Recenze a porovnání Crussis e-Largo 7.4-S 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Largo 7.4-S 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

  • Výkon a kapacita baterie
  • Vyšší cena
44 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Largo 7.4-S 2019 je pánské horské kolo, které potěší i náročné zákazníky. Má nadstandardní dojezd až 150 km, který je zajištěn baterií s kapacitou 630 Wh. Vysokých hodnot dosahuje také výkon motoru, ten je 520 W, což je jeden z nejvyšších v našem srovnání. V nabídce je pouze jedna velikost duralového rámu, a to 19“, ráfky měří 27,5“. Typickou vlastností horských kol jsou hydraulické kotoučové brzdy a také odpružená vidlice, tento model není výjimkou. Díky motoru umístěnému ve středu a rámové baterii se nemusíte bát nevyváženosti kola.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

19"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

150

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

520

Vybavení a hmotnost

Při pohybu na silnici můžete podle zákona využívat výkon motoru pouze 250 W. Při jízdě terénem lze ale výkon navýšit na 520 W a užít si tak jízdu naplno. Přehazovačka se mezi horskými koly řadí k těm základnějším, nabízí pouze 1×9 převodů. Ani režimy asistence nijak neopouští zaběhlý standard, můžete si vybírat mezi 5 možnostmi. Samozřejmostí je také asistent chůze, tedy tzv. Walk režim. U horských kol se neklade příliš velký důraz na výbavu. Ta je u tohoto modelu strohá, najdete pouze ovládací panel, který také informuje o stavu baterie, ujetých kilometrech či zvoleném režimu. Chybí ale další vybavení jako je stojánek, nosič, blatníky či světla. Hmotností 21,5 kg se model značky Crussis řadí mezi lehčí kola.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

21,5

Závěr

Crussis e-Largo 7.4-S 2019 je pánské horské kolo vhodné i pro náročnější uživatele, kteří plánují vyjíždět i na delší trasy. Jeho předností je dojezd až 150 km a také motor s výkonem 520 W. Ten lze ale používat pouze mimo silnice, tam se budete muset spokojit s 250 W. Pohyb v terénu zpříjemňuje odpružená vidlice a také hydraulické kotoučové brdy. Díky středově umístěnému motoru a rámové baterii je kolo dobře vyvážené. Slabinou je základní přehazovačka 1×9 a strohá výbava. To ale není u horských kol žádnou výjimkou. Jestliže hledáte základnější kolo a nechcete investovat tolik peněz, mohl by se vám líbit model Apache Hawk E3 2018.

44 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis e-Largo 7.4-S 2019
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Largo 7.4-S 2019

Crussis e-Largo 7.4-S 2019

44 000 Kč Orientační cena