Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Harlan 2019

91,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Nejlepší skládací elektrokola

Klady

  • Hydraulické brzdy
  • Středové umístění motoru
  • Plná výbava

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pevná vidlice
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací elektrokolo Leader Fox patří k modelům, se kterými můžete vyrazit do města i do terénu. Napovídají tomu zejména spolehlivější hydraulické brzdy, se kterými se častěji setkáte u horských kol, běžnější pro skládací kola jsou V-brzdy. Pohon kola je umístěný ve středu, což zlepšuje vyváženost kola a opět to není zcela běžná varianta. Maximální výkon motoru je 350 W, ve městě jej kvůli omezení sice nevyužijete, mimo běžné cesty se ale můžete trochu vyřádit. Baterie, která je umístěná sedlové tyči kola, má kapacitu 504 Wh, což je jedna z vyšších hodnot na trhu. Průměrný dojezd je tak 80 km, v ideálních podmínkách z kola dostanete i 120 km. Výška ráfku kol je 20″, což je jedna z nejběžnějších variant. Duralový rám je klasika, tento ale na rozdíl od jiných modelů postrádá odpružení vidlice. Kolo tak nebude ideální do horšího terénu.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Na sedlové tyči

Kapacita baterie (Wh)

504

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

Pět režimů asistence a přehazovačka s 1×7 převody jsou poměrně běžné pro ostatní typy elektrokol, skládací kola ale často mívají o něco nižší počet převodů. Model Harlan nepostrádá podstatnou výbavu pro pohyb ve městě i v terénu, nechybí mu světla, nosič, blatníky ani stojánek, kromě režimů asistence má navíc také WALK režim, který vám vypomůže při chůzi s kolem, třeba do kopce. Hmotnost okolo 22 kg je pro elektrokola standardní, na dlouhé přenášení to není, ale výrazně lehčí model jen tak nenajdete.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22,7

Klady a zápory

Mezi skládacími elektrokoly vyniká tento model především svým dojezdem a nosností, výhodou je také středové umístění motoru, se kterým se častěji setkáte u horských a krosových kol. Hlavní nevýhodou je naopak pevná vidlice, bez odpružení nejde o ideální variantu na jízdy v horším terénu.

Závěr

Elektrokolo Leader Fox Harlan 2019 představuje ideální model pro všechny, kteří chtějí skládací kolo do města i do terénu. Pro jízdu ve městě má optimální výbavu, včetně blatníku, nosiče a stojánku. V terénu naopak plně využijete možnost zvýšení výkonu a hydraulické brzdy, které jsou doménou spíše horských kol. Nosnost 120 kg a dojezd 120 km patří k nejlepším hodnotám na trhu a kolo zaujme i svou konstrukcí, pohon je umístěný ve středu, což zlepšuje vyváženost modelu. Jako jediné negativum tak připadá v úvahu snad jen jeho pevná vidlice, která není ideální do horšího terénu.

Jako dostupnější varianta se nabízí například model Leader Fox Tifton 2020.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Harlan 2019 | Hodnocení: 91,6 %
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, lze za skládacím elektrokolem tahat vozík – pes/dítě? Děkuji za odpověď.

Hana Koukalová

Dobrý den, obecně vozík za elektrokolo dát klidně můžete, záleží pak ale samozřejmě na konkrétním modelu.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Harlan 2019

Leader Fox Harlan 2019

40 000 Kč Orientační cena