Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Lectron Altezza MRX 2016

Obrázek elektrokola Lectron Altezza MRX 2016

Konečný verdikt: 

Vítěz cena/výkon

Specifika:
Dojezd až 120 km, 5 režimů asistence

39 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Na elektrokolo Altezza MRX 2016 je poskytována záruka na dobu 2 let. Záruku na delší dobu poskytuje například značka Apache a to na dobu pěti let. Elektrokolo Altezza je vybaveno motorem Lectron X-drive 250W o maximálním výkonu 500 W. Umístění motoru je na středu, což je stále populárnější varianta, obzvláště u krosových a horských elektrokol. Její výhody jsou především nižší těžiště, lepší vyvážení a lepší jízdní vlastnosti. Co se baterie týče, najdete zde Samsung 37V/13 Ah (481Wh). Vzhledem k výkonu baterie a její kapacitě se dojezd elektrokola pohybuje mezi 100 až 120 km. Jedná se o velice pěknou hodnotu dojezdu. Pokud byste ale chtěli přece jen vyšší hodnotu, je pro vás alternativou například Lectron Voyager RS 2016 s dojezdem až 160 km. Umístění baterie je na rámu, takže není nikterak narušeno těžiště celého elektrokola. U dojezdu je nutné vždy pamatovat na to, že kromě samotné baterie záleží na mnoha dalších faktorech jako je například hmotnost jezdce, náročnost terénu, povětrnostní podmínky, nebo využívání stupně dopomoci elektrokola. Altezza MRX nabízí 1x9 převody. 9 převodů je dobrá hodnota, neboť tak máte možnost dosáhnout takového stupně, při kterém nebudete muset využívat tolik dopomoci elektrokola což opět přispěje k lepším výsledkům, co se dojezdu týče. Model Apache Matto disponuje například 3x9, nicméně oproti Altezze MRX má motor umístěn v zadní části kola.

Tabulka parametrů

Údaj

Lectron Altezza MRX
2016

Výrobce

Lectron

Záruka

2 roky

Kategorie

trekové

Velikost kol / ráfků

28"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

17,5", 17"

Brzdy

kotoučové - hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

100-120

Motor

250W/max. 500W Lectron
X-drive

Baterie

Samsung 37V /
13 Ah (481 Wh)

Převody

1x9

Hmotnost (kg)

22,1

Tabulka funkcí

Údaj

Lectron Altezza
MRX 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

5

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ano

Nosič

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Doplňkové parametry a hmotnost

Systém ovládání dopomoci je obdobný jako u ostatních modelů elektrokol a to pomoci ovládání, jenž je umístěno na řídítkách. Na výběr zde najdete 5 stupňů regulace. Obecně platí čím více tím lépe, neboť můžete docílit maximální citlivosti při nastavení a tím pádem používat dopomoc šetrněji, což opět umožní využít ušetřenou energii na delší trať nebo na větší míru pomoci při jízdě do kopců. Elektrokolo Lectron Voyager RS potom nabízí dokonce 7 režimů asistence. Altezza MRX dále nabízí režim WALK, který je dnes již standardem a pomáhá při vedení kola do kopců a při chůzi vedle kola.

Design a vybavení

Po designové stránce působí kolo opravdu krásným dojmem a vypadá velice povedeně. Lze ho zakoupit v černém provedení, které mu však velice sluší. Na druhou stranu je vždy příjemné, když si budoucí jezdec může barvu zvolit. Přední vidlice je odpružena, brzdy jsou hydraulické, a pláště kola jsou dvoustěnné. Tyto vlastnosti mají ale i všechny zastoupené modely. Hmotnost elektrokola Lectron je 22,1 kg. Přímo při zakoupení dostanete stojan na kolo. Ostatní komponenty si budete muset přikoupit, což je ale spíše standard, než něco překvapivého.

Závěrečné hodnocení

Lectron Altezza MRX 2016 je možné sehnat za cenu kolem 39 000 Kč. Celkově je velice podobné modelu Leader Fox BEND 2017. Dosahuje velice pěkných hodnot, co se dojezdu týče a celkově je provedení i design velice zajímavý. Jedná se spolu s dalšími koly výběru o další možnou variantu při výběru elektrokola.

Datum:
Produkt: Lectron Altezza MRX 2016
Hodnocení: 5