Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Leader Fox Gateway 2016

Obrázek elektrokola Leader Fox Gateway 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Dojezd až 120 km

35 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Leader Fox GATEWAY model pro rok 2016, je výrobkem stejnojmenného českého výrobce elektrokol. Záruka na model GATEWAY činí 2 roky. Tato hodnota by mohla být delší, jako je tomu například u modelů Apache. Co stojí za připomenutí, je především motor a baterie pocházející od známé, kvalitní značky SHIMANO. Co se motoru týče, jde o SHIMANO 250 W, jehož maximální výkon je 500 W. Nalézá se uprostřed elektrokola což napomáhá nižšímu těžišti, lepšímu vyvážení a celkově vyššímu komfortu při jízdě. Středové umístění zaznamenává v současné době obrovský rozmach a často nahrazuje původní umístění v přední části. Podobně jako motor, je i baterie značky SHIMANO o výkonu 36V/11,6Ah (418Wh). Je vybavena systémem BMS přispívajícímu k delší životnosti baterie jako takové. Umístěna je zcela tradičně pro horská kola, na rámu. Dojezd, kterého je možné dosáhnout je při ekonomickém módů až 120 km, což je jedna z nejlepších hodnot ve výběru horských kol. Lépe už je na tom jen elektrokolo Lectron. Leader Fox GATEWAY 2016 disponuje 1x9 rychlostními stupni a nabízí tak dostatečné rozpětí citlivosti při výběru rychlosti.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox
Gateway 2016

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

horské

Velikost kol / ráfků

20", 29"

Nosnost (Kg)

120

Velikost rámu

18", 20", 22"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (Km)

80-120

Motor

SHIMANO 250
(až 500W)

Baterie

SHIMANO 36V/11,6 Ah
418 Wh, BMS

Převody

1x9

Hmotnost (Kg)

20,4

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox
Gateway 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

4

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Stojánek

Ne

Nosič

Ne

Doplňkové parametry a hmotnost

Na řídítkách se nachází přehledný displej, také značky SHIMANO, který disponuje 4 režimy jízdy. V rámci high-modu je dojezd cca 80 km, v případě ekonomického módu potom až 120 km. Dále naleznete informace o právě zvoleném jízdním módu, ukazatel baterie, rychlosti, ujetou vzdálenost a další hodnoty klasického cyklopočítače. Dále můžete využít funkci napomáhající vedení do kopce označovanou jako WALK. kdy se elektrokolo pohybuje pomalou rychlostí, což napomáhá a ulehčuje situaci, kdy kolo povedete vedle sebe.

Design a vybavení

Designově je elektrokolo opravdu velice pěkné a z barev je na výběr černá, černá/šedá, nebo šedá varianta. Co se vybavení, jako jsou blatníky, zvonek, osvětlení a podobně týče, budete si jej muset dokoupit. Tak je tomu i u jiných modelů horských elektrokol. Přední vidlice je odpružená, což je dnes již úplný základ, bez kterého se obzvláště v případě horských kol neobejdete. Brzdy jsou hydraulické a ráfky jsou dvoustěnné. I to je velice příjemný benefit převládající dnes už u většiny modelů zajišťující vyšší odolnost. Hmotnost kola je v porovnání s ostatními modely nižší, elektrokolo váží 20,4 kg. Jízdní vlastnosti elektrokola jsou velice dobré.

Závěrečné hodnocení

Celkově se jedná o velice zajímavou variantu. Cena je vyšší, nicméně vzhledem k opravdu kvalitním komponentům SHIMANO a dojezdu až 120 km se to dá pochopit. Co se zmíněné ceny týče, ta se pohybuje od částky 35 100 Kč, může se ovšem měnit.

Datum:
Produkt: Leader Fox Gateway 2016
Hodnocení: 5