Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Induktora 2018

Doporučujeme Při nákupu v kategorii městských elektrokol

Datum doporučení: Prosinec 2019

  • Standardní výkon a dojezd
  • Všechny nezbytné prvky výbavy
  • Poměr ceny a výkonu
  • Lehce vyšší hmotnost
  • Zadní umístění pohonu a baterie
  • Kotoučové brzdy
22 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Dámské elektrokolo Leader Fox se ve většině ohledů drží hodnot, které jsou pro městská elektrokola poměrně běžné. Nejde ale o nic negativního, se stejnými parametry se setkáváme i u výrazně dražších modelů. Platí to jak pro nosnost 120 kg, tak pro kapacitu baterie 576 Wh a maximální dojezd 120 km. Průměrný dojezd je potom 80 km, což také odpovídá standardu. Brzdy kola jsou kotoučové, u některých modelů můžete najít i hydraulické, do města by ale tento typ měl bez problému stačit. Baterie i pohon kola jsou umístěné v zadní části, to může trochu ovlivňovat jeho vyváženost a také zvýšit opotřebení zadní pneumatiky. Maximální výkon 350 W také není nijak neobvyklý, na silnici můžete ze zákona využívat jen výkon do 250 W, mimo cesty ale můžete zapojit i větší sílu motoru. Ráfek s výškou 28″ bude vyhovovat hlavně vyšším jezdcům, u rámu můžete vybírat z průměrů 16,5″ a 18″.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Dámské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 28"
Výška rámu (palce) 16,5", 18"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 80
Maximální dojezd (km) 120
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Kotoučové
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 576
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

Stejně jako v základních parametrech, i v nabídce převodů a režimů asistence jsou si městská kola dost podobná. U modelu Induktora najdete sedm převodů, některá dražší kola jich nabízejí osm. Pět režimů asistence je potom číslo běžné pro většinu modelů. Mimo jiné můžete využít také režim WALK, tedy podporu kola, pokud jej vedete vedle sebe. Dále tomuto modelu nechybí blatníky, nosič, světla ani stojánek, zkrátka vše podstatné, co na cesty po městě můžete potřebovat. Hmotnost 25,6 kg je nepatrně vyšší než standardní hmotnost okolo 23 kg, v této váhové relaci už ale dva tři kilogramy navíc nebudou hrát až tak velkou roli.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 1x7
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 25,6

Závěr

Dámskému elektrokolu Leader Fox Induktora 2018 jsme v naší recenzi neměli moc co vytknout, ve většině ohledů se drží standardních hodnot. To zní trochu nezáživně, v kombinaci s poměrně přívětivou pořizovací cenou ale tyto parametry rozhodně potěší. Kolo Induktora má kotoučové brzdy a nepatrně vyšší hmotnost, v otázce výkonu, kapacity baterie a dojezdu má ale výsledky srovnatelné s výrazně dražšími modely. Pokud ovšem patříte k dobrodruhům, kteří nechtějí kolo jen do města, ale i do přírody, možná spíše oceníte hydraulické brzdy a středový motor kola Leader Fox Vivalo 2019.

22 000 Kč Orientační cena

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Induktora 2018

Leader Fox Induktora 2018

22 000 Kč Orientační cena