Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Exeter dámské 2019

Klady

  • Kapacita baterie
  • Stojánek
  • Středové umístění baterie i motoru

Zápory

  • Lehce vyšší hmotnost
  • Pouze základní nabídka převodů
  • V některých ohledech průměrné
38 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo Exeter od značky Leader Fox je určené pro ženy, díky velkému výběru rozměrů bude vyhovovat i vyšším dámám. Nosnost 120 kg je pro elektrokola typická, to samé platí pro využití duralu jako základního výrobního materiálu. Ačkoliv se model Exeter řadí spíše do střední cenové kategorie, kapacitou baterie 630 Wh a dojezdem až 130 km se vyrovná i dražším modelům, v době psaní recenze (prosinec 2019) šlo o jedny z nejlepších hodnot. Pro pohodlnou a bezpečnou jízdu nesmí chybět odpružení vidlice a hydraulické brzdy. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, díky tomu kolo neztratí svou vyváženost a bude se lépe ovládat. Co se týče výkonu, 350 W je stále ještě nad povoleným limitem 250 W a můžete si s ním tak užít spoustu zábavy, opravdu náročným uživatelům už ale přijde vhod i model s výkonem nad 500 W, jako je například Crussis E-Cross 9.5-S.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

16,5",18",20",28"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

V otázce hmotnosti nebývají mezi elektrokoly nijak zásadní rozdíly, pokud ale vezmeme v potaz každý kilogram, musíme konstatovat, že model Leader Fox by se s hmotností 24,4 kg řadil spíše k těžším modelům. Nejen proto je výhodou jeden z pěti nabízených režimů asistence, který kolo pohání i když jej vedete vedle sebe. Počtu režimů nemáme co vytknout, ten je pro většinu elektrokol stejný. Rozdílné už jsou ale nabídky převodů, tento model jich má osm, některé jiné nabízejí i 3×8. Poněkud neobvyklá je u krosového kola přítomnost stojánku, který je většinou výsadou městských kol, pokud ale chcete tento model využít třeba i na cesty do práce, může se vám stojánek hodit.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

24,4

Závěr

Krosové kolo Leader Fox Exeter dámské 2019 se ve většině parametrů drží hodnot, které jsou pro elektrokola tohoto typu běžné. Pozitivně překvapí kapacitou baterie a také přítomností stojánku. Jako negativum můžeme zmínit snad jen lehce vyšší hmotnost. Nabídka převodů není nijak oslnivá, ale ani nejslabší, pět režimů asistence je potom zcela běžná hodnota. Výkon kola není nejvyšší, oproti maximálnímu povolenému výkonu má ale stále určitou rezervu, kterou si můžete užít mimo cesty. K výletům do přírody má nezbytné hydraulické brzdy a odpruženou vidlici.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Exeter dámské 2019
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Exeter dámské 2019

Leader Fox Exeter dámské 2019

38 000 Kč Orientační cena