Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Lectron Esconder R 2016

Obrázek elektrokola Lectron Esconder R 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Vysoký dojezd až 135 km

40 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokola značky Lectron jsou designována a montována na území Rakouska, nebo v České Republice. Podobně jako u značky Leader Fox je k nim poskytována záruka v trvání dvou let. Tato hodnota je však úplný základ a spotřebitele vždy potěší delší doba, kterou nabízí například značka Apache. Model Esconder R pro rok 2016 je vybaven motorem 8FUN o výkonu 250 W s maximálním výkonem až 700 W. V České republice je maximální povolená hodnota výkonu 250 W, nicméně výhoda většího výkonu spočívá například v neustále rezervě, který vzniká právě z důvodu jistého výkonového omezení. Motor tak dosahuje delší životnosti. Umístění naleznete v zadní části kola. Ačkoliv dnes začíná být nejčastější především středové umístění, je tato alternativa stále častá a využívaná. Obzvláště potom u horských kol, kde je důležité odlehčit především přední část kola, což pomáhá k mnohem lepšímu překonávání terénních nerovností. Dalším, levnějším elektrokolem se zadním umístěním motoru je například Leader Fox SWAN 2016, dojezd je u něj však menší. Ten se u Lectronu Esconder R 2016 pohybuje na hodnotě až 135 km. Vděčí za to především výkonné baterii Panasonic 37V/14,5 Ah (537 Wh). Najdete ji na rámu kola. Dále elektrokolo Esconder umožňuje 3x9 rychlostní převody, takže si zvolíte to, co je pro vás nejvhodnější a tím pádem můžete samotnou dopomoc využívat pouze minimálně a šetrně.

Tabulka parametrů

Údaj

Lectron Esconder
R 2016

Výrobce

Lectron

Záruka

2 roky

Kategorie

horské

Velikost kol / ráfků

29"

Nosnost (Kg)

130

Velikost rámu

20,5"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (Km)

až 135

Motor

8FUN 250W
(700W)

Baterie

Panasonic 37V/14,5 Ah
(537 Wh)

Převody

3x9

Hmotnost (Kg)

21,9

Tabulka funkcí

Údaj

Lectron Esconder
R 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

7

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Stojánek

Ano

Nosič

Ne

Doplňkové parametry a hmotnost

Celý systém dopomoci je potom ovládán pomoci LCD displeje umístěného na řídítkách. Na výběr máte ze 7 stupňů regulace. To je výhodné, neboť můžete dopomoc elektrokola přizpůsobit rychlosti, kterou jedete, například při jízdě ve skupině a podobně. Více nabízí jen Leader Fox SWAN 2016. Esconder stejně jako ostatní elektrokola potom umožňuje využití funkce WALK pro vedení do kopce nebo za podobných situací. Kolo se pohybuje pomalou rychlostí, takže vám jeho vedení nepůsobí žádnou námahu.

Design a vybavení

Design je pěkný, vše působí bytelným a odolným pocitem. Kolo je vybaveno kvalitními komponenty SHIMANO. Co se dalšího vybavení týče, už při samotné koupi je k dispozici stojánek, což je velice příjemné v porovnání s ostatními zástupci, kde je nutné vše dokoupit. Další záležitosti, jako je osvětlení, zvonek, nebo blatníky si už ale musíte dokoupit. Ráfky jsou dvoustěnné. Nosnost kola je 130 kg, což je ještě o 10 kg více než ostatní horská kola ve výběru. Hmotnost 21,9 kg je podobná jako u již zmíněného modelu SWAN. Elektrokola jsou logicky, vzhledem k motoru a baterii těžší než běžná kola, takže není tato hodnota ničím překvapivým. Přední vidlice je samozřejmě odpružena a brzdy jsou hydraulické.

Závěrečné hodnocení

Lectron Esconder R 2016 je možné pořídit za cenu kolem 40 000 Kč. Nabízí nejdelší dojezd z celého výběru horských elektrokol, kvalitní komponenty, 7 režimů dopomoci a celkově velice pěkný a zajímavý design. Věříme, že i přes vyšší cenu, může být právě toto elektrokolo pravou volbou pro někoho.

Datum:
Produkt: Lectron Esconder R 2016
Hodnocení: 5