Menu

Hodnocení a recenze tohoto produktu není aktuální, pro aktuální recenze přejděte na nový test elektrokol.

Recenze a test Lectron Voyager RS 2016

Obrázek elektrokola Lectron Voyager RS 2016

Konečný verdikt: 

Doporučujeme

Specifika:
Velká úroveň dojezdu až 160 km

39 000 Kč
orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Lectron Voyager RS 2016 pochází z dílny stejnojmenného výrobce Lectron. Záruka je poskytována v trvání dvou let. Lepších podmínek dosáhnete u modelů značky Apache, kde záruční období dosahuje 5 let a to na rám a vybrané komponenty. Motor zde najdete 8FUN 250W s maximálním výkonem 500W. Maximální výkon nevyužijete vzhledem k zákonným nařízením, nicméně i tak se hodí, neboť baterie vydrží déle. Umístěn je v zadní části elektrokola. Toto umístění je časté, nicméně začíná převládat umístění ve středu elektrokola, což je lepší vzhledem k nižšímu těžišti, lepšímu vyvážení a tím pádem i lepším jízdním vlastnostem. Baterie je Panasonic 37V/17 Ah (629Wh), 17 Ah je největší hodnota, která je zastoupená v našem výběru. Výsledkem je potom dojezd elektrokola kolem 160 km, což je opravdu hodně. Pokud hledáte elektrokolo na dlouhé vyjížďky, je Lectron Voyager RS 2016 to pravé. Baterie je umístěna na rámu elektrokola. Voyager disponuje 3x9 převody, to je velice dobrá hodnota, neboť můžete nastavit rychlost tak, abyste šlapali pohodlně, třeba jen s minimální dopomocí, což se projeví na šetrném zacházení s výkonem baterie a tím pádem na delším dojezdu. Stejným počtem převodů disponuje například také Apache Matto, nicméně dojezd tohoto elektrokola je v porovnání s Voyagerem nižší.

Tabulka parametrů

Údaj

Lectron Voyager
RS 2016

Výrobce

Lectron

Záruka

2 roky

Kategorie

trekové

Velikost kol / ráfků

28"

Nosnost (kg)

120

Velikost rámu

19"

Brzdy

kotoučové - hydraulické

Odpružení přední vidlice

Ano

Dojezd (km)

až 160

Motor

8FUN 250W/
max. 500W

Baterie

Panasonic 37V/17 Ah
(629 Wh)

Převody

3x9

Hmotnost (kg)

21,8

Tabulka funkcí

Údaj

Lectron Voyager 
RS 2016

Možnost zvýšení rychlosti

Ano

Funkce WALK

Ano

Režimy asistence

7

Zvonek

Ne

Blatníky

Ne

Osvětlení

Ne

Stojánek

Ano

Nosič

Ne

Ráfky

Dvoustěnné

Doplňkové parametry a hmotnost

Regulace celého systému je umožněna díky LCD ovládání, které najdete stejně jako u jiných elektrokol na řídítkách. Model Voyager disponuje 7 úrovněmi asistence. Jedná se o největší počet úrovní v celém výběru krosových elektrokol, který umožnuje velkou citlivost výběru dopomoci. Nechybí zde také funkce WALK, která najde své užití při tlačení kola do kopce nebo při vedení kola.

Design a vybavení

Podobně jako ostatní elektrokola výběru, je i Lectron Voyager RS 2016 po designové stránce velice podařený, nicméně k dispozice je jen jedna barevná kombinace, což je škoda. Pokud byste chtěli mít větší volnost při výběru barvy, je pro vás alternativou například Leader Fox BEND 2017, který ale nedisponuje takovým dojezdem jako model Voyager. Přední vidlice elektrokola je odpružená, to je ale u krosových elektrokol samozřejmostí. Brzdy jsou i u tohoto modelu hydraulické, a pláště dvoustěnné. Lectron váží 21,8 kg. Při zakoupení je elektrokolo dodáváno spolu se stojánkem, ostatní příslušenství je nutné dokoupit. Podobné je to však i u ostatních elektrokol zastoupených ve výběru.

Závěrečné hodnocení

Cenově se tento model pohybuje kolem 39 000 Kč, což není vzhledem k dojezdu a ostatním hodnotám rozhodně příliš. Společně s Apache Kolla Active 2015 má tento model nejdelší možný dojezd v kategorii krosových kol. Cena je tedy zhruba průměrná  a parametry má slušné, rozhodně se ale podívejte i na další elektrokola v našem výběru. 

Datum:
Produkt: Lectron Voyager RS 2016
Hodnocení: 5