Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Apache Kolla Active 2016

Obrázek elektrokola Apache Kolla Active 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Pětiletá záruka, dojezd až 160 km, středový motor

55 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Apache Kolla Active 2016, jak už název napovídá, je model roku 2016 od výrobce elektrokol Apache. Od této značky je ve výběru zastoupen ještě model Apache Matto E3 2016. Pěknou výhodou hned v úvodu je pětiletá záruka, která se vztahuje na rám a vybrané komponenty elektrokola. U ostatních zastoupených značek prodejci nabízejí pouze 2 roky. Za vyzdvihnutí stojí u tohoto modelu také motor. Jedná se o Bosch Active Line 36V, 250W, který je umístěn ve středu kola. Tato poloha je velice výhodná, neboť přispívá k ideálnímu vyvážení kola, nízkému těžišti a k jeho velice dobrým jízdním vlastnostem. Obecně jsou motory značky Bosch považovány za nejkvalitnější na trhu. Po stránce baterie zde najdete BOSCH 36 V/11,6 Ah 400 Wh LI-ION. Prodejcem uváděný reálny dojezd je v tomto případě 80 až 160 km, což není rozhodně málo. Pokud bychom tuto hodnotu porovnali s ostatními elektrokoly z výběru, tak podobných hodnot dosahuje například Lectron Voyager RS 2016. Tyto dvě kola nabízejí nejdelší hodnoty dojezdu a jsou tak ideálními kandidáty na dlouhé vyjížďky. Je nutné jen připomenout, že na dojezdu se podepisuje také to, jak moc a v jaké míře využíváte dopomoc, jaká je váha jezdce, jakým jedete terénem a podobně. Umístění baterie je na rámu kola, což je u krosových kol nejčastější varianta. Co se rychlostí týče, kolo je vybaveno 1x9 převody. Větší počet rychlostí je výhodou, neboť v případě, že volíte správně jednotlivé převody, nemusíte tolik využívat samotnou dopomoc elektrokola a ušetřenou energii baterie můžete využít na delší dojezd.

Tabulka parametrů

Údaj

Apache Kolla Active 2015

Výrobce

Apache

Záruka

5 let

Kategorie

trekové

Velikost kol / ráfků

28"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

19", 21"

Brzdy

hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

80-160

Motor

Bosch Active
Line 36V, 250W

Baterie

Bosch 36V/11,6 Ah,
400 Wh Li-Ion

Převody

1x9

Hmotnost (kg)

20,1

Tabulka funkcí

Údaj

Apache Kolla Active 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

4

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ne

Nosič

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Doplňkové parametry a hmotnost

Na řídítkách naleznete displej Bosch INTUVIA, který vám nabídne možnost volby 4 režimů asistence. Konkrétně eco, tour, sport a turbo. Podobně jako u ostatních modelů, ani zde nechybí funkce WALK, kterou oceníte při vedení kola, neboť se pohybuje rychlostí 4 km/hod. Dále jsou na displeji poskytnuty informace o vybití baterie, dojezdu, nebo rychlosti. Model Apache Matto E3 2016 disponuje 5 režimy asistence. Větší počet není na škodu, neboť můžete dosáhnout vyšší citlivosti při výběru dopomoci. Hmotnost kola je nejmenší ze všech vybraných, a to 20,1 kg.

Design a vybavení

Po designové stránce je Apache Kolla Active 2016 velice pěkné, jen je škoda, že je nabízena pouze černá varianta provedení. Nejedná se sice o rozhodující kritérium, ale pokud chcete mít elektrokolo co nejvíce přizpůsobené vašemu stylu, zde příliš nepochodíte. Stejně jako u Apache Matto E3 2016 i zde najdete kvalitní komponenty známých značek. Brzdy kola jsou hydraulické, přední vidlice je samozřejmě odpružena. Ráfky dvoustěnné. Další vybavení jako zvonek, stojánek a podobně zde ale nenajdete, což sice není zase tak neobvyklé, nicméně při ceně kolem 55 000 Kč by člověk očekával, že elektrokolo bude disponovat vším možným. Bohužel si budete muset vše přikoupit.

Závěrečné hodnocení

Závěrem je nutno říci, že cena pohybující se kolem 55 000 Kč není malá, na druhou stranu je ale kolo vybaveno kvalitním motorem a baterií značky Bosch. Motor se navíc nachází ve středu a to je vždy spojeno s poněkud vyšší cenou, která je však vykompenzována lepšími jízdními vlastnostmi. Spolu s pětiletou zárukou se jedná o zajímavou variantu.

Datum:
Produkt: Apache Kolla Active 2016
Hodnocení: 5