Recenze a porovnání Crussis e-Cross 1.4 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Cross 1.4 2019

Klady

  • Výkonný motor
  • Přehazovačka se 3x7 převody
  • Dostupná cena

Zápory

  • Kratší dojezd
  • V-brzdy
  • Zadní umístění motoru
27 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Největší předností pánského krosového kola Crussis e-Cross 1.4 2019 je motor s výkonem až 500 wattů. S takovou hodnotou se běžně nesetkáte. Naopak běžné hodnoty dosahuje nosnost, která je 120 kilogramů. Rám kola je vyrobený z odolného duralu, velikost můžete vybírat mezi 18″, 20″,  výška ráfků kol je 28″. Baterie umístěná v rámu kola dodává dostatek energie pro dojezd až 100 km, v terénu se ale samozřejmě dojezd snižuje. Do jeho maximální hodnoty se promítají i další okolnosti jako jsou povětrnostní podmínky, hmotnost jezdce atd. Motor je umístěný v zadní části, což je jedna z obvyklých možností u krosových kol. Co se týče brzd, tento model je vybavený ráfkovými v-brzdami. U krosových kol se obvykle setkáváme s kvalitnějšími kotoučovými brzdami.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

18", 20"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

100

Umístění baterie

Rámová

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Výkon motoru můžete využívat ve dvou režimech. Prvním z nich je běžný režim, který dovoluje použít výkon do 250 W, více zákon na silnicích zakazuje. Off-road režim ale umožňuje navýšit výkon až na 500 W a užít si tak jízdu terénem naplno. Výsadou tohoto modelu je přehazovačka s 3×7 převody. Při volbě míry motorové asistence můžete vybírat z 5 různých režimů, při vedení kola využijete Walk režim, který je dnes již běžnou výbavou elektrokol. Výbava ale příliš oslnivá není. Ze základních prvků má tento bicykl pouze stojánek. Nosič, světla i nosič byste hledali marně. Hmotnost 21,5 kilogramu se řadí zhruba do průměru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

3x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Krosové elektrokolo Crussis e-Cross 1.4 2019 je určené pro muže. Jeho předností je motor s výkonem 500 W, který využijete zejména v terénu. Ten pro vás nebudu překážkou díky odpružené vidlici. Výhodou je také přehazovačka s 3×7 převodovými stupni. Slabší je dojezd, který je maximálně 100 km, což není v této kategorii mnoho. Slabinou je také výbava, to není ale u krosových kol nic neobvyklého. Obvyklé jsou ale kotoučové brzdy, u tohoto modelu ale najdete pouze ráfkové v-brzdy. Pokud hledáte krosové kolo s delším dojezdem, kotoučovými brzdami a nevadí vám připlatit si, mohla by vás zaujmout recenze kola Apache Matto Bosch Active Plus 2018.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Cross 1.4 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Cross 1.4 2019

Crussis e-Cross 1.4 2019

27 000 Kč Orientační cena