Recenze a porovnání Crussis e-Country 9.4 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Country 9.4 2019

Klady

  • Středový motor
  • Rámová baterie
  • Hydraulické brzdy

Zápory

  • Nelze navýšit výkon
  • Plná výbava
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Městské kolo značky Crussis se v otázce dojezdu a výkonu drží velmi dobrých hodnot. Průměrný dojezd je 80 km, maximální potom 120 km, což jsou hodnoty, se kterými se u kvalitních modelů setkáte poměrně často. Slušná je také kapacita baterie 504 Wh. Někteří uživatelé můžou brát výkon motoru 250 W jako slabší, přece jen se některé modely dostávají i na dvojnásobek. Ze zákona jde ale o maximální povolený výkon a pro ježdění po městě vyšší výkon ani nevyužijete. Motor se ovšem může oproti výkonnějším variantám o něco rychleji opotřebovávat.

Doposud jsme zmiňovali velmi dobré, ale ne nijak zvlášť výjimečné hodnoty, čím ale kolo e-Country oproti konkurenci vyniká, je konstrukční řešení. Nejenže je rám kola z odolného Duralu, ale motor a baterii navíc najdete ve středu kola. Toto umístění zajišťuje nejlepší vyváženost kola a efektivní využití. Výhodou jsou také hydraulické kotoučové brzdy, se kterými se častěji setkáte u horských modelů. Kolo je v nabídce s výškou rámu 17″ a 19″ a s koly o průměru 28″, což jsou jedny z nejběžnějších rozměrů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

504

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Kladného hodnocení se elektrokolo Crussis dočká i v kategorii vybavení, kromě běžných pěti režimů asistence totiž nabízí i osm převodů, což je pro městská kole lehký nadstandard. Nechybí mu potom režim WALK, světla, nosič, blatníky ani stojánek, takže do města je vybaveno zcela dokonale. Hmotnost 22 kg je pro tuto kategorii kol vcelku standardní.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Díky některým specifickým vlastnostem představuje kolo Crussis e-Country 9.4 2019 zajímavý kompromis mezi městským a horským nebo krosovým kolem. S těmi má společné například hydraulické brzdy, motor umístěný vepředu a rámovou baterii. Výbavou jde ale stále o městský model, nechybí mu tedy ani prvky, jako je nosič, blatníky nebo stojánek. Za určitou slabinu tohoto kola bychom mohli označit maximální výkon motoru. Pro jízdu ve městě sice více než 250 W využít nemůžete, někteří uživatelé ale přece jen dávají přednost motorům s možností navýšení výkonu. Kromě toho ale nemáme modelu e-Country co vytknout. Nejde tedy o cenově nejdostupnější variantu, proto pokud je tento model mimo váš stanovený rozpočet, doporučujeme zvážit některé z dostupnějších kol, například Lectron Citana 2019 za poloviční cenu.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Country 9.4 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Country 9.4 2019

Crussis e-Country 9.4 2019

40 000 Kč Orientační cena