Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Swan 2017

Klady a zápory

  • Poměr cena/výkon
  • Kratší dojezd
28 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Leader Fox Swan 2017 patří do kategorie horských elektrokol a je vhodné zejména pro muže. Jeho nosnost 120 kg patří k nejčastějším na trhu a seženete jej s duralovým rámem o výšce 16″,18″, 20″ nebo 22″ a ráfky o výšce 20″, 27,5″, 28″ a 29″. Výběr je opravdu široký a najde se v něm jistě celá řada uživatelů. Tomuto modelu nechybí ani odpružená vidlice a hydraulické brzdy, které jsou u dobrého horského kola takřka nutností. Baterie je umístěná na rámu kola a poskytne kapacitu 500 Wh, což je jedna z vyšších hodnot v našem výběru. Dojezd kola je potom průměrně 70 km, maximálně 110 km, což je v kategorii horských kol spíše nižší hodnota, u elektrokol obecně jde ale stále o dobrý výsledek. Motor tohoto modelu je středový, což je v dnešní době stále populárnější řešení, a nabídne vám maximální výkon 350 W. Ten je sice uměle snižován na zákonem povolených 250 W, jeho zvýšení je ale možné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20", 27,5", 28", 29"

Výška rámu (palce)

16", 18", 20", 22"

Materiál rámu

Dural

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

110

Průměrný dojezd (km)

70

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

500

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Vybavení a hmotnost

V případě režimů asistence se elektrokolo Swan drží základních pěti, u přehazovačky ale získáte daleko více možností, konkrétně 3×9, tedy jednu z nejlepších hodnot ve výběru. Motor se ovládá pomocí panelu a LCD displeje, který vám kromě podstatných informací nabídne také například režim WALK, tedy režim ideální pro vedení kola vedle sebe, který oceníte třeba při cestě do kopce. Jak tomu bývá u horských elektrokol zvykem, ani u tohoto modelu nenajdete blatníky, světla ani nosič, díky tomu je ale také poměrně lehký, váží pouze 21, 6 kg.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

3x9

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,6

Závěr

Horské elektrokolo Leader Fox Swan 2017 pro muže představuje kompletní balíček velmi dobrých parametrů za poměrně slušnou cenu. Dočkáte se u něj hydraulických brzd, odpružené vidlice, pěti režimů asistence, 3×9 převodů a slušného výkonu. Nejde sice o kolo s nejvyšším výkonem nebo nejdelší výdrží na trhu, pokud ale patříte mezi běžné cyklisty, kteří hledají prostředek k rekreačnímu vyžití, můžeme vám tento model doporučit. Jestli patříte mezi náročnější uživatele, možná oceníte o něco vychytanější variantu ve formě elektrokola Lectron Montana MDX 2018.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Swan 2017
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se specializuje především na finance a technologie. Práce redaktorky a také chuť objevovat ji dovedla až k elektrokolům. Dokáže vám tak poradit nejen s výběrem vhodného horského elektrokola, ale i tím, do jakého terénu se daný model hodí nejvíce. Kromě toho si potrpí na tom, aby byly její recenze informačně hodnotné a zároveň srozumitelné, díky čemuž si s výběrem poradí i úplní začátečníci.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Swan 2017

Leader Fox Swan 2017

28 000 Kč Orientační cena