Menu

Recenze a srovnání KTM Macina Cross 510 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Krosová elektrokola

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Výkonný motor
  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • Dlouhý maximální dojezd
  • Vysoká cena
  • Chybí blatníky
  • Světlo je potřeba dokoupit
74 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo KTM Macina Cross 510 2020 je určené především pro dámy, ale vzhledem k jeho šedo-černému zbarvení s modrými prvky ho můžeme označit i za univerzální model, za který se rozhodně nemusí stydět ani muži. Při koupi se nabízí hned několik velikostí rámu, takže si vyberete přesně takovou variantu, které nejlépe sedí k vaší postavě. Velká kapacita baterie zajišťuje maximální dojezd až 175 kilometrů. V době psaní recenze (srpen 2020) se jednalo o nejdelší vzdálenost z našeho celkového srovnání krosových kol. Spíše ale počítejte s kratším dojezdem, ten se průměrně pohybuje kolem 90 kilometrů v kopcovitém terénu. Vše bude nakonec záviset na stylu jízdy, hmotnosti jezdce i povětrnostních podmínkách. Určitě se ale nemusíte bát vyjet s kolem na delší výlet.

Elektrokolo se může chlubit kvalitním zpracováním a použitými materiály. Příkladem jsou bezpečné hydraulické kotoučové brzdy. Model také vyniká motorem Bosch Performance CX 4. generace s opravdu vysokým maximálním výkonem 610 W. Samozřejmě nechybí ani odpružené vidlice, což u krosových kol považujeme za určitý standard.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka KTM
Určení Dámské
Nosnost (kg) 142
Výška rámu (palce) 18", 20", 22"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 90
Maximální dojezd (km) 175
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 500
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 610

Vybavení a hmotnost

Při jízdě můžete přepínat mezi pěti režimy asistence, nebo vše nechat na automatickém softwaru, kterým tento model vyniká. Software plynule mění sílu podpory podle naměřené kadence, rychlosti a hlavně tlaku na pedály. Díky tomu se nemusíte starat o žádné přepínání režimů a naplno si užívat dynamickou jízdu. O všem vás bude informovat velký displej umístěný na řidítkách. Ten navíc obsahuje i USB konektor a dá se skrze něj nabíjet například MP3 přehrávač nebo chytrý telefon s navigací. Světla, nosič nebo blatníky ve výbavě nenajdete. Ty si musíte buď dokoupit, nebo se bez nich zkrátka obejít. Během přestávky jednoduše postavíte kolo na stojánek. Jeho hmotnost 21,3 kilogramů patří k průměrným hodnotám.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x10
Režimy asistence 5
WALK režim Neuvedeno
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 21,3

Závěr

Krosové elektrokolo KTM Macina Cross 510 2020 je určené především pro ženy, ale rozhodně ho nebojíme doporučit také mužům. Vyznačuje se především motorem s vysokým výkonem a opravdu dlouhou dojezdovou vzdáleností. Kromě toho oceňujeme kvalitní zpracování a hydraulické kotoučové brzy zajišťující bezpečnost. Výhodu vidíme i v softwarovém systému, který sám pozná, jak velkou pomoc při šlapání potřebujete a automaticky upravuje režim podpory. Jediné, co mu můžeme vytknout, je vysoká pořizovací cena. Pokud ale chcete opravdu výkonný model se skvělými parametry, rozhodně se nebojte si za něj připlatit.

74 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze KTM Macina Cross 510 2020

KTM Macina Cross 510 2020

74 000 Kč Orientační cena