Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Swan 2017

Doporučujeme Při nákupu v kategorii Horská elektrokola

Datum doporučení: Únor 2018

  • Poměr cena/výkon
  • Kratší dojezd
28 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Elektrokolo Leader Fox Swan 2017 patří do kategorie horských elektrokol a je vhodné zejména pro muže. Jeho nosnost 120 kg patří k nejčastějším na trhu a seženete jej s duralovým rámem o výšce 16″,18″, 20″ nebo 22″ a ráfky o výšce 20″, 27,5″, 28″ a 29″. Výběr je opravdu široký a najde se v něm jistě celá řada uživatelů. Tomuto modelu nechybí ani odpružená vidlice a hydraulické brzdy, které jsou u dobrého horského kola takřka nutností. Baterie je umístěná na rámu kola a poskytne kapacitu 500 Wh, což je jedna z vyšších hodnot v našem výběru. Dojezd kola je potom průměrně 70 km, maximálně 110 km, což je v kategorii horských kol spíše nižší hodnota, u elektrokol obecně jde ale stále o dobrý výsledek. Motor tohoto modelu je středový, což je v dnešní době stále populárnější řešení, a nabídne vám maximální výkon 350 W. Ten je sice uměle snižován na zákonem povolených 250 W, jeho zvýšení je ale možné.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka Leader Fox
Určení Pánské
Nosnost (kg) 120
Výška ráfku kol (palce) 20", 27,5", 28", 29"
Výška rámu (palce) 16", 18", 20", 22"
Materiál rámu Dural
Průměrný dojezd (km) 70
Maximální dojezd (km) 110
Odpružená vidlice Ano
Brzdy Hydraulické kotoučové
Umístění baterie Rámová
Kapacita baterie (Wh) 500
Umístění pohonu Středový
Maximální výkon (W) 350

Vybavení a hmotnost

V případě režimů asistence se elektrokolo Swan drží základních pěti, u přehazovačky ale získáte daleko více možností, konkrétně 3×9, tedy jednu z nejlepších hodnot ve výběru. Motor se ovládá pomocí panelu a LCD displeje, který vám kromě podstatných informací nabídne také například režim WALK, tedy režim ideální pro vedení kola vedle sebe, který oceníte třeba při cestě do kopce. Jak tomu bývá u horských elektrokol zvykem, ani u tohoto modelu nenajdete blatníky, světla ani nosič, díky tomu je ale také poměrně lehký, váží pouze 21, 6 kg.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu Ano
Převody 3x9
Režimy asistence 5
WALK režim Ano
Světla Ne
Nosič Ne
Blatníky Ne
Stojánek Neuvedeno
Hmotnost (kg) 21,6

Závěr

Horské elektrokolo Leader Fox Swan 2017 pro muže představuje kompletní balíček velmi dobrých parametrů za poměrně slušnou cenu. Dočkáte se u něj hydraulických brzd, odpružené vidlice, pěti režimů asistence, 3×9 převodů a slušného výkonu. Nejde sice o kolo s nejvyšším výkonem nebo nejdelší výdrží na trhu, pokud ale patříte mezi běžné cyklisty, kteří hledají prostředek k rekreačnímu vyžití, můžeme vám tento model doporučit. Jestli patříte mezi náročnější uživatele, možná oceníte o něco vychytanější variantu ve formě elektrokola Lectron Montana MDX 2018.

28 000 Kč Orientační cena

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na diskusní portál Zodpovíme.cz, kde odpovídá více odborníků.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Swan 2017

Leader Fox Swan 2017

28 000 Kč Orientační cena