Recenze a porovnání Leader Fox Forenza Lady 2016 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Forenza Lady 2016

Klady a zápory

  • Výběr režimů asistence a převodů
  • Menší kapacita baterie
24 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Forenza od českého výrobce Leader Fox je určené primárně pro ženy a řadí se mezi krosová kola. Tento model má nosnost 120 kg, což je u elektrokol nejběžnější hodnota, zároveň je také jedna z nejvyšších. Rám kola je vyrobený z odolného Duralu a seženete jej ve výšce 17″ a 21″. Ráfky kol potom najdete v průměrech 21″ a 28″. Motor je umístěný v zadní části, což oceníte hlavně v terénu, kde vám přijde vhod nadlehčení předního kola. Jeho maximální výkon je 250 W, což je zároveň nejvyšší výkon provolený pro používání na silnicích. Seženete ovšem i výkonnější modely, které méně zatěžují motor.

Baterii potom najdete na nosiči a její kapacita je 375 Wh, což je jedna z nižších hodnot v našem výběru. Kratší je tak logicky také dojezd kola, průměrně na tomto modelu na jedno nabití ujedete cca 60 km, v ideálních podmínkách až 80 km. U některých jiných modelů dosahuje maximální dojezd i více než 100 km. O komfortní jízdu se postará odpružená vidlice, o vaše bezpečí zase brzdy. Ty jsou v klasickém v-provedení, hydraulickou variantu najdete spíše u dražších modelů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

21",28"

Výška rámu (palce)

17",21"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

60

Maximální dojezd (km)

80

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

V-brzdy

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

375

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Vybavení a hmotnost

Elektrokolo Forenza potěší širokým rozpětím převodů 3×7 a také výběrem režimů asistence. Volit můžete ze 7 různých úrovní dopomoci, což je jedna z lepších hodnot v našem výběru. Režimy asistence můžete vybírat na LCD ovládacím panelu, který vám zobrazí také rychlost, počet ujetých kilometrů a stav baterie, ten je pro elektrokola poměrně bežný. Součástí výběru je také režim WALK, který využijete třeba při tlačení kola do kopce. Co se týče přidaných prvků, elektrokolo má ve výbavě přední i zadní světlo napájené z baterie, nosič s nosností do 25 kg, stojánek a blatníky. Hmotnost 23,6 kg patří k průměrným až lehčím v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

3x7

Režimy asistence

7

WALK režim

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23,6

Závěr

Hlavní výhodou elektrokola Leader Fox Forenza 2016 je jeho velká variabilita. Můžete vybírat ze sedmi režimů asistence  a součástí je také 3×7 přehazovačka. Výkon motoru ani kapacita baterie nepatří k nejvyšším a kolo tak bude vhodné hlavně na kratší a středně dlouhé výlety. Pohon v zadní části oceníte hlavně v terénu, v kombinaci s nosičovou baterií ale může dojít k rychlejšímu opotřebení zadní části kola. Při jízdě v terénu se vám budou hodit také blatníky a světla, která jsou součástí kola, nechybí mu ani stojánek a nosič, který unese až 25 kg. Pokud by vás zajímal o něco výkonnější model s motorem umístěným ve středu, doporučujeme zvážit také elektrokolo Leader Fox Hasuda Lady 2017.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Forenza Lady 2016
Eliška Srncová sleduje téma elektrokol už několik let a obecně se řadí k seniorním členům našeho týmu. Díky tomu vám snadno vysvětlí, jak se krosová kola liší třeba od městských modelů a pro jaké účely je tento typ vhodný. Věnuje se také dalším typům elektrokol a mezi jejími tématy najdete například i stany, které se mohou při cyklovýletech hodit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Forenza Lady 2016

Leader Fox Forenza Lady 2016

24 000 Kč Orientační cena