Menu

Recenze a srovnání Crussis E-Largo 9.5-S 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2020

93,0 % Celkové hodnocení
  • USB konektor
  • Vysoký výkon a výdrž
  • Displej
  • Pouze standardní výběr režimů asistence
  • Vyšší cena
56 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské elektrokolo Crussis se v kategorii základních parametrů drží velmi slušných hodnot, které z něj dělají spolehlivého pomocníka i na náročnější výlety. Dojezd 150 km patřil v době psaní recenze (únor 2020) k nejdelším v našem srovnání. Kapacita baterie 647 Wh je nadstandardní, to samé platí pro výkon motoru, který dosahuje až 500 W. Na běžných komunikacích je dokonce povolená hodnota jen poloviční a řada modelů se jí svědomitě drží. Motor kola je středový a baterie rámová, ani jeden z prvků tak nenarušuje vyváženost kola, což je pro náročnější terén poměrně zásadní. Nezbytností jsou hydraulické brzdy a odpružená vidlice z duralu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Crussis
Určení Pánské
Výška ráfku kol (palce) 29"
Výška rámu (palce) 18", 20"
Materiál rámu Dural
Maximální dojezd (km) 150
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 500

Vybavení a hmotnost

Horská kola se zpravidla nezatěžkávají většími prvky výbavy, jako je nosič nebo blatníky, a model E-Largo není výjimkou. Přesto ale nabídne něco navíc, ve výbavě má totiž displej, který usnadní jeho ovládání, a USB konektor pro dobíjení drobné elektroniky. Kromě toho nabídne přehazovačku s 1×12 převody, což byl v době psaní recenze lehký nadstandard, většina modelů se držela okolo 1×9 převodů. Pět režimů asistence je výběr, se kterým se setkáte u drtivé většiny elektrokol, nechybí ani režim WALK. Hmotností se elektrokola zpravidla drží okolo 22 kg a i hmotnost tohoto modelu tomu odpovídá.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x12
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22

Závěr

V podstatě jedinou zásadnější nevýhodou elektrokola Crussis E-Largo 9.5-S 2020 je vyšší cena. Kolo podává dobrý výkon jak v kategorii základních parametrů, kde nabídne silný motor a baterii s dlouhou výdrží, tak v nabídce funkcí vybavení, ke kterému v jeho případě patří i USB konektor a displej. V řadě ohledů se tento model drží standardů běžných pro horská kola, potažmo elektrokola obecně, jako je výběr z pěti režimů asistence, duralová vidlice či hydraulické brzdy.

Pokud proto netrváte na velmi vysokém výkonu a zajímala by vás i cenově dostupnější varianta, řadu slušných vlastností najdete i u modelu Leader Fox Altar 2019.

56 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Crussis E-Largo 9.5-S 2020 | Hodnocení: 93,0 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussis E-Largo 9.5-S 2020

Crussis E-Largo 9.5-S 2020

56 000 Kč Orientační cena