Recenze a porovnání Leader Fox Denver 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Denver 2020

82,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Plná výbava
  • Průměrný dojezd 100 km
  • Hydraulické kotoučové brzdy

Zápory

  • Vysoká hmotnost kola
  • Méně převodů
46 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo Leader Fox Denver 2020 se skvěle hodí na silnice, ale hravě zvládne i projížďky v přírodě po náročnějším terénu. Model je určený především pro pány a jeho maximální nosnost je 120 kilogramů, což je u elektrokol docela běžné. Na trhu ovšem najdete kola, která zvládnou i o něco vyšší hmotnost jezdce.

Výška ráfku kol dosahuje klasických 28 palců a při koupi můžete vybírat z hned několika velikostí rámu. Ten je klasicky hliníkový, jak je tomu téměř u všech elektrokol z našeho srovnání. Na jedno nabití můžete ujet až 130 kilometrů. Vše záleží na terénu, zvoleném režimu nebo například hmotnosti jezdce. Spíše ale počítejte s průměrným dojezdem, který se pohybuje kolem 100 kilometrů. Pořád se jedná o poměrně vysoké číslo, a nemusíte se tedy bát delších projížděk po přírodě.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

17.5", 19", 20.5", 22,5"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Průměrný dojezd (km)

100

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Maximální výkon 350 W můžete v případě potřeby mimo oficiální komunikace navýšit, ale myslete na to, že pokud pojedete větší rychlostí než 25 km/h motor vám bude neustále vypínat, vyžaduje to totiž vyhláška. Doporučujeme proto ověřit, zda pro vás vyšší výkon není zbytečný. Co se týče výbavy kola, Leader Fox Denver 2020 v době zařazení do našeho srovnání (listopad 2020) nad ostatními krosovými modely poměrně vyčníval. Není totiž zvykem, aby elektrokola z této kategorie měla světla, nosič, blatníky nebo stojánek. U tohoto kola najdete všechno hned v základní výbavě, což považujeme za velké plus. Nebudete si muset už nic dokupovat.

Při jízdě lze vybírat z pěti režimů asistence, mezi kterými najdete i takzvaný WALK režim. Pomůže vám v případě, kdy kolo povedete vedle sebe. U tohoto modelu ho považujeme za nezbytný, protože má docela vysokou hmotnost 25 kilogramů. S něčím tak těžkým se rozhodně tahat nechcete. Menší nevýhodou je i malé množství převodů, přehazovačka jich totiž nabízí pouze 1×8. Některé krosové modely mají i 1×12.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

25

Závěr

Pánské elektrokolo Leader Fox Denver 2020 určitě doporučujeme všem, kdo ocení jeho široké využití. Skvěle se totiž hodí na jízdu po městě i v přírodě. Má poměrně slušný dojezd na jedno nabití a jeho výkon je dostatečný. V našem srovnání se sice objevují i elektrokola s mnohem vyšším výkonem, ale na klasické ježdění vám tento model bude úplně stačit. Velmi oceňujeme bohatou výbavu, která nebývá u krosových kol běžná a většinou si všechno musíte dokupovat zvlášť. Za negativum naopak považujeme vysokou hmotnost kola, která by mohla být velkou překážkou, pokud se vám baterie po cestě někde vybije.

Máte-li pocit, že průměrný dojezd 100 kilometrů na jedno nabití je stále málo a chcete ještě vyšší kapacitu baterie, přečtěte si také recenzi Apache Matto Bosch Active Plus 2018.

46 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Denver 2020 | Hodnocení: 82,1 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Denver 2020

Leader Fox Denver 2020

46 000 Kč Orientační cena