Recenze a porovnání Leader Fox Altar 2019 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Altar 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Velká kapacita baterie
  • Slušný výkon motoru
  • Pohon i baterie ve středu kola
  • Nepatrně vyšší hmotnost
  • Pouze základní nabídka převodů
  • Pouze základní vybavení
42 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrické horské kolo Leader Fox Altar potěší zejména svou výdrží. Maximální dojezd modelu je až 130 km, což má na svědomí zejména baterie s kapacitou 630 Wh. V době psaní recenze (prosinec 2019) šlo o jednu z nejvyšších hodnot na trhu. Nadstandardní, ale už o něco běžnější, je potom výkon motoru. Ten můžete mimo cesty vytáhnout na 350 W, některá kola ale zvládají i přes 500 W. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, což je optimální řešení, pokud chcete zachovat jeho vyváženost. Duralové tělo má účinnější hydraulické brzdy, které by u horských modelů neměly chybět. Nosnost 120 kg je pro elektrokola standardní, výška ráfku je 27,5″ a u rámu můžete vybírat ze 16″, 17,5″ a 19,5″.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

27,5"

Výška rámu (palce)

16", 17,5",19,5"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

90

Maximální dojezd (km)

130

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

Horská kola zpravidla neoplývají nijak pestrou výbavou a rozdíly mezi nimi najdete hlavně v počtu převodů. Tento model jich nabízí 9, některá kola mají i 3×9. Pět režimů asistence najdete až na výjimky prakticky u všech elektrokol, jedním z nich je i režim WALK, který oceníte třeba při chůzi s kolem do kopce. Další prvky, jako jsou blatníky, stojánek či světla, se objevují spíše u městských nebo skládacích kol, u horských kol se s nimi moc nesetkáte. Hmotnost 23,4 kg patřila mezi horskými koly k vyšším, ovšem jen o jeden až dva kilogramy.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

23,4

Závěr

U horského elektrokola Leader Fox Altar 2019 oceňujeme zejména jeho kapacitu baterie a s ní spojený slušný dojezd. Výkon motoru není nejvyšší, stále ale poskytuje dostatečnou rezervu nad zákonem stanovený limit. Pokud přece jen toužíte po výrazně vyšším výkonu, za zvážení stojí například elektrokolo Crussis E-Largo 9.5-S 2020. Přehazovačka kola Altar nijak neoslní, u horských modelů se ale s devíti převody setkáte poměrně často. Pět režimů asistence je potom naprostý standard. Z výbavy už kromě režimu chůze tento model nic moc dalšího nenabídne, to je ale u horských kol běžné a tak to ani nelze brát jako velké negativum.

42 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Altar 2019
Eliška Srncová je redaktorka s dlouholetými zkušenostmi, která se o svá témata zajímá dlouhodobě a do hloubky. Díky tomu vám vysvětlí, co můžete čekat od různých typů elektrokol, jaké funkce vám mohou přijít vhod a jak to vlastně je s maximálním výkonem elektrokola. Při výletech do přírody by se vám mohlo hodit také její srovnání stanů nebo dalekohledů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Altar 2019

Leader Fox Altar 2019

42 000 Kč Orientační cena