Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Guera

Klady a zápory

  • Přehazovačka
  • Kratší dojezd
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Crussis e-Guera představuje cenově přívětivější variantu v kategorii horských elektrokol. Tento model je zaměřený hlavně na dámy a tomu odpovídá i jeho designové zpracování. V porovnání s dražšími horskými koly má o něco menší výkon i výdrž. Motor, umístěný v zadní části, má výkon 250 W, což je legislativou nejvyšší povolený výkon pro jízdu na běžných komunikacích, v případě zájmu ale najdete i výrazně výkonnější elektrokola a v našem výběru tak patří ke slabším modelům. U horských elektrokol je častější středová pozice motoru, zadní motor může způsobovat rychlejší opotřebení zadní části kola. Výška ráfku tohoto kola 27,5″, rám má potom výšku 18″. Nosnost kola je 120 kg, tedy zcela standardní. Výrobce se držel kvalitního zpracování a rám je proto vyrobený z Duralu, který v dnešní době patří k nejlepším materiálům na trhu a najdete jej u většiny kvalitních elektrokol.

Baterie kola e-Guera je rámová a má kapacitu 470 Wh. Na horské elektrokolo to není moc, chvíli vám ale vydrží. Přesněji vám vydrží v průměru 80 km, maximálně potom 120 km. Pokud se podíváme na další části konstrukce, musíme zmínit odpruženou vidlici a hydraulické brzdy, které oceníte hlavně při rychlejší jízdě v horším terénu a jsou tak pro horská elektrokola v podstatě nezbytností.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

18"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

470

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Jedním z kladů elektrokola značky Crussis je jeho přehazovačka, která vám nabídne 3×8 převodů, tedy jeden z nejvyšších počtů v našem výběru. Co do počtu režimů asistence se elektrokolo drží standardních pěti, čímž neurazí, ale ani nenadchne. Výbava není nijak pestrá, to je ale koneckonců u horských elektrokol normální, nepočítejte tedy s blatníky, nosičem ani stojánkem. Potěší naopak hmotností 22 kg, která je v našem výběru nižší až střední. Jako je u elektrokol zvykem, i tento model se ovládá pomocí tlačítkového panelu a LCD displeje, ze kterého vyčtete všechny podstatné informace o vaší jízdě.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

3x8

Režimy asistence

5

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Horské elektrokolo Crussis e-Guera, které je určené pro dámy, nabízí velmi dobrý poměr ceny a výkonu. Za relativně příjemnou cenu dostanete model se standardními až lehce nadstandardními parametry. Potěší hydraulickými brzdami a variabilní přehazovačkou, její dojezd je spíše průměrný a v případě počtu asistenčních režimů se drží základu. Sečteno podtrženo jde o sobré horské kolo s líbivým designem a dostačujícími parametry pro běžné použití. Pokud hledáte model pro náročnější jezdce, doporučujeme zvážit elektrokolo Apache Yamka MX 2017, které vás jistě zaujme svou výkonností.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Guera
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Guera

Crussis e-Guera

30 000 Kč Orientační cena