Recenze a porovnání Crussis E-Cross 9.5-S dámské 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis E-Cross 9.5-S dámské 2020

Klady a zápory

Klady

  • Vysoký výkon
  • Dlouhá výdrž
  • Přehazovačka 1x12

Zápory

  • Vyšší cena
  • Ve řadě ohledů standardní
56 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Ačkoliv patří dámské elektrokolo Crussis mezi krosové modely, vlastnostmi se hodně podobá horským kolům. Zejména jeho vysoký výkon 500 W a kapacitu baterie 630 Wh využijete spíš při výletech do přírody. Kolo slibuje dojezd až 150 km, což byla v době psaní recenze (únor 2020) častá hodnota pro dražší modely. Nosnost 120 kg je pro elektrokola standardní, některá ale zvládají i více. Odpružená vidlice a hydraulické brzdy vám skvěle poslouží v náročnějším terénu a díky umístění motoru i baterie ve středu kola nehrozí žádné narušování jeho vyváženosti.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

150

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Stejně jako horská kola, ani krosové modely zpravidla neoplývají nijak bohatou výbavou. V porovnání s městskými modely nenajdete u kola Crussis v podstatě nic, nemá blatníky, světla, nosič ani stojánek. Nechybí mu ovšem možnost zvýšení výkonu, lehce nadstandardní přehazovačka s 1×12 převody (běžnějších je 8-9 převodů) a zcela standardní výběr režimů asistence, těch u kola najdete pět, jedním z nich je i asistence při chůzi, tedy ve chvíli, kdy kolo vedete vedle sebe.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x12

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Závěr

Elektrokolo Crussis E-Cross 9.5-S má co nabídnout zejména v otázce výkonu a výdrže. Pokud jsou pro vás toto dva hlavní atributy výběru, mohl by vám tento model vyhovovat. V ostatních směrech už se drží spíše standardů, snad jen ve výbavě lehce překonává konkurenci přehazovačkou. Jeho nevýhodou zůstává poměrně vysoká cena a pokud nepatříte k cyklistům, kteří by vysoký výkon opravdu využili, a nechce se vám tak za něj utrácet vysoké částky, možná by vám lépe vyhovovat model s omezenějším výkonem a o to nižší cenou Leader Fox Exeter.

56 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis E-Cross 9.5-S dámské 2020
Eliška Srncová sleduje téma elektrokol už několik let a obecně se řadí k seniorním členům našeho týmu. Díky tomu vám snadno vysvětlí, jak se krosová kola liší třeba od městských modelů a pro jaké účely je tento typ vhodný. Věnuje se také dalším typům elektrokol a mezi jejími tématy najdete například i stany, které se mohou při cyklovýletech hodit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis E-Cross 9.5-S dámské 2020

Crussis E-Cross 9.5-S dámské 2020

56 000 Kč Orientační cena