníky. Pozitivním efektem menší výbavy je nízká hmotnost, 21,8 kg patří k nejnižším hmotnostem v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

9

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,8

Závěr

Dámské horské elektrokolo Apache Yamka MX 2017 bude skvělým modelem pro opravdové sportovní nadšenkyně. Jeho častému používání nahrává výkonný motor, velká výdrž i poměrně dlouhá záruční lhůta, s tímto modelem si zkrátka užijete spoustu zábavy. Výbava je oproti městským nebo krosovým kolům dost osekaná, to se ale pozitivně projevilo na nízké hmotnosti, kterou u horského kola jistě oceníte. Pokud plánujete elektrokolo používat spíše příležitostně, bude pro vás investice do tohoto modelu pravděpodobně zbytečně vysoká. V takovém případě doporučujeme zvážit také cenově přívětivější variantu ve formě elektrokola Crussis e-Guera.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Apache Yamka MX 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Apache Yamka MX 2017

Apache Yamka MX 2017

38 000 Kč Orientační cena