Menu

Recenze a srovnání Crussis e-Largo 7.4-S 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2019

  • Výkon a kapacita baterie
  • Vyšší cena
44 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Crussis e-Largo 7.4-S 2019 je pánské horské kolo, které potěší i náročné zákazníky. Má nadstandardní dojezd až 150 km, který je zajištěn baterií s kapacitou 630 Wh. Vysokých hodnot dosahuje také výkon motoru, ten je 520 W, což je jeden z nejvyšších v našem srovnání. V nabídce je pouze jedna velikost duralového rámu, a to 19“, ráfky měří 27,5“. Typickou vlastností horských kol jsou hydraulické kotoučové brzdy a také odpružená vidlice, tento model není výjimkou. Díky motoru umístěnému ve středu a rámové baterii se nemusíte bát nevyváženosti kola.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 27,5"
Výška rámu (palce) 19"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) Neuvedeno
Maximální dojezd (km) 150
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 520

Vybavení a hmotnost

Při pohybu na silnici můžete podle zákona využívat výkon motoru pouze 250 W. Při jízdě terénem lze ale výkon navýšit na 520 W a užít si tak jízdu naplno. Přehazovačka se mezi horskými koly řadí k těm základnějším, nabízí pouze 1×9 převodů. Ani režimy asistence nijak neopouští zaběhlý standard, můžete si vybírat mezi 5 možnostmi. Samozřejmostí je také asistent chůze, tedy tzv. Walk režim. U horských kol se neklade příliš velký důraz na výbavu. Ta je u tohoto modelu strohá, najdete pouze ovládací panel, který také informuje o stavu baterie, ujetých kilometrech či zvoleném režimu. Chybí ale další vybavení jako je stojánek, nosič, blatníky či světla. Hmotností 21,5 kg se model značky Crussis řadí mezi lehčí kola.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
Hmotnost (kg) 21,5

Závěr

Crussis e-Largo 7.4-S 2019 je pánské horské kolo vhodné i pro náročnější uživatele, kteří plánují vyjíždět i na delší trasy. Jeho předností je dojezd až 150 km a také motor s výkonem 520 W. Ten lze ale používat pouze mimo silnice, tam se budete muset spokojit s 250 W. Pohyb v terénu zpříjemňuje odpružená vidlice a také hydraulické kotoučové brdy. Díky středově umístěnému motoru a rámové baterii je kolo dobře vyvážené. Slabinou je základní přehazovačka 1×9 a strohá výbava. To ale není u horských kol žádnou výjimkou. Jestliže hledáte základnější kolo a nechcete investovat tolik peněz, mohl by se vám líbit model Apache Hawk E3 2018.

44 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis e-Largo 7.4-S 2019

Crussis e-Largo 7.4-S 2019

44 000 Kč Orientační cena