Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 5.7 2022

83,0 % Celkové hodnocení

Cena/výkon - dámské v kategorii Nejlepší horská elektrokola

Klady

  • Výkon 500 W
  • Ve většině ohledů standardní

Zápory

  • Kratší dojezd 115 km
  • Menší výběr velikostí
43 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Mezi horskými koly patří dámské kolo Crussis k modelům s kratším dojezdem. Ujede maximálně 115 km, některá horská elektrokola zvládnou i více než 150 km. Naopak 500W výkon motoru je častý i u dražších modelů. Motor je umístěný ve středu kola, to samé platí pro baterii. Obojí je u horských kol běžné, stejně jako hydraulické brzdy, zároveň jde ale o nejlepší variantu.

Elektrokolo unese 120 kg, stejně jako většina modelů na trhu. Na výběr máte ze dvou rozměrů, což není úplně mnoho. Výška rámu 17″ se hodí pro osoby s výškou okolo 165 cm, rám o výšce 19″ oceníte, pokud měříte zhruba 180 cm. Kola s výškou ráfku 27,5″ patřila v době psaní recenze (květen 2022) k nejčastější variantě, jsou vhodná do terénu, ale stále dobře ovladatelná. Motor umístěný ve středu a rámová baterie představují častou kombinaci, která nijak nenarušuje vyvážení kola.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

115

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

468

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Výbava elektrokola Crussis je velmi standardní, nepřekvapí pozitivně, ani negativně. Výběr z 8 převodů je u horských kol víceméně základ. Nabídka 5 režimů asistence je typická pro většinu elektrokol, to samé platí pro režim chůze. Elektrokolo není nijak pestře vybavené, nemá světla, blatníky, nosič ani stojánek, u horských je ale absence výbavy normální. Na rozdíl od některých dražších modelů nemá toto elektrokolo ani USB konektor.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou elektrokola Crussis je jeho motor, který utáhne až 500 W. Pozitivem je také středové umístění motoru a baterie. Nic z toho ale není nijak neobvyklé, mezi horskými koly jde spíše o standard. Slabší stránkou je naopak maximální dojezd 115 km.

Porovnání s alternativami

Cenově o něco dostupnější variantu představuje elektrokolo Leader Fox Arimo 2021. To má oproti modelu e-Guera nižší výkon motoru, kratší dojezd a menší výběr režimů asistence. Překonává jej ale nosností a ve výbavě má také stojánek, který u modelu e-Guera nenajdete.

Výrazně lepší parametry potom nabízí dražší model Crussis e-Largo 9.6 2021. Ten se pyšní dojezdem až 200 kg, nabízí výběr ze 12 převodů a má ve výbavě také stojánek. S elektrokolem e-Guera je ale srovnatelný v ohledu výkonu a nosnosti.

Závěr

Mezi horskými elektrokoly patří model Crussis e-Guera 5.7 2022 ke střední až nižší cenové kategorii. To se projevilo zejména kratším dojezdem, pro méně náročné zákazníky by ale měl být maximální dojezd 115 km dostačující. Motor elektrokola nezklame, má výkon 500 W a je umístěný ve středu kola, stejně jako baterie. Výbavu tohoto modelu není třeba dlouze popisovat, 8 převodů a 5 režimů asistence je standardní nabídka, zajímavější prvky výbavy u tohoto modelu nenajdete.

Pokud je pro vás toto elektrokolo svými parametry nedostačující a jste ochotní připlatit si za výrazně delší dojezd, podívejte se také na recenzi elektrokola Crussis e-Guera 9.6-M dámské 2021.

43 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 5.7 2022 | Hodnocení: 83,0 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 5.7 2022

Crussis e-Guera 5.7 2022

43 000 Kč Orientační cena