Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Forenza Lady 2016

Klady a zápory

  • Výběr režimů asistence a převodů
  • Menší kapacita baterie
24 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Forenza od českého výrobce Leader Fox je určené primárně pro ženy a řadí se mezi krosová kola. Tento model má nosnost 120 kg, což je u elektrokol nejběžnější hodnota, zároveň je také jedna z nejvyšších. Rám kola je vyrobený z odolného Duralu a seženete jej ve výšce 17″ a 21″. Ráfky kol potom najdete v průměrech 21″ a 28″. Motor je umístěný v zadní části, což oceníte hlavně v terénu, kde vám přijde vhod nadlehčení předního kola. Jeho maximální výkon je 250 W, což je zároveň nejvyšší výkon provolený pro používání na silnicích. Seženete ovšem i výkonnější modely, které méně zatěžují motor.

Baterii potom najdete na nosiči a její kapacita je 375 Wh, což je jedna z nižších hodnot v našem výběru. Kratší je tak logicky také dojezd kola, průměrně na tomto modelu na jedno nabití ujedete cca 60 km, v ideálních podmínkách až 80 km. U některých jiných modelů dosahuje maximální dojezd i více než 100 km. O komfortní jízdu se postará odpružená vidlice, o vaše bezpečí zase brzdy. Ty jsou v klasickém v-provedení, hydraulickou variantu najdete spíše u dražších modelů.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

21",28"

Výška rámu (palce)

17",21"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

80

Průměrný dojezd (km)

60

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

375

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

250

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Elektrokolo Forenza potěší širokým rozpětím převodů 3×7 a také výběrem režimů asistence. Volit můžete ze 7 různých úrovní dopomoci, což je jedna z lepších hodnot v našem výběru. Režimy asistence můžete vybírat na LCD ovládacím panelu, který vám zobrazí také rychlost, počet ujetých kilometrů a stav baterie, ten je pro elektrokola poměrně bežný. Součástí výběru je také režim WALK, který využijete třeba při tlačení kola do kopce. Co se týče přidaných prvků, elektrokolo má ve výbavě přední i zadní světlo napájené z baterie, nosič s nosností do 25 kg, stojánek a blatníky. Hmotnost 23,6 kg patří k průměrným až lehčím v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Převody

3x7

Režimy asistence

7

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23,6

Závěr

Hlavní výhodou elektrokola Leader Fox Forenza 2016 je jeho velká variabilita. Můžete vybírat ze sedmi režimů asistence  a součástí je také 3×7 přehazovačka. Výkon motoru ani kapacita baterie nepatří k nejvyšším a kolo tak bude vhodné hlavně na kratší a středně dlouhé výlety. Pohon v zadní části oceníte hlavně v terénu, v kombinaci s nosičovou baterií ale může dojít k rychlejšímu opotřebení zadní části kola. Při jízdě v terénu se vám budou hodit také blatníky a světla, která jsou součástí kola, nechybí mu ani stojánek a nosič, který unese až 25 kg. Pokud by vás zajímal o něco výkonnější model s motorem umístěným ve středu, doporučujeme zvážit také elektrokolo Leader Fox Hasuda Lady 2017.

24 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Forenza Lady 2016
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se již v minulosti zaobírala tématy spojenými s elektrokoly. Právě proto nasbírala dostatek zkušeností, o něž se s vámi může podělit. Kromě důležitých parametrů vám poradí i s tím, jak vybrat krosové elektrokolo, které využijete nejen ve městě, ale i při projížďce přírodou. Své recenze přitom píše tak, aby jim snadno porozuměli i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Forenza Lady 2016

Leader Fox Forenza Lady 2016

24 000 Kč Orientační cena