Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Exeter dámské 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Kapacita baterie
  • Stojánek
  • Středové umístění baterie i motoru
  • Lehce vyšší hmotnost
  • Pouze základní nabídka převodů
  • V některých ohledech průměrné
38 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo Exeter od značky Leader Fox je určené pro ženy, díky velkému výběru rozměrů bude vyhovovat i vyšším dámám. Nosnost 120 kg je pro elektrokola typická, to samé platí pro využití duralu jako základního výrobního materiálu. Ačkoliv se model Exeter řadí spíše do střední cenové kategorie, kapacitou baterie 630 Wh a dojezdem až 130 km se vyrovná i dražším modelům, v době psaní recenze (prosinec 2019) šlo o jedny z nejlepších hodnot. Pro pohodlnou a bezpečnou jízdu nesmí chybět odpružení vidlice a hydraulické brzdy. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, díky tomu kolo neztratí svou vyváženost a bude se lépe ovládat. Co se týče výkonu, 350 W je stále ještě nad povoleným limitem 250 W a můžete si s ním tak užít spoustu zábavy, opravdu náročným uživatelům už ale přijde vhod i model s výkonem nad 500 W, jako je například Crussis E-Cross 9.5-S.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 16,5",18",20",28"
Materiál rámu Dural
Maximální dojezd (km) 130
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 630
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

V otázce hmotnosti nebývají mezi elektrokoly nijak zásadní rozdíly, pokud ale vezmeme v potaz každý kilogram, musíme konstatovat, že model Leader Fox by se s hmotností 24,4 kg řadil spíše k těžším modelům. Nejen proto je výhodou jeden z pěti nabízených režimů asistence, který kolo pohání i když jej vedete vedle sebe. Počtu režimů nemáme co vytknout, ten je pro většinu elektrokol stejný. Rozdílné už jsou ale nabídky převodů, tento model jich má osm, některé jiné nabízejí i 3×8. Poněkud neobvyklá je u krosového kola přítomnost stojánku, který je většinou výsadou městských kol, pokud ale chcete tento model využít třeba i na cesty do práce, může se vám stojánek hodit.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x8
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 24,4

Závěr

Krosové kolo Leader Fox Exeter dámské 2019 se ve většině parametrů drží hodnot, které jsou pro elektrokola tohoto typu běžné. Pozitivně překvapí kapacitou baterie a také přítomností stojánku. Jako negativum můžeme zmínit snad jen lehce vyšší hmotnost. Nabídka převodů není nijak oslnivá, ale ani nejslabší, pět režimů asistence je potom zcela běžná hodnota. Výkon kola není nejvyšší, oproti maximálnímu povolenému výkonu má ale stále určitou rezervu, kterou si můžete užít mimo cesty. K výletům do přírody má nezbytné hydraulické brzdy a odpruženou vidlici.

38 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Exeter dámské 2019

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Exeter dámské 2019

Leader Fox Exeter dámské 2019

38 000 Kč Orientační cena