Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Manitou E7 2016

Obrázek elektrokola Apache Manitou E7 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Pětiletá záruka

25 500 Kč
orientační cena

Základní parametry

Horské elektrokolo Manitou je vyráběno a kompletováno přímo v České republice. Stejně jako u ostatních elektrokol značky Apache prodejce poskytuje na toto elektrokolo pětiletou záruku a to na rám a vybrané komponenty. Co se týče ostatních elektrokol, záruční doba se pohybuje kolem 2 let. O motorizaci elektrokola Manitou E7 se stará moderní 8FUN 250W. Motory této značky jsou velice rozšířeny a těší se dobré pověsti. Jeho umístění najdete v zadním kole. Tato poloha je u horských kol častá, neboť jsou koncipována na jízdu v terénu. Pro tyto účely není uložení v předním kole vhodné, neboť potřebujete často přejíždět nejrůznější překážky a nerovnosti. Umístění vzadu je také přínosné vzhledem k lepšímu ovládání elektrokola. Hned po motoru je nutné zmínit baterii. Manitou je vybaven baterií Samsung 36V/10,4 Ah (374Wh) Li-Ion. Co se umístění týče, podobně jako u ostatních horských elektrokol ji najdete na rámu. Výkon 10,4 Ah není malý, dojezd se pohybuje kolem 50 až 80 km. Na druhou stranu se jedná o nejmenší hodnotu v porovnáni s ostatními elektrokoly, tím pádem také o nejmenší hodnotu dojezdu. Například dojezd elektrokola LEADER FOX SWAN 2016 se pohybuje kolem 60 až 100 km. Za příplatek je ale možné koupit výkonnější baterii o 13 Ah, nebo dokonce 14,5 Ah, potom se hodnota dojezdu samozřejmě zvyšuje. Problematika kolem dojezdu je obecně náročnější, neboť nezáleží pouze na výkonu baterie, ale také na dalších vlivech, jako je styl jízdy, úroveň využívání dopomoci a podobně. Elektrokolo Manitou dále disponuje 3x8 převody, což je velmi dobrá hodnota. Větší počet je výhodnější, neboť umožňuje větší citlivost při výběru rychlosti a tím pádem také menší množství dopomoci samotného elektrokola. Model LEADER FOX SWAN 2016 je vybaven dokonce 3x9 rychlostmi.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Manitou
E7 2016

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

horské

Velikost kol / ráfků

27,5"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

19", 21", 21,5"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

50-80

Motor

8FUN 250W

Baterie

Samsung 36V/10,4
Ah (374 Wh) Li-Ion

Převody

3x8

Hmotnost (kg)

20,2

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Manitou
E7 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ano

Blatníky

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Stojánek

Ne

Nosič

Ne

Doplňkové parametry a hmotnost

Ovládání modelu je i zde umístěno na řídítkách. Velikostně je malé a spolu s přehledným displejem nikterak neruší. Display je navíc možné podsvítit. Dnešním standardem je funkce WALK, pro vedení elektrokola, která tomuto elektrokolu samozřejmě nechybí. Co se režimů asistence týče, je jich zde pět, což je velice obvyklý počet.

Design a vybavení

Vzhled a tvar kola je zajímavý, působí odolně a pěkně. Na výběr máte z černého nebo modrého provedení, takže výběr barev není příliš velký, což je škoda. Přední vidlice je samozřejmě odpružená, brzdy jsou hydraulické, což je u horských kol v podstatě nutnost. Stejně tak je tomu i u ostatních zástupců výběru. Navíc je Manitou vybaven zvonkem, což není vždy samozřejmostí, u některých elektrokol je třeba si ho dokoupit. Vybavení jako nosič u horských kol neuplatníte, nicméně nenajdete zde ani ostatní základní vybavení jako osvětlení, blatníky nebo stojánek, takže si je budete muset dokoupit. Pláště jsou dvoustěnné, což je rozhodně výhoda, neboť jsou odolnější proti poškození. Po stránce hmotnosti je elektrokolo lehké, což se také při jízdě hodí. Váží jen 20,2 kg, tedy nejméně ze všech vybraných elektrokol.

Závěrečné hodnocení

Při ceně 24 500 Kč se jedná o velice pěknou a dostupnou variantu horského elektrokola. Zařízení na kole jsou od kvalitních značek. Spolu s funkcí BMS na ochranu akumulátoru, pěknému designu a pětileté záruce se jedná o kvalitní elektrokolo s poměrně nízkou cenou. Nevýhodou je ale například absence ukazatele hodnot.

Datum:
Produkt: Apache Manitou E7 2016
Hodnocení: 5