Recenze a porovnání Crussis e-Guera 7.4 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 7.4 2019

Klady a zápory

  • Možnost volby kapacity baterie
  • Vyšší cena
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Guera 7.4 2019 je horské elektrokolo určené přednostně ženám. Prodává se ve dvou velikostech rámu a to 17″ a 19″. Další parametr, který si můžete vybrat, je kapacita baterie. Výrobce nabízí varianty s kapacitou 530 Wh a 630 Wh. Maximální dojezd s druhou jmenovanou variantou je 130 kilometrů. Se slabší baterií je to o 20 kilometrů méně. Baterie je umístěná na rámu kola a částečně zapuštěna. Spolu s pohonem umístěným ve středové části jsou to ideální vlastnosti, které nijak neovlivňují stabilitu. Ta je při jízdě v náročném terénu ještě důležitější než jinde. Výkon motoru je obvyklých 250 W, což je legislativní hranice. Na kolo s vyšším výkonem je nahlíženo jako na skútr (potřebujete tedy řidičské oprávnění a jezdit smíte pouze na vymezených cestách). Kola s průměrem 27,5″ jsou brzděna hydraulickými  brzdami a umístěna na odpružené přední vidlici, což je u horských kol nutnost. Samotný rám je vyroben z duralu, odolné sloučeniny hliníku. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17" nebo 19"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

65

Maximální dojezd (km)

130

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Vybavení a hmotnost

Kolo značky Crussis nabízí 5 režimů asistence, čímž nijak nevybočuje ze standardu. Nechybí také režim WALK, který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Přehazovačka je klasická, nabízí 9 rychlostních stupňů. U horských kol není vybavení dalšími funkcemi, jako je stojánek, nosič, světla a blatníky, obvyklé. Ani tento model není výjimkou. Manipulaci s kolem nijak neztěžuje jeho hmotnost, ta je 21,5 kilogramu.  

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Horské elektrokolo Crussis e-Guera je určeno pro dámy. Potěší i náročné uživatelky, které chtějí vyrážet na dlouhé výlety a vyžadují tak dlouhý dojezd, ten je v případě varianty se silnější baterií až 130 kilometrů. Se slabší baterií ujedete až 110 km. Pohodlný pohyb i v náročném terénu zajišťuje odpružená přední vidlice a hydraulické brzdy. Stabilitu nenarušuje ani ve středu umístěný motor a baterie zasazená do rámu. Standardu se model drží v počtu asistenčních programů, těch je pět, navíc nabízí také režim WALK. Pokud hledáte dobře vybavené kolo, můžeme vám doporučit také Apache Yamka MX 2017, které má o něco delší dojezd ale baterie není zapuštěna do rámu.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 7.4 2019
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 7.4 2019

Crussis e-Guera 7.4 2019

40 000 Kč Orientační cena