Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Denver 2020

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Listopad 2020

82,1 % Celkové hodnocení
  • Plná výbava
  • Průměrný dojezd 100 km
  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • Vysoká hmotnost kola
  • Méně převodů
46 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo Leader Fox Denver 2020 se skvěle hodí na silnice, ale hravě zvládne i projížďky v přírodě po náročnějším terénu. Model je určený především pro pány a jeho maximální nosnost je 120 kilogramů, což je u elektrokol docela běžné. Na trhu ovšem najdete kola, která zvládnou i o něco vyšší hmotnost jezdce.

Výška ráfku kol dosahuje klasických 28 palců a při koupi můžete vybírat z hned několika velikostí rámu. Ten je klasicky hliníkový, jak je tomu téměř u všech elektrokol z našeho srovnání. Na jedno nabití můžete ujet až 130 kilometrů. Vše záleží na terénu, zvoleném režimu nebo například hmotnosti jezdce. Spíše ale počítejte s průměrným dojezdem, který se pohybuje kolem 100 kilometrů. Pořád se jedná o poměrně vysoké číslo, a nemusíte se tedy bát delších projížděk po přírodě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 17.5", 19", 20.5", 22,5"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 100
Maximální dojezd (km) 130
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Maximální výkon 350 W můžete v případě potřeby mimo oficiální komunikace navýšit, ale myslete na to, že pokud pojedete větší rychlostí než 25 km/h motor vám bude neustále vypínat, vyžaduje to totiž vyhláška. Doporučujeme proto ověřit, zda pro vás vyšší výkon není zbytečný. Co se týče výbavy kola, Leader Fox Denver 2020 v době zařazení do našeho srovnání (listopad 2020) nad ostatními krosovými modely poměrně vyčníval. Není totiž zvykem, aby elektrokola z této kategorie měla světla, nosič, blatníky nebo stojánek. U tohoto kola najdete všechno hned v základní výbavě, což považujeme za velké plus. Nebudete si muset už nic dokupovat.

Při jízdě lze vybírat z pěti režimů asistence, mezi kterými najdete i takzvaný WALK režim. Pomůže vám v případě, kdy kolo povedete vedle sebe. U tohoto modelu ho považujeme za nezbytný, protože má docela vysokou hmotnost 25 kilogramů. S něčím tak těžkým se rozhodně tahat nechcete. Menší nevýhodou je i malé množství převodů, přehazovačka jich totiž nabízí pouze 1×8. Některé krosové modely mají i 1×12.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 25

Závěr

Pánské elektrokolo Leader Fox Denver 2020 určitě doporučujeme všem, kdo ocení jeho široké využití. Skvěle se totiž hodí na jízdu po městě i v přírodě. Má poměrně slušný dojezd na jedno nabití a jeho výkon je dostatečný. V našem srovnání se sice objevují i elektrokola s mnohem vyšším výkonem, ale na klasické ježdění vám tento model bude úplně stačit. Velmi oceňujeme bohatou výbavu, která nebývá u krosových kol běžná a většinou si všechno musíte dokupovat zvlášť. Za negativum naopak považujeme vysokou hmotnost kola, která by mohla být velkou překážkou, pokud se vám baterie po cestě někde vybije.

Máte-li pocit, že průměrný dojezd 100 kilometrů na jedno nabití je stále málo a chcete ještě vyšší kapacitu baterie, přečtěte si také recenzi Apache Matto Bosch Active Plus 2018.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Denver 2020 | Hodnocení: 82,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Leader Fox Denver 2020

Leader Fox Denver 2020

46 000 Kč Orientační cena