Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Hawk E1 2016

Obrázek elektrokola Apache Hawk E1 2016

Konečný verdikt: 

Vítěz cena/výkon

Specifika:
Pětiletá záruka, dojezd až 110 km

35 900 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo od českého výrobce Apache Hawk E1 pro tok 2016 spadá do třídy horských kol. Prodejcem je poskytována záruka na 5 let, spolu s modelem Manitou od stejného výrobce ji tedy má nejvyšší z celého výběru horských elektrokol. Hawk se odlišuje od Manitou motorem, neboť je vybaven středovým motorem Bafang Max Drive 250W. Středové motory jsou na vzestupu a to především pro své kladné vlastnosti jízdního projevu, dlouhého dojezdu, nebo nízkého těžiště. Podobně jako u jiných modelů Apache je i zde baterie Samsung 36V/13 Ah (468 Wh), Li-Ion. Výhodou je její vyšší výkonnost, takže nebudete muset přikupovat výkonnější, jak je tomu například u často porovnávaného elektrokola Manitou. Dojezd se při tomto výkonu pohybuje mezi 70 až 110 km. Vždy však záleží na mnoha faktorech, se kterými se můžete seznámit v článku „Jak vybrat elektrokolo“. Umístění baterie je na rámu, což je u horských, nebo i krosových kol velice časté. Co se počtu rychlostí týče, nabízí Apache Hawk E1 2016 1x9 rychlostí. Vždy je dobré disponovat vyšším rozpětím, neboť si můžete lépe nastavit rychlost, kterou potřebujete a využívat méně dopomoci, čímž ušetříte výkon a energii, kterou můžete využít pro delší dojezd elektrokola. Elektrokolo LEADER FOX SWAN 2016 nabízí dokonce 3x9, nicméně nenajdete zde motor umístěný ve středu, ale v zadním kole a dojezd je menší.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Hawk
E1 2016

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

horské

Velikost kol / ráfků

29"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

17", 19", 21", 21,5"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (Km)

70-110

Motor

Bafang Max Drive
250W

Baterie

Samsung 36V/13 Ah
(468 Wh), Li-Ion

Převody

1x9

Hmotnost (kg)

21,7

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Hawk
E1 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Stojánek

Ne

Nosič

Ne

Doplňkové parametry a hmotnost

Co se ovládání týče, displej i ovladač najdete na řídítkách elektrokola. Najdete zde pět úrovní dopomoci. Vyšší počet těchto úrovní bývá lepší, neboť můžete dosáhnout vyšší a přesnější citlivosti a tím i úspory energie. Funkce WALK poslouží v případě vedení kola, například do prudkého kopce.

Design a vybavení

Velice pěkné je designové provedení elektrokola Apache Hawk E1 2016. Na výběr je hned z několika barev a to z černé, červené a oranžové. Dále zde najdete odpruženou přední vidlici tlumící přejíždění nerovností a překážek, a hydraulické brzdy, které jsou v případě horských kol již standardem. Příjemnou drobností je zvonek, ale další vybavení je nutno dokoupit. Hmotnost kola je vyšší v porovnání s ostatními zástupci výběru, elektrokolo váží 21,7 kg. Lectron Esconder R 2016 je sice těžší, ale na druhou stranu nabízí dojezd až 135 km, takže je možnou alternativou, která stojí za zvážení.

Závěrečné hodnocení

Elektrokolo Apache Hawk E1 2016 vypadá velice pěkně. Kvalitní komponenty, záruka pět let, dojezd až110 km a systém BMS, který přispívá k životnosti baterie, z něj dělají velice zajímavou možnost. Cena se pohybuje kolem 36 000 Kč. Vždy si ji však ověřte, neboť se může měnit prodejce od prodejce.

Datum:
Produkt: Apache Hawk E1 2016
Hodnocení: 5