Menu

Recenze a srovnání Crussis e-City 1.7 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

  • Výkon
  • Nízká hmotnost
  • Základní přehazovačka
23 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Městské kolo Crussis e-City na první pohled zaujme svou výkonností. V zadní části uložený motor má nominální výkon 250 W a maximální výkon až 500 W, nemusíte se tedy bát, že by pro vás jízda byla příliš pomalá. Baterie kola je umístěná na nosiči a pyšní se kapacitou 576 Wh, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem výběru. Díky tomu má kolo průměrný dojezd 65 km a maximální dojezd až 120 km, opět jedny z nejvyšších hodnot ve výběru. Tento model seženete s výškou rámu 17″ a 19″ a průměrem kol 26″. Rám je vyrobený z hliníkově slitiny Dural, která se dnes při výrobě kol těší velké popularitě a nabízí vynikající vlastnosti. Brzdy jsou, jako u většiny městských kol, klasické v-brzdy, vidlice kola je odpružená, takže se vám dobře pojede i na ne zcela hladkém povrchu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 26"
Výška rámu (palce) 17", 19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 65
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 576
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 500

Vybavení a hmotnost

Pokud si chcete jízdu na kole e-City opravdu užít, můžete si nechat odstranit omezení výkonu, které výkon kola uměle snižuje. S touto možností se pochopitelně setkáte jen u kol s vyšším výkonem. Co se týče přehazovačky, ta nabízí jednoduchých sedm rychlostí, ve městě si s ní ale bez problémů vystačíte a pro městská kola je takováto přehazovačka vcelku běžná. Sedm je také režimů asistence, což je zhruba střed našeho výběru. Častěji modely nabízejí pět režimů, ovšem u některých kol jich najdete i devět. V kategorii městských kol jde ale o velmi dobrou hodnotu. Nechybí ani oblíbený režim WALK, díky kterému se vám kolo dobře povede třeba do kopce.

Co se týče výbavy, nemáme modelu e-City co vytknout. V přední a zadní části má světlo nabíjené z baterie, nechybí mu nosič, stojánek ani blatníky. Přes to všechno udržel výrobce poměrně nízkou hmotnost tohoto kola, 22,5 kg patří k nižším hodnotám v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x7
Režimy asistence 7
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22,5

Závěr

Elektrokolo Crussis e-City překvapí vysokým výkonem, pro městská kola poměrně netypickým. Spolu s poměrně dlouhým dojezdem z něj dělá kolo, které využijete nejen na cestu do práce nebo do obchodu. Kvalitní duralový rám, odpružení a plná výbava, tomuto modelu zkrátka není co vytknout. Dokonce potěší i poměrně nízkou hmotností. Elektrokolo e-City je proto takřka univerzálně použitelné a pokud hledáte model do města, který ale netratí na výkonu a výdrži, můžeme vám jej doporučit jako vhodnou variantu. Pokud chcete zvážit další model, doporučujeme Apache Wakan 2018.

23 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-City 1.7 2018

Crussis e-City 1.7 2018

23 000 Kč Orientační cena