Recenze a porovnání Leader Fox Bend 2017 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Bend 2017

Klady a zápory

  • Výkon a kapacita baterie
  • Hydraulické brzdy
  • Chybí blatníky
34 500 Kč Orientační cena

Základní parametry

Pánské kolo Bend od českého výrobce Leader Fox se pyšní zejména silným pohonem. Motor tohoto kola najdete ve střední části, toto řešení poskytuje kolu optimální vyvážení. Jeho nominální výkon je 250 W, na přání jej ale můžete zvýšit až na 350 W, což není u všech kol běžné. Kapacita rámové baterie 500 Wh slibuje dlouhou výdrž, která se projeví na dojezdu, je totiž jedna z nejvyšších v této kategorii. Průměrný dojezd tohoto kola je 70 km, maximální potom 110 km. To jsou jedny z nejvyšších hodnot v našem porovnání. Kolo má duralový rám ve výšce 16″, 18″, 20″ nebo 22″ a odpruženou vidlici, která přijde vhod hlavně v terénu. a krosovému kolu by rozhodně neměla chybět U kol můžete vybírat z průměrů 20″ a 28″, což je poměrně standardní nabídka. Jako jeden z mála má tento model hydraulické brzdy, které jsou dražší a lepší variantou oproti klasickým v-brzdám.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20",28"

Výška rámu (palce)

16",18",20",22"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

110

Průměrný dojezd (km)

70

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

500

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Elektrokolo Leader Fox Bend vám nabídne devět různých rychlostí a pět režimů asistence. U některých kol máte na výběr i ze sedmi nebo devíti režimů dopomoci a tak nejde o nijak výjimečné rozhraní, ale spíše o základ. Ovládat kolo můžete pomocí LCD panelu, který vás bude informovat o vaší rychlosti, počtu ujetých kilometrů a stavu baterie. Zvolit díky němu můžete také režim WALK, který pomáhá při vedení kola vedle sebe. Co se týče výbavy, ta není nijak slavná. U tohoto modelu nenajdete nosič ani blatníky, nechybí mu ale stojánek a světla. Záleží na vašem u vážení, které z těchto prvků můžete postrádat, v bahnitějším terénu by například absence blatníků mohla být docela nepříjemná. Na druhou stranu potěší poměrně nízká hmotnost, 21,1 kg patří k nejmenším hodnotám v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

21,1

Závěr

Pánské krosové elektrokolo Leader Fox Bend 2017 má rozhodně co nabídnout zejména na úrovni výkonu a výdrže. Potěší motorem s výkonem až 350 W a dlouhým dojezdem. Motor i baterie jsou ve středové části kola, což prospěje jeho vyváženosti. Výhodou jsou také hydraulické brzdy, které u krosových kol tak často nenajdeme. Dobrým standardem je potom odpružená vidlice. Slabinou je v případě tohoto modelu jeho výbava, zejména chybějící blatníky mohou být pro někoho, kdo často jezdí v horším terénu, poměrně nepříjemné. Pokud by vás zajímal krosový model v trochu příznivější cenové hladině a zvládnete i o něco slabší výkon, doporučujeme zvážit variantu Leader Fox Sandy 2016.

34 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Bend 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Bend 2017

Leader Fox Bend 2017

34 500 Kč Orientační cena