Menu

Recenze a srovnání Crussise-Guera 9.6-M 2021

Klady

  • Velká kapacita baterie
  • USB kabel
  • Přehazovačka 1x12

Zápory

  • Vyšší cena
  • Nemá stojánek
60 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

S elektrokolem Crussise-Guera 9.6-M pro rok 2021 můžete vyrazit na opravdu dlouhé výlety do přírody i v náročnějším terénu. Jeho maximální dojezd dosahuje až 170 kilometrů. V době zařazení do našeho srovnání (listopad 2020) jej lze označit za model s jedním z nejdelších dojezdů vůbec. Zásluhu na tom má plně integrovaná baterie do rámu s kapacitou 720 Wh.

Maximální výkon motoru lze zvýšit až na 500 W, což je také jedna z nejvyšších hodnot z našeho srovnání. Nechybí odpružená vidlice, který bývá u horských kol standardem. Hydraulické kotoučové brzdy už jen doplňují celkově skvělé parametry elektrokola. Tento model je určený především pro dámy a lze vybírat ze dvou různých výšek rámu 17 a 19 palců.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

17", 19"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

170

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

720

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

500

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Jak už to u horských kol bývá, žádnou velkou přídavnou výbavu zkrátka čekat nemůžete. Elektrokolo koupíte bez světel, nosiče i blatníků. Co se týče stojánku, ten občas v základní výbavě bývá, ale konkrétně u tohoto modelu ho nenajdete. Kvůli baterii a vestavěnému pohonu bývají kola poměrně těžká, takže jeho zvedání ze země bude docela náročné. V případě potřeby si ho budete muset zkrátka dokoupit, pořídíte ho za pár stovek. Naopak součástí základního vybavení je USB kabel, skrze který lze z elektrokola dobíjet například mobilní telefon.

Při jízdě můžete volit z pěti různých režimů asistence podle toho, jak moc velkou pomoc zrovna potřebujete. Motor je navíc vybavený torzním snímačem, který pomáhá řídící jednotce vyhodnotit, jakou silou jezdec šlape a reguluje výkon motoru. Přehazovačka disponuje dvanácti stupni převodů, mezi kterými si vyberete vždy ten ideální pro každý terén.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x12

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Závěr

Dámské horské elektrokolo Crussise-Guera 9.6-M se vyznačuje především vysokým maximálním výkonem a dlouhým dojezdem. I když v realitě vždy musíte počítat s nižší dojezdovou vzdáleností, než udává výrobce jako tu maximální, i tak se nemusíte vůbec bát vyrazit na opravdu dlouhé vyjížďky po terénu.

Možnosti zvýšení výkonu motoru zajistí, že si na své přijdou i milovníci rychlejší a svižné jízdy. Vždy ale musíte brát ohled na právní předpisy týkající se maximální rychlosti elektrokol a výkon navyšovat pouze mimo pozemní komunikace. Přídavnou výbavu nemá tento model sice žádnou, ale to bývá u horských kol normální. Za poměrně vysokou pořizovací cenu bychom ovšem očekávali alespoň stojánek. Kromě tohoto malého nedostatku ale nemáme opravdu co vytknout a model doporučujeme.

Pořizovací cena je poměrně vysoká. Pokud vás odrazuje a chcete raději levnější kolo a nevadí vám a trošku průměrnější parametry, přečtěte si recenzi Apache Yamka E3 2019.

60 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussise-Guera 9.6-M 2021
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Crussise-Guera 9.6-M 2021

Crussise-Guera 9.6-M 2021

60 000 Kč Orientační cena