Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

Klady a zápory

  • Hmotnost
  • Dojezd
  • Cena
44 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je dámské krosové kolo s nosností 120 kg, což je obvyklá hodnota. Duralový rám má velikost 17″,18″ nebo 19″, vybrat si můžete podle velikosti vaší postavy. Velikost ráfků kol je 28“. Pohodlnou a bezpečnou jízdu zajišťuje odpružená vidlice, která vyrovnává nerovnosti terénu, a také hydraulické kotoučové brdy. Ty jsou u krosových kol běžné.

Baterie s velkou kapacitou 630 Wh je zasazena do rámu a není téměř vidět. Právě její velká kapacita zajišťuje tomuto kolu dlouhý dojezd až 150 kilometrů. Kromě terénu a hmotnosti jezdce je dojezd ovlivněn dalšími vlivy, jako jsou povětrnostní podmínky, stav pneumatik a další. Motor je umístěný ve středu kola, což je stále populárnější varianta zejména díky dobrému vyvážení bicyklu. Výkon elektromotoru je 520 wattů, s vyšším výkonem se napříč kategoriemi setkáte jen zřídka. Na silnici ho však nevyužijete, legislativa zakazuje použití elektromotorů s výkonem vyšším než 250 wattů. Off-road režim si tedy musíte nechat na jízdu v terénu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17",18",19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

150

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

520

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Jak vyplývá z předešlého odstavce, výkon kola lze z povolených 250 W navýšit až na 520 W. Bez čeho se v terénu neobejdete je přehazovačka. Model Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je vybaven devíti převodovými stupni a pěti režimy motorové asistence. Tu si zvolíte pohodlně na LCD panelu umístěném na řidítkách. Při chůzi můžete využít režim Walk, který kolo rozpohybuje bez vaší pomoci. Jak je u krosových kol obvyklé, výbava není silnou stránkou ani tohoto modelu. Chybí mu blatníky, světla i nosič. Výhodou, kterou oceníte při přepravě i cestování bez pomoci motoru, je poměrně nízká hmotnost 21,5 kilogramu.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Crussis e-Cross lady 7.4-S 2019 je dámské krosové elektrokolo, které se vyznačuje zejména dlouhým dojezdem až 150 kilometrů. Ten je zajištěný velkokapacitní baterií, která je integrovaná do rámu. Středový motor s výkonem 520 W využijete naplno zejména v terénu. Na silnici smíte využívat maximálně 250 W. Výbava není silnou stránkou tohoto kola, ale to není u krosových kol nic neobvyklého. Nejvetší nevýhodou tak zůstává vyšší pořizovací cena. Pokud byste chtěli ušetřit a nevyžadujete takový výkon, mohla by vás zaujmou recenze krosového elektrokola Leader Fox VENOSA dámské 2018.

44 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

Crussis e-Cross Lady 7.4-S 2019

44 000 Kč Orientační cena