Recenze a srovnání Crussis e-Guera 7.4-S 2019

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

Klady:

Výkonný motor

Zápory:

Cena

44 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Horské kolo Crussis e-Guera 7.4-S 2019 je určeno především dámám. Tomu odpovídá nejen tvar duralového rámu, ale i jeho velikost. Tu si můžete vybrat ze dvou variant 17″ nebo 19″, velikost ráfku kol je 27,5“. Výsadou tohoto kola je dojezd až 150 km, což není v této kategorii úplně obvyklá hodnota. Tento dojezd zajišťuje částečně integrovaná rámová baterie s kapacitou 630 Wh. Motor je umístěný ve středu kola, což zaručuje dobré vyvážení bez jednostranného zatížení jednoho z kol. Pro jízdu v terénu je speciálně uzpůsobená odpružená vidlice a také výkonné hydraulické kotoučové brzdy. 

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení  Dámské
Nosnost (kg)  120
Výška ráfku kol (palce)  27,5"
Výška rámu (palce)  17",19"
Materiál rámu  Dural
Průměrný dojezd (km)  Neuvedeno
Maximální dojezd (km)  150
Odpružená vidlice  Ano
Brzdy  Hydraulické kotoučové
Umístění baterie  Rámová
Kapacita baterie (Wh)  630
Umístění pohonu  Středový
Maximální výkon (W)  Neuvedeno

Vybavení a hmotnost

Přehazovačka je u modelu Crussis e-Guera 7.4-S 2019 klasická 1×9 převodových stupňů. Standardní je také nabídka režimů asistence, těch nabízí 5. Navíc má také režim Walk. který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Horská kola zpravidla neoplývají bohatou výbavou, ani tento model není výjimkou. Nenajdete u něj světla, nosič, blatníky ani stojánek. Hmotnost 21,5 kilogramu je průměrná a nijak nevybočuje z obvyklých hodnot. 

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu  Neuvedeno
Převody  1x9
Režimy asistence  5
WALK režim  Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
Hmotnost (kg)  21,5

Závěr

Crussis e-Guera 7.4-S 2019 je dámské horské kolo, které bude dobrým společníkem i na dlouhé výlety do přírody. Díky velkokapacitní baterii zvládne na jedno nabití ujet až 150 km. Jízdu terénem zpříjemňuje odpružená vidlice a hydraulické kotoučové brzdy. Motor je umístěný ve středu kola, což zajišťuje dobré vyvážení bicyklu. Ostatní parametry jako je přehazovačka, počet režimů asistence, režim Walk a pro horská kola typická omezená výbava nijak nevybočují ze standardu. Největší nevýhodou je tak vyšší pořizovací cena. Pokud jsou pro vás pořizovací náklady rozhodujícím kritériem, mohl by vás zaujmout model Apache Yamka E3 2019.