Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Holand 2018

Klady a zápory

  • Velmi nízký rám
  • Neodpružené vidlice
20 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo Leader Fox Holand 2018 zaujme na první pohled svým specifickým rámem. Ten je uprostřed velice nízký a umožňuje tak pohodlně nastoupit i osobám s omezenou pohyblivostí. Nosnost tohoto kola je 120 kilogramů, což je běžná hodnota. Velikost rámu je 17“, ráfky mají velikost 26“. Jedná se tedy o kolo vhodné zejména pro menší postavy. Rám je vyroben z duralu, což je obvyklý materiál, který je lehký a zároveň dostatečně pevný.

Baterie s kapacitou 576 Wh je umístěna na nosiči. Právě díky této kapacitě můžete na kole ujet v průměru 80 kilometrů na jedno nabití. Maximální dojezd je 120 kilometrů, což je na městské kolo poměrně vysoká hodnota. Na delší vyjížďky zejména do terénu ale toto kolo příliš vhodné není. Nemá totiž odpruženou vidlici. Nerovnosti terénu tedy ucítíte možná více, než byste chtěli. Motor je zabudovaný v zadním kole, což je u kol tohoto typu obvyklé. Přináší to výhodu ve snadné manipulaci, protože je přední kolo lehké. Brzdy jsou u tohoto modelu klasické ráfkové v-brzdy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Dámské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

26"

Výška rámu (palce)

17"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ne

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

80

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

576

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Ovládání všech funkcí se provádí pomocí barevného LCD displeje, který informuje nejen o zvoleném režimu a stavu baterie, ale také o počtu ujetých kilometrů. Vybírat můžete z 5 režimů motorové podpory podle aktuálních potřeb. Vedení kola usnadňuje režim Walk, který rozpohybuje kolo na rychlost chůze bez nutnosti šlapat. Dnes je u elektrokol běžný. Při pohybu ve městě jistě využijete bohatou výbavu, kterou toto kolo značky Leader Fox nabízí. Je vybaveno světlem, blatníky, nosičem i stojánkem. Přehazovačka s mnoha stupni není u městských modelů příliš obvyklá, v tomto případě ale nabízí 7 stupňů převodů. Výkon motoru je možné mimo silnici zvýšit až na 350 W. Na silnici ale smíte podle aktuální legislativy využívat maximálně 250 W. Hmotnost tohoto kola je 23,6 kilogramu, což není ve srovnání s ostatními modely v kategorii mnoho. Přesto s touto hmotností musíte počítat například při ukládání kola nebo jeho převážení autem. Z daleka ne všechny nosiče mají totiž takovou nosnost.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

23,6

Závěr

Dámské elektrokolo Leader Fox Holand 2018 je vhodné pro pohyb ve městě. Má velmi nízký rám, který umožní pohodlné nesedání a sesedání i osobám se sníženou pohyblivostí. Jeho výhodou je vysoký dojezd až 120 km na jedno nabití. Také plná výbava je při pohybu ve městě výhodná. Kolo nabízí 5 režimů asistence a také režim podpory při chůzi. Motor má umístěný v zadním kole, což umožňuje snadnou manipulaci díky lehkému přednímu kolu. Nevýhodou je pevná vidlice, která dá pocítit nerovnosti terénu. Pokud byste chtěli kolo s odpruženou vidlicí a oceníte také středový motor přinášející lepší vyvážení kola, doporučujeme Leader Fox Vivalo 2019.

20 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Holand 2018
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již několikrát zabývala tématy spojenými s elektrokoly různých typů. Díky tomu vám dokáže poradit s tím, jak vybrat opravdu kvalitní městské elektrokolo, které vás za žádných okolností nezklame. Kromě klíčových parametrů vám tak prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Holand 2018

Leader Fox Holand 2018

20 000 Kč Orientační cena