Recenze a porovnání Leader Fox Tifton 2018 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Leader Fox Tifton 2018

Klady

  • Výkon a výdrž
  • Displej
  • Možnost navýšení výkonu

Zápory

  • Nižší nosnost
  • Zadní umístění motoru i baterie
30 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Skládací kolo Leader Fox Tifton potěší dobrým výkonem a dojezdem. Baterie, uložená v nosiči kola, má kapacitu 575, což je jedna z nejvyšších hodnot v našem porovnání. Díky tomu můžete u tohoto kola počítat s  průměrným dojezdem 65 km a maximálním dojezdem 120 km. Motor kola, který najdete v zadní části, zároveň umožňuje i zvýšení výkonu. Jeho nominální výkon je 250 W, maximálně ale dosáhne až 350 W. Co se týče brzd, ty jsou ve zcela klasickém v-provedení. Rám kola je z Duralu a slibuje tak velkou pevnost a odolnost. Jeho výška je 16″, průměr kol potom dosahuje 20″. Nevýhodou tohoto modelu by mohla být jeho poměrně nízká nosnost. Unese pouze 100 kg a pro osoby vyšší váhové kategorie tak nebude nejvhodnější.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Značka

Leader Fox

Určení

Unisex

Nosnost (kg)

100

Výška ráfku kol (palce)

20"

Výška rámu (palce)

16"

Materiál rámu

Dural

Maximální dojezd (km)

120

Průměrný dojezd (km)

65

Umístění baterie

Nosičová

Kapacita baterie (Wh)

575

Umístění pohonu

Zadní

Maximální výkon (W)

350

Brzdy

V-brzdy

Vybavení a hmotnost

Stejně jako u většiny skládacích kol, i u modelu Tifton narazíme na jednoduchou přehazovačku 1×7. Ve městě a lehčím terénu by vám ale měla stačit zcela bez problémů. Standardní je také výběr režimů asistence, kterých má toto kolo pět. U skládacích modelů jde o běžný počet, u ostatních variant můžeme najít i vyšší čísla. Elektrokolu Leader Fox neschází pro pohyb ve městě vůbec nic. Je vybavené blatníky, stojánkem, nosičem i světly. Celé kolo potom váží 22 kg, což je zhruba střední hodnota v našem výběru.

Tabulka zobrazuje přehled vybavení a hmotnosti

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1x7

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ano

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ano

Hmotnost (kg)

22

Závěr

Elektrokolo Leader Fox Tifton 2018 patří k výkonnějším skládacím modelům a můžete se tak těšit na dobrou rychlost i dojezd. Jeho nevýhodou by mohl být nižší nosnost, většinou se u elektrokol setkáváme s nosností o 10 až 20 kg vyšší. Co se týče konstrukce a výbavy, nemáme moc co vytknout. Přehzovačka na nabídka režimů asistence je standardní, ovládání s LCD displejem není u skládacích kol až tak časté. Sečteno podtrženo vám tento model dobře poslouží na cesty do práce i na výlety, pozor jen na zmíněnou nosnost elektrokola. Pokud by vás zajímal model s vyšší nosností, nebo hledáte nějakou cenově příznivější variantu, můžete se podívat také na recenzi elektrokola Apache Chitto 2016.

30 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Leader Fox Tifton 2018
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola se v rámci své práce redaktorky zaměřuje zejména na finance a technologie. V průběhu času se již zabývala tématy spojenými s elektrokoly, a to i těmi skládacími. Díky získaným zkušenostem je tak schopná rozpoznat kvalitní elektrokolo od zcela průměrného. Kromě základních parametrů vám však prozradí i různé tipy, s nimiž bude výběr toho pravého skládacího elektrokola doslova hračka.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Leader Fox Tifton 2018

Leader Fox Tifton 2018

30 000 Kč Orientační cena