Menu

Nemá

Recenze a srovnání Leader Fox Awalon 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Srpen 2020

  • Průměrný dojezd 100 km
  • Vysoký maximální výkon
  • Mnoho barevných variant
  • Vyšší hmotnost
  • Nemá stojánek
  • Světlo je potřeba dokoupit
45 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrické horské kolo Leader Fox Awalon 2020 potěší zejména dlouhou dojezdovou vzdáleností. Na jedno plné nabití baterie o kapacitě 630 Wh ujedete maximálně 130 kilometrů, průměrně je to pak spíše o 30 km méně, záleží na vaší hmotnost, stylu jízdy a dalších podmínkách. V době psaní recenze (srpen 2020) šlo o nadprůměrnou hodnotu na trhu. Vysoko nad průměrem se drží také výkon motoru. Ten můžete mimo cesty zvýšit až na 550 W a užít si rychlou a dynamickou jízdu. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, což je optimální řešení, pokud chcete zachovat jeho vyváženost. Rozhodně vás potěší také hydraulické kotoučové brzdy. Ty jsou označovány za jedny z nejúčinnějších a u horského kola je určitě oceníte, zejména pokud máte v plánu využívat maximální výkon motoru. Odpruženou vidlici považujeme u modelů do terénu za samozřejmost a mají ji téměř všechny. Při koupi si můžete vybrat hned z několika velikostí, což ocení zejména vyšší pánové. Nezapomínejte přitom na maximální nosnost 120 kilogramů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 29"
Výška rámu (palce) 16",17,5",19,5",20,5"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 100
Maximální dojezd (km) 130
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 550

Vybavení a hmotnost

Jak už tomu u většiny horských elektrokol bývá, ani Leader Fox Awalon nenabízí nijak bohatou výbavu. Mluvíme teď například o absenci nosiče, blatníků, stojánku a světla. Tyhle komponenty najdete většinou hlavně u městských elektrokol. V případě potřeby si je můžete samozřejmě dokoupit. Při jízdě si přepínáte mezi pěti režimy asistence. Mezi nimi najdete i WALK režim, který využijete například při vedení kola do prudkého kopce. Na řidítkách najdete barevný tlačítkové ovladače a LCD displej. Zobrazí vám rychlost, ujeté kilometry i aktuální stav baterie. Elektromotor je pak vybaven torzním snímačem síly šlapání. Čím větší silou cyklista šlape, tím větší silou motor pomáhá, aby mu ulehčil práci.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ne
Hmotnost (kg) 24,6

Závěr

U horského elektrokola Leader Fox Awalon 2020 oceňujeme zejména jeho kapacitu baterie a s ní spojenou dlouhou dojezdovou vzdálenost. Na jedno nabití s přehledem zvládnete i delší výlety do terénu. Milovníky rychlejší jízdy potěší motor s vysokým maximálním výkonem. Co se týče celkové výbavy, za zmínku stojí hlavně hydraulické kotoučové brzdy. Světla, blatníky ani nosič elektrokolo nemá, to je ale u horských modelů celkem běžný jev. Chybí také stojánek, který by přišel docela vhod, vzhledem k vyšší hmotnosti. Nemuseli byste poměrně těžkou váhu zvedat ze země. Z široké nabídky velikostí i barevných variant si určitě vybere téměř každý. Model doporučujeme všem pánům, kteří hledají výkonný kousek v poměrně dostupné cenové kategorii. Pokud si raději připlatíte za o něco kvalitnější elektrokolo s ještě delším dojezdem a nižší hmotností, podívejte se také na recenzi Crussis E-Largo 9.5-S 2020.

45 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Leader Fox Awalon 2020

Leader Fox Awalon 2020

45 000 Kč Orientační cena