Recenze a porovnání Leader Fox Awalon 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Awalon 2020

81,2 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší horská elektrokola

Klady

  • Průměrný dojezd 100 km
  • Vysoký maximální výkon
  • Mnoho barevných variant

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Nemá stojánek
  • Světlo je potřeba dokoupit
45 000 Kč Orientační cena

Nemá

Základní parametry

Elektrické horské kolo Leader Fox Awalon 2020 potěší zejména dlouhou dojezdovou vzdáleností. Na jedno plné nabití baterie o kapacitě 630 Wh ujedete maximálně 130 kilometrů, průměrně je to pak spíše o 30 km méně, záleží na vaší hmotnost, stylu jízdy a dalších podmínkách. V době psaní recenze (srpen 2020) šlo o nadprůměrnou hodnotu na trhu. Vysoko nad průměrem se drží také výkon motoru. Ten můžete mimo cesty zvýšit až na 550 W a užít si rychlou a dynamickou jízdu. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, což je optimální řešení, pokud chcete zachovat jeho vyváženost. Rozhodně vás potěší také hydraulické kotoučové brzdy. Ty jsou označovány za jedny z nejúčinnějších a u horského kola je určitě oceníte, zejména pokud máte v plánu využívat maximální výkon motoru. Odpruženou vidlici považujeme u modelů do terénu za samozřejmost a mají ji téměř všechny. Při koupi si můžete vybrat hned z několika velikostí, což ocení zejména vyšší pánové. Nezapomínejte přitom na maximální nosnost 120 kilogramů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

29"

Výška rámu (palce)

16",17,5",19,5",20,5"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Průměrný dojezd (km)

100

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

550

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Jak už tomu u většiny horských elektrokol bývá, ani Leader Fox Awalon nenabízí nijak bohatou výbavu. Mluvíme teď například o absenci nosiče, blatníků, stojánku a světla. Tyhle komponenty najdete většinou hlavně u městských elektrokol. V případě potřeby si je můžete samozřejmě dokoupit. Při jízdě si přepínáte mezi pěti režimy asistence. Mezi nimi najdete i WALK režim, který využijete například při vedení kola do prudkého kopce. Na řidítkách najdete barevný tlačítkové ovladače a LCD displej. Zobrazí vám rychlost, ujeté kilometry i aktuální stav baterie. Elektromotor je pak vybaven torzním snímačem síly šlapání. Čím větší silou cyklista šlape, tím větší silou motor pomáhá, aby mu ulehčil práci.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ne

Hmotnost (kg)

24,6

Závěr

U horského elektrokola Leader Fox Awalon 2020 oceňujeme zejména jeho kapacitu baterie a s ní spojenou dlouhou dojezdovou vzdálenost. Na jedno nabití s přehledem zvládnete i delší výlety do terénu. Milovníky rychlejší jízdy potěší motor s vysokým maximálním výkonem. Co se týče celkové výbavy, za zmínku stojí hlavně hydraulické kotoučové brzdy. Světla, blatníky ani nosič elektrokolo nemá, to je ale u horských modelů celkem běžný jev. Chybí také stojánek, který by přišel docela vhod, vzhledem k vyšší hmotnosti. Nemuseli byste poměrně těžkou váhu zvedat ze země. Z široké nabídky velikostí i barevných variant si určitě vybere téměř každý. Model doporučujeme všem pánům, kteří hledají výkonný kousek v poměrně dostupné cenové kategorii. Pokud si raději připlatíte za o něco kvalitnější elektrokolo s ještě delším dojezdem a nižší hmotností, podívejte se také na recenzi Crussis E-Largo 9.5-S 2020.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Awalon 2020 | Hodnocení: 81,2 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Awalon 2020

Leader Fox Awalon 2020

45 000 Kč Orientační cena