Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 7.4 2019

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Prosinec 2018

  • Možnost volby kapacity baterie
  • Vyšší cena
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Guera 7.4 2019 je horské elektrokolo určené přednostně ženám. Prodává se ve dvou velikostech rámu a to 17″ a 19″. Další parametr, který si můžete vybrat, je kapacita baterie. Výrobce nabízí varianty s kapacitou 530 Wh a 630 Wh. Maximální dojezd s druhou jmenovanou variantou je 130 kilometrů. Se slabší baterií je to o 20 kilometrů méně. Baterie je umístěná na rámu kola a částečně zapuštěna. Spolu s pohonem umístěným ve středové části jsou to ideální vlastnosti, které nijak neovlivňují stabilitu. Ta je při jízdě v náročném terénu ještě důležitější než jinde. Výkon motoru je obvyklých 250 W, což je legislativní hranice. Na kolo s vyšším výkonem je nahlíženo jako na skútr (potřebujete tedy řidičské oprávnění a jezdit smíte pouze na vymezených cestách). Kola s průměrem 27,5″ jsou brzděna hydraulickými  brzdami a umístěna na odpružené přední vidlici, což je u horských kol nutnost. Samotný rám je vyroben z duralu, odolné sloučeniny hliníku. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 17" nebo 19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 65
Maximální dojezd (km) 130
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Kolo značky Crussis nabízí 5 režimů asistence, čímž nijak nevybočuje ze standardu. Nechybí také režim WALK, který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Přehazovačka je klasická, nabízí 9 rychlostních stupňů. U horských kol není vybavení dalšími funkcemi, jako je stojánek, nosič, světla a blatníky, obvyklé. Ani tento model není výjimkou. Manipulaci s kolem nijak neztěžuje jeho hmotnost, ta je 21,5 kilogramu.  

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Neuvedeno
Převody 1x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
Hmotnost (kg) 21,5

Závěr

Horské elektrokolo Crussis e-Guera je určeno pro dámy. Potěší i náročné uživatelky, které chtějí vyrážet na dlouhé výlety a vyžadují tak dlouhý dojezd, ten je v případě varianty se silnější baterií až 130 kilometrů. Se slabší baterií ujedete až 110 km. Pohodlný pohyb i v náročném terénu zajišťuje odpružená přední vidlice a hydraulické brzdy. Stabilitu nenarušuje ani ve středu umístěný motor a baterie zasazená do rámu. Standardu se model drží v počtu asistenčních programů, těch je pět, navíc nabízí také režim WALK. Pokud hledáte dobře vybavené kolo, můžeme vám doporučit také Apache Yamka MX 2017, které má o něco delší dojezd ale baterie není zapuštěna do rámu.

40 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Crussis e-Guera 7.4 2019

Crussis e-Guera 7.4 2019

40 000 Kč Orientační cena