Recenze a porovnání Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Listopad 2020

92,9 % Celkové hodnocení
  • Vysoký výkon
  • Dlouhá výdrž
  • Přehazovačka 1x12
  • Vyšší cena
  • Bez dodatečné výbavy
60 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Crussis Crussis e-Cross 9.6 pro rok 2021 patří mezi krosová kola, takže jej využijete jak ve městě, tak při projížďkách do přírody. Vhledem ke sníženému hliníkovému rámu je určený spíše pro dámy. Nosnost kola 120 kilogramů je poměrně standardní, i když některá unesou i víc. Výška ráfku kol dosahuje 28 palců a při koupi lze vybírat z výšky rámu 17 a 19″.

Baterie o opravdu vysoké kapacitě 720 Wh zajišťuje maximální dojezd 170 kilometrů. Vždy bude ale záležet na terénu, hmotnosti jezdce a především na stylu jízdy. Baterie je do rámu kola plně integrovaná a napájí motor o maximálním výkon 500 W. Skvělou výbavu kola pak doplňuje odpružená vidlice a hydraulické kotoučové brzdy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

170

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

720

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Vybavení a hmotnost

Krosová kola většinou koupíte bez jakýkoliv přídavné výbavy. Výjimkou není ani tento model. To znamená, že pokud chcete například osvětlení, nosič, blatník nebo dokonce stojánek, vše si budete muset dokoupit. Řazení obstarává dvanáctistupňová přehazovačka, čímž model nad ostatními z našeho srovnání docela vyniká, protože většina ostatních době psaní této recenze (listopad 2020) měla o něco méně převodů.

Při jízdě můžete volit z pěti režimů asistence podle toho, jak moc velkou pomoc při šlapání zrovna potřebujete. Aktuálně zvolený režim společně s rychlostí, stavem baterii i ujetou vzdáleností uvidíte na LCD displeji. Ten je prakticky umístěný na vrchní straně řídítek.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x12

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

3,6

Klady a zápory

Výhody a nevýhody tohoto elektrokola jsou ruku v ruce s jeho typem. Mezi jeho silné stránky patří dlouhý dojezd, vysoký výkon a velký výběr převodů, tedy vlastnosti, které u krosových kol využijete. Nevýhodou může být limitovaná výbava, ta je ale pro horská kola naopak obvyklá. Hlavní nevýhodou tak zůstává vysoká cena.

Závěr

Dámské Crussis e-Cross 9.6-M 2021 patří rozhodně k těm nejlepším krosovým elektrokolům na trhu, zejména co se výkonu a délky dojezdu týče. Nemusíte se vůbec bát s kolem vyrazit i na delší trasy. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že si za něj dost připlatíte a jeho cena je poměrně vysoká.

Parametry jí ale odpovídají, kolu se totiž nedá téměř nic vytknout, co se jeho fungování týče. Možná by mohlo mít ještě vyšší nosnost, ale to je opravdu pouze drobnost. Oceňujeme zejména hydraulické kotoučové brzdy, použité materiály a středové umístění motoru. V základní výbavě nedostanete světla, nosič ani blatníky, ale to bývá u horských a krosových elektrokol poměrně běžná praxe.

Pokud vás u tohoto modelu odrazuje pořizovací cena a chcete raději levnější variantu krosového elektrokola, doporučujeme přečíst také recenzi Leader Fox Exeter 2020.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021 | Hodnocení: 92,9 %
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Je možnost k tomuto kolu přimontovat blatníky ?

Jaroslav

Ano. Blatníky ovšem nejsou součástí základní výbavy. Musíte si je ke kolu dokoupit.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021

Crussis e-Cross 9.6 dámské 2021

60 000 Kč Orientační cena