Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Leader Fox BEND 2016

Obrázek elektrokola Leader Fox BEND 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Dojezd až 110 km, 5 režimů asistence

40 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo BEND 2017 pochází od českého výrobce elektrokol Leader Fox. Doba, na kterou vám bude poskytnuta záruka, jsou 2 roky, tedy zákonem stanovené minimum. Oproti kolům značky Apache je to o 3 roky méně. Motor zde najdete BAFANG MAXDRIVE, 36V/250W (MAX 350W) a nachází se uprostřed kola. Toto umístění je dnes velice populární a především u krosových a horských kol je velice časté. Jeho obliba narůstá především z důvodu lepšího rozložení váhy, nižšího těžiště a také velice příjemného jízdního projevu. V našem testu je takto umístěným motorem vybaveno elektrokolo Lectron Altezza MRX 2016, které je cenově velice podobné a i v ostatních srovnávacích parametrech dosahuje blízkých výsledků, takže by se mohlo jednat o jistý ekvivalent k modelu BEND. Baterie je zde PANASONIC 36V/14 Ah, Li-Ion. Vzhledem k jejímu výkonu by se dojezd elektrokola měl pohybovat mezi hodnotami 70 až 110 km. Chcete-li dosáhnout většího dojezdu, mohla by pro vás být zajímavá alternativa elektrokolo Apache Kolla Active 2016, nebo Lectron Voyager RS 2016 se svými až 160 km. Podobně jako u ostatních modelů, najdeme i u Leader Fox BEND 2017 baterii umístěnou na rámu kola. Po stránce převodů kolo disponuje 1x9 stupni. Tato hodnota je pěkná, neboť můžete dosáhnout požadovaného stupně rychlosti, který vám bude vyhovovat a tak ušetříte energii baterie na delší dojezd. Větší počet převodů potom nabízí například Lectron Voyager RS 2016.

Tabulka parametrů

Údaj

Leader Fox BEND 
2017

Výrobce

Leader Fox

Záruka

2 roky

Kategorie

trekové

Velikost kol / ráfků

20", 28"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

16", 18", 20", 22"

Brzdy

kotoučové, hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

70-110

Motor

BAFANG MAXDRIVE, 
36V/250W
(MAX 350W)

Baterie

Panasonic 36V/14
Ah, Li-Ion

Převody

1x9

Hmotnost (kg)

21,1

Tabulka funkcí

Údaj

Leader Fox Bend
2017

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ano

Nosič

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Doplňkové parametry a hmotnost

Displej k ovládání celého systému dopomoci najdete stejně jako u jiných modelů elektrokol na řídítkách. Jedná se o LCD displej, na kterém si můžete zvolit 5 režimů asistence. Oproti modelu Apache Kolla Active, tu je o jeden režim více, což je výhoda, neboť je systém nastavení dopomoci citlivější a v případě správné volby také úspornější. Dále zde nechybí funkce WALK, ukazatel rychlosti a to aktuální, maximální, nebo průměrné, a ukazatel stavu nabití baterie. Celý display je podsvícený. Podsvícení potom můžete dle vaši potřeby zapnout nebo vypnout. Hmotnost kola je 21,1 kg, což je v rámci našeho výběru podprůměrná hodnota.

Design a vybavení

K designu je nutno říci, že Leader Fox BEND 2017 vypadá opravdu moc pěkně. Navíc, a to je výhodou, můžete volit z několika barevných provedení jako je černá, šedá, šedá/zelená, šedá/žlutá, nebo černá/oranžová. Pokud jste nároční po stránce vzhledu elektrokola, tak tuto možnost určitě oceníte. U Apache Kolla Active 2016 volbu barvy nenajdete, což je vzhledem k ostatním parametrům škoda. Přední vidlice je odpružená, brzdy jsou hydraulické, ráfky dvoustěnné, také po stránce těchto parametrů kolo Leader Fox BEND 2017 rozhodně nezaostává za ostatními. Vybaveno je stojánkem z duralu. Ostatní vybavení je nutné dokoupit.

Závěrečné hodnocení

Model BEND od značky Leader Fox je možné pořídit od částky 40 000 Kč. Baterie je vybavena funkcí BMS, což přispívá k její životnosti, dojezd má až 110 km, 5 režimů asistence. To vše jsou parametry, které jsou vzhledem k této ceně velice lákavé. Rozhodně se jedná o možnost, kterou je dobré při vašem výběru zvážit.

Datum:
Produkt: Leader Fox BEND 2016
Hodnocení: 5