Recenze a porovnání Crussis e-Guera 7.4-S 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera 7.4-S 2019

Klady a zápory

  • Výkonný motor
  • Cena
44 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Horské kolo Crussis e-Guera 7.4-S 2019 je určeno především dámám. Tomu odpovídá nejen tvar duralového rámu, ale i jeho velikost. Tu si můžete vybrat ze dvou variant 17″ nebo 19″, velikost ráfku kol je 27,5“. Výsadou tohoto kola je dojezd až 150 km, což není v této kategorii úplně obvyklá hodnota. Tento dojezd zajišťuje částečně integrovaná rámová baterie s kapacitou 630 Wh. Motor je umístěný ve středu kola, což zaručuje dobré vyvážení bez jednostranného zatížení jednoho z kol. Pro jízdu v terénu je speciálně uzpůsobená odpružená vidlice a také výkonné hydraulické kotoučové brzdy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17",19"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

150

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Vybavení a hmotnost

Přehazovačka je u modelu Crussis e-Guera 7.4-S 2019 klasická 1×9 převodových stupňů. Standardní je také nabídka režimů asistence, těch nabízí 5. Navíc má také režim Walk. který umožňuje pohodlné vedení kola při chůzi. Horská kola zpravidla neoplývají bohatou výbavou, ani tento model není výjimkou. Nenajdete u něj světla, nosič, blatníky ani stojánek. Hmotnost 21,5 kilogramu je průměrná a nijak nevybočuje z obvyklých hodnot.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Crussis e-Guera 7.4-S 2019 je dámské horské kolo, které bude dobrým společníkem i na dlouhé výlety do přírody. Díky velkokapacitní baterii zvládne na jedno nabití ujet až 150 km. Jízdu terénem zpříjemňuje odpružená vidlice a hydraulické kotoučové brzdy. Motor je umístěný ve středu kola, což zajišťuje dobré vyvážení bicyklu. Ostatní parametry jako je přehazovačka, počet režimů asistence, režim Walk a pro horská kola typická omezená výbava nijak nevybočují ze standardu. Největší nevýhodou je tak vyšší pořizovací cena. Pokud jsou pro vás pořizovací náklady rozhodujícím kritériem, mohl by vás zaujmout model Apache Yamka E3 2019.

44 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera 7.4-S 2019
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera 7.4-S 2019

Crussis e-Guera 7.4-S 2019

44 000 Kč Orientační cena