Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 7.4 2019

Klady a zápory

  • Možnost volby kapacity baterie
  • Vyšší cena
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Guera 7.4 2019 je horské elektrokolo určené přednostně ženám. Prodává se ve dvou velikostech rámu a to 17″ a 19″. Další parametr, který si můžete vybrat, je kapacita baterie. Výrobce nabízí varianty s kapacitou 530 Wh a 630 Wh. Maximální dojezd s druhou jmenovanou variantou je 130 kilometrů. Se slabší baterií je to o 20 kilometrů méně. Baterie je umístěná na rámu kola a částečně zapuštěna. Spolu s pohonem umístěným ve středové části jsou to ideální vlastnosti, které nijak neovlivňují stabilitu. Ta je při jízdě v náročném terénu ještě důležitější než jinde. Výkon motoru je obvyklých 250 W, což je legislativní hranice. Na kolo s vyšším výkonem je nahlíženo jako na skútr (potřebujete tedy řidičské oprávnění a jezdit smíte pouze na vymezených cestách). Kola s průměrem 27,5″ jsou brzděna hydraulickými  brzdami a umístěna na odpružené přední vidlici, což je u horských kol nutnost. Samotný rám je vyroben z duralu, odolné sloučeniny hliníku. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17" nebo 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Průměrný dojezd (km)

65

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Kolo značky Crussis nabízí 5 režimů asistence, čímž nijak nevybočuje ze standardu. Nechybí také režim WALK, který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Přehazovačka je klasická, nabízí 9 rychlostních stupňů. U horských kol není vybavení dalšími funkcemi, jako je stojánek, nosič, světla a blatníky, obvyklé. Ani tento model není výjimkou. Manipulaci s kolem nijak neztěžuje jeho hmotnost, ta je 21,5 kilogramu.  

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Horské elektrokolo Crussis e-Guera je určeno pro dámy. Potěší i náročné uživatelky, které chtějí vyrážet na dlouhé výlety a vyžadují tak dlouhý dojezd, ten je v případě varianty se silnější baterií až 130 kilometrů. Se slabší baterií ujedete až 110 km. Pohodlný pohyb i v náročném terénu zajišťuje odpružená přední vidlice a hydraulické brzdy. Stabilitu nenarušuje ani ve středu umístěný motor a baterie zasazená do rámu. Standardu se model drží v počtu asistenčních programů, těch je pět, navíc nabízí také režim WALK. Pokud hledáte dobře vybavené kolo, můžeme vám doporučit také Apache Yamka MX 2017, které má o něco delší dojezd ale baterie není zapuštěna do rámu.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 7.4 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 7.4 2019

Crussis e-Guera 7.4 2019

40 000 Kč Orientační cena