Recenze a porovnání Leader Fox Exeter dámské 2020 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Exeter dámské 2020

82,5 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší krosová elektrokola

Klady

  • Slušná kapacita baterie
  • Hydraulické kotoučové brzdy
  • Barevný LCD displej

Zápory

  • Lehce vyšší hmotnost
  • Pouze základní nabídka převodů
  • Neumí automaticky přepínat režimy
45 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Krosové elektrokolo modelové řady Exeter z roku 2020 od značky Leader Fox je určené pro ženy. Díky velkému výběru rozměrů bude vyhovovat i vyšším dámám. Nosnost 120 kg je pro elektrokola typická, to samé platí pro využití duralu jako základního výrobního materiálu. Ačkoliv tento typ elektrokola ani zdaleka nepatří k nejdražším na trhu (srpen 2020), s většinou z nich se může srovnávat, co se kapacity baterie týče. Ta umožňuje maximální dojezdovou vzdálenost na jedno nabití až 130 km. Průměrně potom zvládne zhruba 90 kilometrů. Pořád se ale jedná o velmi slušnou hodnotu, na kterou narazíte i u mnohem dražších modelů. Baterie i motor jsou umístěné ve středu kola, díky tomu kolo neztratí svou vyváženost a bude se lépe ovládat. Motor poskytne výkon až 350 W, což sice přesahuje maximální povolený limit v silničním provozu 250 W, mimo oficiální cesty ho ale lze navýšit a užít si rychlejší a dynamičtější jízdu. Na trhu dnes seženete i mnohem výkonnější modely. Mezi ně patří například KTM Macina Cross 510 2020 s výkonem až 610W.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28"

Výška rámu (palce)

16,5",18",20",28"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

130

Průměrný dojezd (km)

90

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

630

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Co se týče hmotnosti, nebývají mezi elektrokoly obecně moc velké rozdíly. Pokud ale přihlížíte ke každému kilogramu, asi vás nepotěší, že hmotnost tohoto modelu dosahuje 25,2 kilogramů. Na vyšší váhu jsme upozorňovali už v případě předchozího ročníku stejného modelu, ten byl ale ještě o téměř celé kilo lehčí. V tomto ohledu tedy vidíme jisté zhoršení. I z toho důvodu oceňujeme přítomnost stojánku. Při přestávce nebo v případě potřeby odložení na něj kolo jednoduše postavíte, nemusíte ho pokládat na zem a pak těžší váhu zase zvedat. Ze stejného důvodu má kolo také takzvaný walk režim, který vám přijde vhod, když jdete vedle kola a vedete ho. Celkově si můžete volit z pěti režimů asistence podle toho, jak moc zrovna potřebujete při jízdě dopomoct a jak rychle chcete jet. Budete-li chtít jezdit za šera nebo ve tmě, musíte si dokoupit světlo. To v základní výbavě nenajdete. To stejné platí i o blatnících a nosiči.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

25,2

Závěr

Krosové dámské kolo Leader Fox Exeter má především velmi slušnou kapacitu baterie a dlouhou maximální dojezdovou vzdálenost. Pokud odhlédneme od docela výrazné vizuální změny, ročník 2020 se od těch předchozích nijak výrazně neliší. Nabízí motor se stejným maximálním výkonem a počet režimů asistence i převodů zůstal stejný. Navíc je ještě o něco těžší, což vidíme jako jisté negativum. Na druhou stranu oceňujeme přítomnost stojánku a walk režim, se kterým vám vyšší hmotnost kola nebude vadit. Za docela přijatelnou cenu tak dostanete model s velmi slušným dojezdem a dobrou výbavou, do které patří například hydraulické kotoučové brzdy a barevný LCD displej.

45 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Exeter dámské 2020 | Hodnocení: 82,5 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Exeter dámské 2020

Leader Fox Exeter dámské 2020

45 000 Kč Orientační cena