Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera

Již se neprodává Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

  • Přehazovačka
  • Kratší dojezd
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Crussis e-Guera představuje cenově přívětivější variantu v kategorii horských elektrokol. Tento model je zaměřený hlavně na dámy a tomu odpovídá i jeho designové zpracování. V porovnání s dražšími horskými koly má o něco menší výkon i výdrž. Motor, umístěný v zadní části, má výkon 250 W, což je legislativou nejvyšší povolený výkon pro jízdu na běžných komunikacích, v případě zájmu ale najdete i výrazně výkonnější elektrokola a v našem výběru tak patří ke slabším modelům. U horských elektrokol je častější středová pozice motoru, zadní motor může způsobovat rychlejší opotřebení zadní části kola. Výška ráfku tohoto kola 27,5″, rám má potom výšku 18″. Nosnost kola je 120 kg, tedy zcela standardní. Výrobce se držel kvalitního zpracování a rám je proto vyrobený z Duralu, který v dnešní době patří k nejlepším materiálům na trhu a najdete jej u většiny kvalitních elektrokol.

Baterie kola e-Guera je rámová a má kapacitu 470 Wh. Na horské elektrokolo to není moc, chvíli vám ale vydrží. Přesněji vám vydrží v průměru 80 km, maximálně potom 120 km. Pokud se podíváme na další části konstrukce, musíme zmínit odpruženou vidlici a hydraulické brzdy, které oceníte hlavně při rychlejší jízdě v horším terénu a jsou tak pro horská elektrokola v podstatě nezbytností.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 18"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 470
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 250

Vybavení a hmotnost

Jedním z kladů elektrokola značky Crussis je jeho přehazovačka, která vám nabídne 3×8 převodů, tedy jeden z nejvyšších počtů v našem výběru. Co do počtu režimů asistence se elektrokolo drží standardních pěti, čímž neurazí, ale ani nenadchne. Výbava není nijak pestrá, to je ale koneckonců u horských elektrokol normální, nepočítejte tedy s blatníky, nosičem ani stojánkem. Potěší naopak hmotností 22 kg, která je v našem výběru nižší až střední. Jako je u elektrokol zvykem, i tento model se ovládá pomocí tlačítkového panelu a LCD displeje, ze kterého vyčtete všechny podstatné informace o vaší jízdě.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ne
Převody 3x8
Režimy asistence 5
WALK režim Neuvedeno
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg) 22

Závěr

Horské elektrokolo Crussis e-Guera, které je určené pro dámy, nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Za relativně příjemnou cenu dostanete model se standardními až lehce nadstandardními parametry. Potěší hydraulickými brzdami a variabilní přehazovačkou, její dojezd je spíše průměrný a v případě počtu asistenčních režimů se drží základu. Sečteno podtrženo jde o sobré horské kolo s líbivým designem a dostačujícími parametry pro běžné použití. Pokud hledáte model pro náročnější jezdce, doporučujeme zvážit elektrokolo Apache Yamka MX 2017, které vás jistě zaujme svou výkonností.

30 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Crussis e-Guera

Crussis e-Guera

30 000 Kč Orientační cena