Menu

Recenze a srovnání Kellys E-Carson 50 2020

Klady

  • Středový motor
  • Rámová baterie
  • Hydraulické brzdy

Zápory

  • Nelze navýšit výkon
  • Vysoká cena
  • Nemá USB konektor
50 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Městské kolo Kellys E-Carson 50 2020 se do našeho výběru dostalo z několika dobrých důvodů. Například maximální dojezdová hodnota 160 km je na městský model opravdu nadprůměrná. Hodnota průměrného dojezdu 80 km je naopak mezi elektrokoly vcelku běžná, stejně tak nosnost 120 kg. Při nákupu si můžete vybrat ze dvou výšek rámu (19″ a 21″), kola budou mít průměr 28″, což je na trhu nejběžnější rozměr. Elektrokolo je vybavené hydraulickými kotoučovými brzdami, které jsou nejúčinnější a často jsou tedy k dostání spíš u kol do terénu.

Další velkou výhodu představuje u tohoto modelu konstrukční řešení. Baterie je umístěna na rámu, což je optimální varianta, protože tak není narušeno těžiště a není prodloužena šlapací soustava. Její kapacita dosahuje úctyhodných 504 Wh. Motor je umístěn ve středu kola, což je opět výhoda nabízená nejlepšími produkty na trhu. Kolo je tak vyvážené a dosáhne nejlepšího výkonu i při úspornější jízdě. Výkon motoru dosahuje 250 W, což je maximální povolená hodnota po jízdu po městě. Dnes již najdete i elektrokola s vyšším výkonem v takzvaném offroad režimu, tuto možnost však stejně můžete využít mimo silnice.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Kellys

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

19",21"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

160

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

504

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Také v kategorii vybavení a hmotnosti můžeme toto elektokolo jen chválit. Součástí jsou světla, nosič, blatníky i stojánek, takže do města je plně vybavené. Co se týče převodů a režimů, patří spíš mezi průměrné modely. Disponuje devíti převody, což je mezi městskými elektrokoly nejvyšší číslo, asistenční režimy má však jen tři namísto obvyklých pěti. Walk režim mu ale samozřejmě nechybí. Hmotností 23,44 kg toto kolo nevystupuje z obvyklých hodnot.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ne

Převody

1x9

Režimy asistence

3

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23,44

Závěr

Kellys E-Carson 50 2020 má extra dlouhý maximální dojezd a velmi dobré konstrukční řešení. Hydraulické kotoučové brzdy, středový pohon a rámová baterie jsou k vidění spíš u horských či krosových kol. Pro cyklisty, kteří váhají mezi kategoriemi by tak mohlo jít o zajímavý kompromis. Z výbavy městských kol nechybí tomuto modelu nic –  má nosič, stojánek i blatníky. Pro užití mimo silnice ovšem vidíme jistou nevýhodu v maximálním výkonu 250 W. Na silnici vyšší výkon stejně nevyužijete, mimo ně by se vám však mohl hodit offroad režim, který dosahuje hodnot i 350 W. Pokud vás však tyto možnosti nezajímají, nenacházíme na tomto modelu jedinou chybičku. Samozřejmě vám však nemusí vyhovovat vyšší cenová hladina. Pokud hledáte dostupnější elektrokolo, doporučíme vám pročíst si recenzi na Lectron Citana 2019 za poloviční cenu.

50 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kellys E-Carson 50 2020
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Kellys E-Carson 50 2020

Kellys E-Carson 50 2020

50 000 Kč Orientační cena