Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Sandy 2016

Doporučujeme Při nákupu v kategorii krosových elektrokol

Datum doporučení: Únor 2018

  • Výkonný motor
  • Kratší dojezd
22 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Model Sandy od značky Leader Fox se řadí mezi krosová kola a patří mezi varianty určené primárně pro muže. Rám tohoto kola je vyrobený z odolného Duralu, který je při výrobě elektrokol velmi populární, a nabízí se ve variantách 17″, 19″ a 21″, ze kterých si pohodlně vybere většina uživatelů. U kol potom můžete volit mezi výškami 21″ a 28″. Model Sandy má motor na zadním kole a baterii na nosiči, což poskytuje dobré odlehčení předního kola, nevýhodou z dlouhodobého hlediska ale může být větší zátěž pro zadní kolo, a tak i jeho rychlejší opotřebení. Motor kola má nominální výkon 250 W, tedy nejvyšší výkon povolený pro běžné komunikace.

Můžete jej ale nechat zvýšit až na 350 W, tento výkon využijete hlavně v terénu. Díky tomu patří toto elektrokolo k výkonnějším modelům v našem výběru. Kapacita baterie 468 Wh nepatří k nejvyšším, stejně je na tom i dojezd elektrokola. Průměrně na jedno nabití urazíte 55 km, maximálně potom 95 km, některé jiné modely přitom nabízejí maximální dojezd i 100 až 120 km. Kolu nechybí odpružená vidlice, co se týče brzd, narazíme zde na klasickou v-variantu, u dražších modelů už ale můžete najít i lepší hydraulické brzdy.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 21",28"
Výška rámu (palce) 17",19",21"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 55
Maximální dojezd (km) 95
Odpružená vidlice Ano
Brzdy V-brzdy
Umístění baterie Nosičová
Kapacita baterie (Wh) 468
Umístění pohonu Zadní
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

V kategorii výbavy musíme u elektrokola Sandy upozornit zejména na výběr asistenčních režimů. Volit můžete mezi devíti, což je jeden z nejširších výběrů v našem porovnání. Vybírat je můžete pomocí LCD ovládacího panelu, který vám kromě možností nastavení poskytne také všechny důležité informace o vaší jízdě. Přehazovačka se také nenechala zahanbit, najdete zde variantu se 3×8 převody. Elektrokolu nechybí světla, blatníky, stojánek ani nosič, dá se říct, že je připravené na nejrůznější podmínky. Hmotnost 24,1 kg patří ke středním až vyšším, v kontextu elektrokol ale nejde o nijak dramatické číslo.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 3x8
Režimy asistence 9
WALK režim Neuvedeno
Světla Ano
Nosič Ano
Blatníky Ano
Stojánek Ano
Hmotnost (kg) 24,1

Závěr

Krosové kolo Sandy od značky Leader Fox potěší devíti asistenčními programy a variabilní přehazovačkou. Jeho silnou stránkou je také výkonný motor, baterie se hodí spíše na kratší až středně dlouhé cesty. Obojí najdete v zadní části kola, což přináší dobrou ovladatelnost kola v terénu, ale může mít za následek rychlejší opotřebení zatížené poloviny. Výbavě kola nemáme co vytknout, nechybí mu blatníky, světla, stojánek ani nosič. Dá se proto říct, že je tento model takřka univerzálně použitelný a oceníte jej jak na cesty do práce, tak na víkendové cyklovýlety. Pokud by vás ovšem zajímala o něco výkonnější varianta, doporučujeme pročíst také recenzi elektrokola Leader Fox Bend 2017.

22 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Sandy 2016

Leader Fox Sandy 2016

22 000 Kč Orientační cena