Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Únor 2019

  • Hmotnost
  • Dojezd
  • Cena
44 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je dámské krosové kolo s nosností 120 kg, což je obvyklá hodnota. Duralový rám má velikost 17″,18″ nebo 19″, vybrat si můžete podle velikosti vaší postavy. Velikost ráfků kol je 28“. Pohodlnou a bezpečnou jízdu zajišťuje odpružená vidlice, která vyrovnává nerovnosti terénu, a také hydraulické kotoučové brdy. Ty jsou u krosových kol běžné.

Baterie s velkou kapacitou 630 Wh je zasazena do rámu a není téměř vidět. Právě její velká kapacita zajišťuje tomuto kolu dlouhý dojezd až 150 kilometrů. Kromě terénu a hmotnosti jezdce je dojezd ovlivněn dalšími vlivy, jako jsou povětrnostní podmínky, stav pneumatik a další. Motor je umístěný ve středu kola, což je stále populárnější varianta zejména díky dobrému vyvážení bicyklu. Výkon elektromotoru je 520 wattů, s vyšším výkonem se napříč kategoriemi setkáte jen zřídka. Na silnici ho však nevyužijete, legislativa zakazuje použití elektromotorů s výkonem vyšším než 250 wattů. Off-road režim si tedy musíte nechat na jízdu v terénu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 17",18",19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) Neuvedeno
Maximální dojezd (km) 150
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 520

Vybavení a hmotnost

Jak vyplývá z předešlého odstavce, výkon kola lze z povolených 250 W navýšit až na 520 W. Bez čeho se v terénu neobejdete je přehazovačka. Model Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je vybaven devíti převodovými stupni a pěti režimy motorové asistence. Tu si zvolíte pohodlně na LCD panelu umístěném na řidítkách. Při chůzi můžete využít režim Walk, který kolo rozpohybuje bez vaší pomoci. Jak je u krosových kol obvyklé, výbava není silnou stránkou ani tohoto modelu. Chybí mu blatníky, světla i nosič. Výhodou, kterou oceníte při přepravě i cestování bez pomoci motoru, je poměrně nízká hmotnost 21,5 kilogramu.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg) 21,5

Závěr

Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je dámské krosové elektrokolo, které se vyznačuje zejména dlouhým dojezdem až 150 kilometrů. Ten je zajištěný velkokapacitní baterií, která je integrovaná do rámu. Středový motor s výkonem 520 W využijete naplno zejména v terénu. Na silnici smíte využívat maximálně 250 W. Výbava není silnou stránkou tohoto kola, ale to není u krosových kol nic neobvyklého. Nejvetší nevýhodou tak zůstává vyšší pořizovací cena. Pokud byste chtěli ušetřit a nevyžadujete takový výkon, mohla by vás zaujmou recenze krosového elektrokola Leader Fox VENOSA dámské 2018.

44 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

44 000 Kč Orientační cena