Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Harlan 2019

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Skládací elektrokola

Datum doporučení: Červen 2019

  • Hydraulické brzdy
  • Středové umístění motoru
  • Plná výbava
  • Vyšší cena
  • V některých ohledech průměrné
40 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací elektrokolo Leader Fox patří k modelům, se kterými můžete vyrazit do města i do terénu. Napovídají tomu zejména spolehlivější hydraulické brzdy, se kterými se častěji setkáte u horských kol, běžnější pro skládací kola jsou V-brzdy. Pohon kola je umístěný ve středu, což zlepšuje vyváženost kola a opět to není zcela běžná varianta. Maximální výkon motoru je 350 W, ve městě jej kvůli omezení sice nevyužijete, mimo běžné cesty se ale můžete trochu vyřádit. Baterie, která je umístěná sedlové tyči kola, má kapacitu 504 Wh, což je jedna z vyšších hodnot na trhu. Průměrný dojezd je tak 80 km, v ideálních podmínkách z kola dostanete i 120 km. Výška ráfku kol je 20″, což je jedna z nejběžnějších variant. Duralový rám s odpruženou vidlicí je také klasika.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Unisex
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 20
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Na sedlové tyči
Kapacita baterie (Wh) 504
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Pět režimů asistence a přehazovačka s 1×7 převody jsou poměrně běžné pro ostatní typy elektrokol, skládací kola ale často mívají o něco nižší počet převodů. Model Harlan nepostrádá podstatnou výbavu pro pohyb ve městě i v terénu, nechybí mu světla, nosič, blatníky ani stojánek, kromě režimů asistence má navíc také WALK režim, který vám vypomůže při chůzi s kolem, třeba do kopce. Hmotnost okolo 22 kg je pro elektrokola standardní, na dlouhé přenášení to není, ale výrazně lehčí model jen tak nenajdete.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x7
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 22,7

Závěr

Elektrokolo Leader Fox Harlan 2019 představuje ideální model pro všechny, kteří chtějí skládací kolo do města i do terénu. Pro jízdu ve městě má optimální výbavu, včetně blatníku, nosiče a stojánku. V terénu naopak plně využijete možnost zvýšení výkonu a hydraulické brzdy, které jsou doménou spíše horských kol. Nosnost 120 kg a dojezd 120 km patří k nejlepším hodnotám na trhu a kolo zaujme i svou konstrukcí, pohon je umístěný ve středu, což zlepšuje vyváženost modelu. Jako jediné negativum tak připadá v úvahu snad jen jeho cena, která nepatří k nejnižším.

Jako dostupnější varianta se nabízí například model Leader Fox Tifton 2020.

40 000 Kč Orientační cena

Další recenze

Recenze Leader Fox Harlan 2019

Leader Fox Harlan 2019

40 000 Kč Orientační cena