Recenze a porovnání Leader Fox Swan 2017 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Swan 2017

Klady a zápory

  • Poměr cena/výkon
  • Kratší dojezd
28 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Leader Fox Swan 2017 patří do kategorie horských elektrokol a je vhodné zejména pro muže. Jeho nosnost 120 kg patří k nejčastějším na trhu a seženete jej s duralovým rámem o výšce 16″,18″, 20″ nebo 22″ a ráfky o výšce 20″, 27,5″, 28″ a 29″. Výběr je opravdu široký a najde se v něm jistě celá řada uživatelů. Tomuto modelu nechybí ani odpružená vidlice a hydraulické brzdy, které jsou u dobrého horského kola takřka nutností. Baterie je umístěná na rámu kola a poskytne kapacitu 500 Wh, což je jedna z vyšších hodnot v našem výběru. Dojezd kola je potom průměrně 70 km, maximálně 110 km, což je v kategorii horských kol spíše nižší hodnota, u elektrokol obecně jde ale stále o dobrý výsledek. Motor tohoto modelu je středový, což je v dnešní době stále populárnější řešení, a nabídne vám maximální výkon 350 W. Ten je sice uměle snižován na zákonem povolených 250 W, jeho zvýšení je ale možné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

20", 27,5", 28", 29"

Výška rámu (palce)

16", 18", 20", 22"

Materiál rámu

Dural

Průměrný dojezd (km)

70

Maximální dojezd (km)

110

Odpružená vidlice

Ano

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Umístění baterie

Rámová

Kapacita baterie (Wh)

500

Umístění pohonu

Středový

Maximální výkon (W)

350

Vybavení a hmotnost

V případě režimů asistence se elektrokolo Swan drží základních pěti, u přehazovačky ale získáte daleko více možností, konkrétně 3×9, tedy jednu z nejlepších hodnot ve výběru. Motor se ovládá pomocí panelu a LCD displeje, který vám kromě podstatných informací nabídne také například režim WALK, tedy režim ideální pro vedení kola vedle sebe, který oceníte třeba při cestě do kopce. Jak tomu bývá u horských elektrokol zvykem, ani u tohoto modelu nenajdete blatníky, světla ani nosič, díky tomu je ale také poměrně lehký, váží pouze 21, 6 kg.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

3x9

Režimy asistence

5

WALK režim

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ne

Blatníky

Ne

Hmotnost (kg)

21,6

Závěr

Horské elektrokolo Leader Fox Swan 2017 pro muže představuje kompletní balíček velmi dobrých parametrů za poměrně slušnou cenu. Dočkáte se u něj hydraulických brzd, odpružené vidlice, pěti režimů asistence, 3×9 převodů a slušného výkonu. Nejde sice o kolo s nejvyšším výkonem nebo nejdelší výdrží na trhu, pokud ale patříte mezi běžné cyklisty, kteří hledají prostředek k rekreačnímu vyžití, můžeme vám tento model doporučit. Jestli patříte mezi náročnější uživatele, možná oceníte o něco vychytanější variantu ve formě elektrokola Lectron Montana MDX 2018.

28 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Leader Fox Swan 2017
Eliška Srncová se jako seniorní redaktorka věnuje tématům elektrokol už řadu let. Díky tomu je schopná jednoduše vysvětlit, pro koho je horské elektrokolo vhodné a jak se liší od městských nebo třeba krosových modelů. Poradí vám také, jaký výkon od elektrokola požadovat a na jaké vlastnosti se zaměřit. Kromě různých typů elektrokol má mezi svými tématy také například stany a dalekohledy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Swan 2017

Leader Fox Swan 2017

28 000 Kč Orientační cena