Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Leader Fox SWAN 2016

Obrázek elektrokola Leader Fox SWAN 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Dojezd kolem 100 km

24 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokola Leader Fox najdete ve všech skupinách elektrokol a jejich zástupci nechybějí ani mezi horskými elektrokoly. Tyto modely pocházejí od českého výrobce. Co se délky záruční doby týče, prodejcem je uváděna doba dva roky. Zde je nutno říci, že konkurenční elektrokola Apache mají záruku o tři roky delší, což určitě není na škodu. U elektrokol obecně se vždy zajímejte o motor a baterii. SWAN má v zadním kole uložen 8FUN 250W s maximálním výkonem 350W. Vzhledem k zákonným omezením je ale možné využít jen 250W. Není na škodu mít ale výkonnější motor, neboť v tomto případě vydrží déle a nebude se tolik opotřebovávat. Umístění v zadním kole je u horských elektrokol velice časté. Rozhodně má své pro a to třeba odlehčenou přední vidlici, kterou při jízdě přes nejrůznější nerovnosti budete namáhat více. Motor v zadní části najdete například u Apache Manitou E7 2016. Dalším důležitým komponentem je baterie, od které se odvíjí dojezd elektrokola. Zde je baterie PANASONIC 11,6 Ah (418Wh). Podobně jako u jiných horských kol je i zde uložena na rámu. Výkon baterie 11,6 Ah umožní dojezd kolem 60 až 100 km. Zde je nutno říci, že ve výběru jsou zastoupena i kola s vyšším dojezdem, nicméně jsou dražší. Alternativou je například Lectron Esconder R 2016 s dojezdem až 135 km, a to při ceně kolem 40 000 Kč. Dojezd potom samozřejmě nezáleží jen na výkonu baterie, ale také na dalších faktorech jako je namáhavost terénu, hmotnost jezdce a podobně. Další faktory najdete v článku „Jak vybrat elektrokolo“, který jsme pro vás připravili. Podobně jako Lectron Esconder R je i Leader Fox SWAN vybaven 3x9 rychlostními stupni, takže si můžete nastavit přesně takovou rychlost, která je pro vás žádoucí a k ní nastavit ještě určitou hodnotu dopomoci, která námahu při šlapání ještě ulehčí.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox SWAN 
2017

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

horské

Velikost kol / ráfků

20", 27", 27,5", 29"

Nosnost (Kg)

120

Velikost rámu

16", 18", 20", 22"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (Km)

60-100

Motor

8FUN 250W
max 350W

Baterie

Panasonic 11,6 Ah
(418 Wh)

Převody

3x9

Hmotnost (Kg)

22

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox SWAN 
2017

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

9

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Stojánek

Ne

Nosič

Ne

Doplňkové parametry a hmotnost

Systém elektrokola je ovládán pomocí přehledného displeje, který je umístěn uprostřed řídítek. Velkou předností modelu SWAN je 9 režimů asistence. Jedná se o nejvyšší počet v porovnání s ostatními horskými elektrokoly. Jezdec potom může stanovit úroveň dopomoci s větší přesností a optimálně tak sladit vlastní námahu s elektromotorem. Jízda se tak stává komfortnější a pohodlnější. Samozřejmostí je funkce WALK využitelná při vedení kola například do kopce.

Design a vybavení

Na výběr je z několika barevných kombinací a z to bílé, černé, černé/oranžové, černé/žluté, černé/modré, šedé, šedé/modré, nebo šedé/oranžové. Větší paleta barev při výběru je příjemná a každý si tak může vybrat, co se mu líbí. Přední vidlice je odpružená, brzdy jsou hydraulické. Co se týče dalšího vybavení, je nutné vše přikoupit, tak je tomu ale u většiny elektrokol v našem výběru. Hmotnost elektrokola je 22 kg, což je sice více než u ostatních, ale u elektrokol je to běžná hmotnost. Vzhledem k motoru a baterii jsou jednoduše těžší než běžná kola.

Závěrečné hodnocení

Celkově se jedná o možnost příjemného poměru parametrů a ceny. Ta se pohybuje kolem 24 000 Kč. Jedná se o elektrokolo nabízející slušný dojezd za přijatelnou cenu a rozhodně neuděláte chybu při koupi tohoto elektrokola.

Datum:
Produkt: Leader Fox SWAN 2016
Hodnocení: 5