Menu

Recenze a srovnání Devron 20124 2019

70,4 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • Dostupná cena
  • Všechny důležité prvky výbavy
  • Standardní nabídka převodů a režimů asistence

Zápory

  • Krátký dojezd
  • Lehce vyšší hmotnost
  • Chybí odpružení vidlice
27 000 Kč Orientační cena

 

Základní parametry

Unisexové skládací elektrokolo Devron patří k cenově dostupnějším modelům na trhu. To se projevilo zejména na dojezdu kola, na jedno nabití zvládne maximálně 60 km, u konkurenčních modelů není výjimkou ani dvojnásobek. Baterie je integrovaná v rámu kola, což je nejlepší varianta z hlediska vyvážení, ovšem pohon kola je zadní, což může způsobovat rychlejší opotřebování zadního kola. Vidlice nemá odpružení, s tím se setkáte spíše u dražších skládacích kol.

Podobným případem jsou brzdy, u některých modelů najdete hydraulické, tento má ovšem cenově dostupnější V-brzdy, které jsou vhodné spíše do města než do terénu. Výkon 250 W odpovídá maximální povolené hodnotě pro pozemní komunikace, některá kola sice mají ještě rezervu, z tohoto modelu už ale více nevymáčknete. Duralovou konstrukci najdete u drtivé většiny elektrokol na trhu, pro skládací modely je potom vcelku typická výška ráfku 20″, kterou má i kolo Devron.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Devron

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

60

Umístění baterie

Rámová

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Většina skládacích kol se v případě přehazovačky a režimů asistence drží stejných hodnot, konkrétně nabízejí sedm převodů a pět režimů asistence. To samé platí i v případě modelu Devron, vzhledem k ceně jde ale spíše o výhodu, v tomto směru se totiž vyrovná i dražším modelům. Z výbavy také nepostrádá nic, bez čeho byste se u skládacího kola neobešli. Nechybí mu světla, blatníky, nosič ani stojánek, navíc má také režim WALK, který vám usnadní chůzi s kolem po boku. To u modelu s hmotností 25 kg jistě oceníte. Většina skládacích kol se drží okolo 22-23 kg, rozdíl ale nebude až tak znatelný.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

25,1

Závěr

Skládací elektrokolo Devron 20124 2019 můžeme doporučit všem, kteří hledají kolo na cestu do školy, do práce nebo na krátký výlet. Jeho dojezd není nijak oslnivý a na dlouhé cestování vám tak nevystačí, s V-brzdami se zase nehodí do horšího terénu nebo na adrenalinové výjezdy. Pro tyto účely se lépe hodí například model Leader Fox Harlan 2019, u něj je ale potřeba počítat s výrazně vyšší cenou. Celkově elektrokolo Devron nabízí vše, co by skládací kolo mělo mít, a potěší relativně dostupnou cenou.

27 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Devron 20124 2019 | Hodnocení: 70,4 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Devron 20124 2019

Devron 20124 2019

27 000 Kč Orientační cena