Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Country 9.4 2019

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Městská elektrokola

Datum doporučení: Květen 2019

  • Středový motor
  • Rámová baterie
  • Hydraulické brzdy
  • Nelze navýšit výkon
  • Plná výbava
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Městské kolo značky Crussis se v otázce dojezdu a výkonu drží velmi dobrých hodnot. Průměrný dojezd je 80 km, maximální potom 120 km, což jsou hodnoty, se kterými se u kvalitních modelů setkáte poměrně často. Slušná je také kapacita baterie 504 Wh. Někteří uživatelé můžou brát výkon motoru 250 W jako slabší, přece jen se některé modely dostávají i na dvojnásobek. Ze zákona jde ale o maximální povolený výkon a pro ježdění po městě vyšší výkon ani nevyužijete. Motor se ovšem může oproti výkonnějším variantám o něco rychleji opotřebovávat.

Doposud jsme zmiňovali velmi dobré, ale ne nijak zvlášť výjimečné hodnoty, čím ale kolo e-Country oproti konkurenci vyniká, je konstrukční řešení. Nejenže je rám kola z odolného Duralu, ale motor a baterii navíc najdete ve středu kola. Toto umístění zajišťuje nejlepší vyváženost kola a efektivní využití. Výhodou jsou také hydraulické kotoučové brzdy, se kterými se častěji setkáte u horských modelů. Kolo je v nabídce s výškou rámu 17″ a 19″ a s koly o průměru 28″, což jsou jedny z nejběžnějších rozměrů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 17", 19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 504
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Kladného hodnocení se elektrokolo Crussis dočká i v kategorii vybavení, kromě běžných pěti režimů asistence totiž nabízí i osm převodů, což je pro městská kole lehký nadstandard. Nechybí mu potom režim WALK, světla, nosič, blatníky ani stojánek, takže do města je vybaveno zcela dokonale. Hmotnost 22 kg je pro tuto kategorii kol vcelku standardní.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ne
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22

Závěr

Díky některým specifickým vlastnostem představuje kolo Crussis e-Country 9.4 2019 zajímavý kompromis mezi městským a horským nebo krosovým kolem. S těmi má společné například hydraulické brzdy, motor umístěný vepředu a rámovou baterii. Výbavou jde ale stále o městský model, nechybí mu tedy ani prvky, jako je nosič, blatníky nebo stojánek. Za určitou slabinu tohoto kola bychom mohli označit maximální výkon motoru. Pro jízdu ve městě sice více než 250 W využít nemůžete, někteří uživatelé ale přece jen dávají přednost motorům s možností navýšení výkonu. Kromě toho ale nemáme modelu e-Country co vytknout. Nejde tedy o cenově nejdostupnější variantu, proto pokud je tento model mimo váš stanovený rozpočet, doporučujeme zvážit některé z dostupnějších kol, například Lectron Citana 2019 za poloviční cenu.

40 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Crussis e-Country 9.4 2019

Crussis e-Country 9.4 2019

40 000 Kč Orientační cena